Elektros energijos išlaidos įmonėse yra vienos didžiausių, todėl saulės energijos panaudojimas tampa patrauklia galimybe įmonėms, siekiančioms sumažinti šias išlaidas ir apsisaugoti nuo elektros energijos kainos svyravimų. Galbūt ir jūs svarstote įsirengti saulės elektrinę verslui, tačiau nesate tikri šiuo sprendimu? Kad apsispręsti būtų lengviau, šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius saulės elektrinių verslui privalumus. 

biuras(Pexels nuotrauka, MART production

Finansinė nauda

Saulės energija suteikia galimybę įmonėms sutaupyti. Žinoma, pradžioje reikės tam tikro dydžio investicijų saulės elektrinės įrangai, montavimo darbams bei kitiems aspektams, tačiau saulės energija yra nemokama, todėl ilgainiui investicija atsipirks su kaupu. Naudinga žinoti ir tai, kad ši galimybė leidžia įmonėms apsisaugoti nuo elektros kainų svyravimų ir aiškiau prognozuoti galimas išlaidas ateityje. 

Teigiamas įmonės įvaizdis

Saulės elektrinė – galimybė įmonėms prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo. Šiais laikais tvarumo aspektas yra svarbus įvairiose srityse, todėl sprendimas naudoti saulės energiją gali paskatinti vartotojus palankiau žiūrėti į jūsų verslą. Tai kuria sąmoningos ir socialiai atsakingos įmonės įvaizdį. Be to, jūs galite tapti pavyzdžiu ir kitoms įmonėms pasirinkti tvarius sprendimus. 

Ilgalaikė investicija

Kokybiškai įrengtos saulės elektrinės tarnavimo laikas yra gana ilgas. Tinkamai prižiūrėtas, šis įrenginys gali tarnauti vidutiniškai apie 25–30 metų ir ilgiau. Dėl patvarumo, įrenginys nereikalauja daug priežiūros, dalių nereikia dažnai keisti, todėl tai yra patikimas ir finansiškai naudingas sprendimas.

Finansinė paskata 

Ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys gali pasinaudoti saulės elektrinės teikiamais privalumais bei APVA parama. Štai pagrindiniai žingsniai, jeigu norite įsigyti saulės elektrinę verslui su APVA parama:

1) įsivertinkite, kokio galingumo įrenginio reikia jūsų įmonei;

2) pateikite paraišką APVA paramai gauti;

3) išsirinkite įmonę, kuri aptarnaus jūsų elektrinę ir atliks montavimo darbus;

4) jeigu jūsų paraiška patvirtinta – įsirenkite saulės elektrinę;

5) pateikti reikalingus dokumentus APVA paramai gauti.

Pasinaudoję valstybės parama, galėsite atgauti tam tikrą dalį investicijų, todėl elektrinė atsipirks kur kas greičiau. 

Domina saulės elektrinės verslui? Kreipkitės į saulės elektrinių projektavimo bei montavimo specialistus, kurie jus mielai pakonsultuos ir pasiūlys jums individualiai pritaikytus sprendimus.