Interjero autorė Vitalija Šukšinaitė (interjero studija „EMPRO interjerai“)
Nuotraukų autorius Donatas Vaičiulis

Tekstą rengė Gytautė Ivanauskaitė

Užsakovas į interjero studiją „EMPRO interjerai“ kreipėsi norėdamas įrengti namus trumpalaikei nuomai, vėliau ėmė svarstyti apie galimybę apsistoti svečiams ilgesniam laikui. Šeimininkas su interjero dizainere Vitalija Šukšinaite ilgai ieškojo idėjos, kaip ši erdvė turėtų atrodyti. Galiausiai buvo priimtas sprendimas įrengti liukso klasės apartamentus.


Būstas išsiskiria nestandartine erdve, todėl dizainerė ilgiausiu etapu, rengiant interjerą, laiko funkcinį suplanavimą. Autorė su komanda labiausiai norėjo išnaudoti turimą aukštį, palikti atidengtas konstrukcines sijas, kad būtų sukurtas didelės erdvės pojūtis. Dizaineriai atsisakė pertvarų idėjų, paliko tik vieną – aukštą, ažūrinio metalo. Atskiromis patalpomis tapo miegamasis ir vonios kambarys, o prieškambarį, poilsio ir valgomojo zonas skiria tik baldai. Savito prieskonio interjerui suteikia užuolaidos, išryškinančios buto aukštį.

Čia akį traukia aukso spalvos paviršiai, marmuras, burgundiškas raudonas ir smaragdinis žalias veliūro audinys. Plačiau apie kūrybą pasakodama V. Šukšinaitė pabrėžia ir kitus sprendimus bei pasirinkimus, lėmusius šio buto dizaino unikalumą.

Apartamentai yra liukso klasės. Gal galėtumėte pasidalyti, kaip gimė ši idėja?

Liukso klasės butas – tai baldais neapkrauta erdvė, prabangą kuriančios medžiagos, gera vieta. Tai nėra standartinė gyvenamoji vieta šeimai, kur išnaudotas kiekvienas kvadratinis metras. Atvirkščiai – senamiesčio širdyje įsikūręs butas – atviras, alsuojantis prabanga, stebinantis netikėtais sprendimais.


Kokias medžiagas, tekstūras, spalvas labiausiai derinote interjere?

Pasirinktos kontrastingos medžiagos ir tekstūros. Bendrojoje erdvėje vyrauja tamsesni žemės tonai. Tamsiai rudo ąžuolo grindys, pilkos chaki spalvos virtuvės fasadai derinti su balto marmuro stalviršiu, aukso spalvos detalėmis. Vonios kambario erdvei buvo pasirinktos kelios išraiškingos medžiagos – pilko betono imitacijos plytelės, suderintos su smulkaus formato sendinto aukso spalvos plytelėmis. Spalvų gamą susieja tinko tekstūros tapetai. Prabangos įspūdį sustiprina masyvus baltojo marmuro praustuvas vonioje. Miegamojo erdvėje dominuoja smaragdo ir burgundiško vyno atspalvio veliūro audiniai.

Ar visus baldas, apdailos medžiagas radote Lietuvoje, ar reikėjo siųstis iš užsienio?

Teko siųstis iš užsienio. Tačiau tai tenka daryti kuriant kiekvieną interjerą.

Interjere gausu augalų. Jų formas galima regėti atsikartojančias daiktuose. Ką, jūsų manymu, augalija suteikia interjerui?

Galima būtų banaliai atsakyti, kad augalai suteikia erdvei gyvasties. Ir tai tiesa. Kartais, derinant tam tikrus augalus ar jų motyvus interjere, labiau galvojama apie nuotaiką ir atmosferą, kurią sukuria konkreti gėlė. Augalai – vienas paprasčiausių būdų, kaip sukurti interjere „situaciją“, perkelti žmogų į kitokios šalies ar kitokio klimato sąlygas, suteikti šventinės nuotaikos arba nuraminti mintis. Su spalvomis ir medžiagomis suderinti augalai padeda gauti norimą efektą, užbaigti scenarijų.


Būste harmoningai dera skirtingų formų daiktai ir baldai. Ar formas specialiai derinote tarpusavyje, o gal taip susidėliojo organiškai?

Suderinti iš pažiūros skirtingus daiktus, baldus, objektus – įprasta interjero dizainerio užduotis, rengiant šiuolaikišką interjerą. Vis rečiau kuriami minimalistiniai, vientisos stilistikos interjerai. Interjerų mados nuolat kinta. Grįžtama prie senų idėjų, ieškoma inspiracijų praeities dizaino kloduose, maišomos įvairių stilių detalės.

Lengviausia sudėti į erdvę baldus iš vieno komplekto, tačiau tą gali padaryti kiekvienas žmogus, tam dizainerio nereikia. Norint sukurti išskirtinį interjerą, tenka derinti skirtingas formas, stilius. Žinoma, labai svarbu išmanyti, kaip sujungti skirtingus daiktus per detales, kaip tų detalių nepadauginti, išlaikyti ribą. Būtina turėti viziją ir intuiciją, ką su kuo derinti.

Kaip vertinate jau baigtą projektą?

Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti daugybę sumanymų. Tai yra malonaus ir produktyvaus komandinio darbo su užsakovu kūrinys. Šis butas turi charakterį. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti išpuikęs, šiek tiek išlepintas ir kaprizingas, tačiau viduje jis išskirtinis, drąsus ir dovanojantis grožį. Tai tikras brangakmenis senamiesčio širdyje!

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas Interjeras.lt pataria