Interjero autoriai dizaino studija „GintarėJa“ (Gintarė Jarmalavičiūtė)
Nuotraukų autorius Andrius Stepankevičius
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Tarp baldų, interjero detalių gausos lengva pasiklysti. Vieni stebina savo brangumu, kiti – žema kaina, tačiau pigesni daiktai neretai tarnauja ilgiau ir neišeina iš mados. Tai įrodė ženklo „GintarėJa“ įkūrėja, interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė.


Pasak kūrėjos, „šis interjeras įdomus tuo, kad buvo įrengtas už labai ribotą biudžetą, bet visi baldai ir elementai parinkti tikrai už ekonomišką kainą“. Dizainerė 58 m² bute sugebėjo sukurti daiktų neperkrautą aplinką. Pasirinktos šviesios bei tamsesnės gamtos spalvos. Balta, palei kambario kraštus einanti pažeminta lubų sija suteikia taisyklingumo ir išplečia bendrą virtuvės bei svetainės erdvę. Kambarį į dvi dalis dalija šviesi knygų lentyna. Žalsvos ir pilkšvos spalvų gamos kėdės yra pagrindinis virtuvės akcentas. Tie patys atspalviai dinamiškai perkeliami į piešinį ant svetainės sienos. Šioje zonoje netradicinė detalė pledams ir kitiems sudėti daiktams susidėti byloja apie funkcionalumo svarbą.

Miegamajame išlieka tie patys parketo motyvai. Nuo grindų jie dinamiškai persikelia į sienos apdailą. Čia pagrindiniu akcentu tampa skrendantis paukštis. Sparnuotis suteikia erdvei žavesio, jo spalvos žavingai dera su miegamojo aksesuarais. Dizainerė išlaiko tą pačią žemiškų spalvų gamą bei minimalizmą.

Vonioje medžio tekstūros dinamika derinama su plytelėmis. Iš kelių spalvų detalių sukurta mozaika subtiliai paryškina pačią vonią bei santechnikos įrenginius.

Mėlyna, balta spalvos bei medžio tekstūra vyrauja ir vaiko kambaryje. Nedideliame plote kompaktiškai sutalpinti svarbiausi baldai: sofa-lova, darbo stalas bei lentyna. Dizainerė ir šią erdvę išnaudojo funkcionaliai. Prie lovos stovintis staliukas traukia akį apvalia forma. Šis baldas ne tik dailus, bet ir funkcionalus: jo viršų galima nukelti ir naudoti kaip padėklą.

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“