Visi norime gyventi moderniuose, gražiai įrengtuose namuose. Buto remontas – puikus būdas pagerinti savo kasdienę aplinką, kaip ir ženkliai padidinti būsto vertę.

Tiesa, gali kilti klausimas – kiek gali kainuoti buto remontas? Kokiais atvejais šiam projektui galima susitaupyti patiems, o kada verta imti paskolą?

Aptarkime pagrindinius kaštus bei realistiškas kainas.

Kaina – priklauso nuo poreikių

Pirmas dalykas, kurį reikia suprasti, mąstant apie galimas išlaidas remontui yra tas, jog remonto kaina labai stipriai priklauso nuo jūsų pačių poreikių.

Tiesa ta, jog priklausomai nuo naudojamų medžiagų, perkamų baldų, grindų, pačio remonto apimties, buto remonto kaina gali skirtis ir 10 kartų.

Finansines paslaugas lyginančios platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog visų pirma reiktų nuspręsti, kokio tipo remontas jums yra reikalingas – ar tai bus kapitalinis remontas, ar kosmetinis remontas. Tai - geras pirmas indikatorius, parodantis galimas išlaidas.

Kapitalinis Remontas

Kapitalinis remontas – buto suremontavimas „iš pagrindų“. Šio tipo remontui dažniausiai būdingi kardinalūs pokyčiai – pertvarų griovimas, perplanavimas, grindų, langų keitimas, nauji baldai, elektros instaliacijos atnaujinimas, visiškas vonios perdarymas ir panašiai.

Dažniausiai, šio tipo remontui įgyvendinti yra pasirenkama vartojimo paskola – kalbinami Financer.com atstovai sako, jog kapitalinis remontas yra didelė investicija, kuri dažniausiai yra reikalinga bent 10-15 metų neremontuotiems butams.

Kalbant apie konkrečias kainas, vėlgi, viskas priklauso nuo asmens poreikių. Pašnekovai sako, jog įprastai atliekant kapitalinį buto remontą, teks pakloti 180-320 eurų už kvadratinį metrą.

Jei asmuo dalį darbų darysis pats, ieškos protingų sprendimų, remontu užsiims ne sezono metu (kai kainos mažesnės), jis tikrai gali tilpti ir į mažesnę nei 180 eur/m2 sumą. Tai reikštų, kad 50 kvadratinių metrų buto kapitalinis remontas gali kainuoti mažiau nei 9 000 eurų.

Kita vertus, jei žmogus planuoja samdyti itin patyrusius meistrus, pirkti brangesnes medžiagas, naujus baldus, įgyvendinti nestandartinius sprendimus, remonto suma gali nesunkiai viršyti ir 320 – 500 eur/m2 sumą. Tokiu atveju, 50 kvadratinių metrų buto kapitalinis remontas gali atsieiti 25 000 eurų.

Kosmetinis Remontas

Kosmetinis remontas – ženkliai paprastesnis projektas, kurį verta atlikti kas 5 metus. Tai yra ženkliai paprastesnis (ir pigesnis) darbas, kurį žmonės neretai atlieka savomis rankomis.

Kosmetinį remontą sudaro tapetų keitimas, sienų dažymas, esamų grindų atnaujinimas, langų, durų keitimas ir panašiai.

Kalbinamų Financer.com ekspertų teigimu, kosmetinis remontas dažniausiai yra bent tris kartus pigesnis, nei kapitalinis remontas. O kartais – sutaupyti galima ir dar labiau.

Priklausomai nuo reikiamų darbų bei to, ar jūs darbus atliksite patys, ar samdysitės specialistus, galite tikėtis išleisti tarp 60 – 120 eurų už kvadratinį metrą.

Tuo pačiu 50 kvadratų buto pavyzdžiu, tai reikštų 3 000 – 6 000 eurų siekiančias išlaidas. Specialistai sako, jog dėl „įkandamos“ kainos, neretai žmonės nusprendžia kosmetiniam remontui susitaupyti patys, bei išvengia papildomo finansinio įsipareigojimo.

Ekspertai taip pat pažymi, jog norint remontui neišleisti daugiau, nei planuota, yra labai svarbu sudaryti tikslią darbų ir kainų sąmatą – atidžiai įvertinti, kokie darbai yra reikalingi, bei kiek jie gali kainuoti.

Sudarius sąmatą bei gavus galutinę sumą, pravartu prie jos pridėti 25-30% - taip sužinosite bendrą realią remonto darbų kainą.