„Kažkas ypatingo“ – būtent šiais žodžiais įprastai yra apibūdinama madinga bei šiuolaikiška išvaizda pasižyminti deginta mediena. Tvari, ekologiška bei individualizuotą skonį leidžianti atskleisti deginta mediena pasaulyje yra žinoma jau tikrai labai seniai. Lietuvoje šiuo būdu apdirbta mediena vis dar sąlyginai yra naujovė, tačiau, kaip pastebi ir statybos sektoriuje dirbantys specialistai, jos populiarumas kasdien vis labiau auga.

Deginta mediena. Kas tai?

Deginta mediena – įvairių rūšių mediena, apdirbta ugnimi. Ugnis „sustiprina“ medienos gerąsias savybes bei suteikia medienos lentoms unikalią išvaizdą. Pažymėtina, kad medienos apdirbimo technologija, kilusi iš tekančios saulės šalies – Japonijos, yra vadinama Yakisugi arba Shou Sugi ban.

Ar visa deginta mediena yra vienoda?

Atsakyti į klausimą, ar visa deginta mediena yra vienoda, nėra sunku, nes atsakymas – ne. Lentos, visų pirma skiriasi medienos, iš kurios yra pagamintos, rūšimi (pušis, eglė ir pan.). Priklausomai nuo norimo dizaino, skiriasi ir degintų lentų apdirbimo lygis: vienos lentos yra šlifuotos vieną, o kitos – du kartus. Degintos medienos lentos taip pat gali būti nešukuotos arba šukuotos. Pažymėtina, kad nepriklausomai nuo jų apdirbimo lygio, visos degintos medienos lentos yra alyvuojamos, panaudojant ekologišką alyvą.

Degintos medienos panaudojimas

Degintos medienos panaudojimo sfera yra pakankami plati. Ši mediena labai dažnai pasirenkama namų fasadams įrengti. Degintos medienos fasadas, pavyzdžiui, ilgai nepraras savo išvaizdos, nes visiškai „nebijo“ ultravioletinių spindulių bei atšiaurių oro sąlygų. Net ir gausūs sezoniniai lietūs nepakenks namo, kurio fasadui yra pasirenkama deginta mediena, išvaizdai. Degintos medienos stogas taip pat atrodo unikaliai. Be to jis itin sandarus bei „šiltas“. Šio tipo mediena labai dažnai taip pat yra pasirenkama ir tada, kai norima įsirengti tobulai atrodančias bei ilgai tarnaujančias terasas bei tvoras. Žinoma, degintą medieną galima rinktis ne tik lauko darbams. Iš tiesų deginta mediena tobulai atrodo ir interjere. Šios medienos detalės interjerui suteikia rafinuotumo, elegancijos bei unikalumo „prieskonį“, kurio taip norisi, įsirengiant šeimos namus ar prabanga alsuojančias viešąsias vietas. Daugiau informacijos apie degintos medienos panaudojimą interjere bei itin kokybišką jos pasirinkimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://sugibanwood.com/deginta-mediena-interjere/

Kodėl verta rinktis degintą medieną?

Degintą medieną verta rinktis dėl jos išskirtinės, unikalios išvaizdos bei jos gerųjų savybių, sąlygojančių jos ilgaamžiškumą. Yakisugi medžio apdirbimo technologija apdirbta mediena yra praktiškai visiškai atspari pelėsiui. Šia technologija apdirbta mediena taip pat nėra „patraukli“ vabzdžiams, todėl galėsite būti 100 proc. tikri, kad medienoje neapsigyvens nepageidaujami „naujakuriai“, galintys daryti neigiamą įtaką medienai. Būtina paminėti ir tai, kad šiuo japonišku medienos apdirbimo būdu paruošta mediena pasižymi ženkliai didesniu atsparumu ugniai nei mediena, apdirbta kitais populiariais medienos apdirbimo būdais. Ar žinote, kas tai sąlygoja? Atsakymas yra labai paprastas. Yakisugi medienos apdirbimo būdas suteikia medienai itin aukštą priešgaisrinės saugos laipsnį, o tai reiškia, kad tokiu būdu apdirbta mediena pakartotinai užsidegti praktiškai negali. Ši mediena, kaip jau buvo minėta, yra atspari atšiauresnėms oro sąlygoms, ultravioletiniams spinduliams, drėgmės ir kt, poveikiui.

 

355