Kristina Noreikienė
Nuotraukos gamintojo

Kuriant bet kokios paskirties interjerą, stengiamasi naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų, tačiau ne visada įmanoma tai padaryti. Tuomet ieškoma, kuo pakeisti natūralius paviršius, kad šie išlaikytų natūralioms medžiagoms būdingą estetiką, šilumos, jaukumo pojūtį ir kartu būtų atsparūs aplinkos poveikiui bei ilgaamžiai. Šiuo metu, tobulėjant gamybos technologijoms, atsiranda vis daugiau funkcionalių ir universaliai pritaikomų produktų, padedančių sukurti šiuolaikišką interjerą bei demonstruojančių pažangų požiūrį.


Inovatyvų ir funkcionalų sprendimą siūlo italų gamintojas „SM’art“, kuriam Baltijos šalyse atstovauja UAB „Trukmė“. „SM’art“ pristato naujausias dekorų linijas „Nirvana“ bei „Olympus“. „Nirvana“ dekorų liniją sudaro 7 skirtingų atspalvių dekorai. Ši kolekcija įkvėpta įvairių medžiagų bei faktūrų: nuo oksiduoto metalo iki korozijos struktūros ir kt. „Olympus“ liniją sudaro 5 skirtingų atspalvių dekorai, išsiskiriantys stipriu savitu charakteriu. Kolekcijai būdinga marmuro imitacija padeda sukurti prabangos ir rafinuotumo įspūdį, o interjero dizaineriams suteikia neribotas galimybes kurti.

Apie šių dekorų panaudojimo galimybes bei vyraujančias tendencijas mums pasakoja dizainerė Donata Skorupskaitė-Liaukevičienė.

Kokiose erdvėse labiausiai tinka naudoti šiuos dekorus ir kodėl?

Dėl savo apdirbimo technologijos tokios plokštės gali būti naudojamos bet kurioje erdvėje kuriant ne tik namų, bet ir viešosios erdvės interjerą.

Kuo Jums, kaip interjero dizainerei, patinka šie dekorai?

Pirmiausia tuo, kad jie atrodo labai natūraliai. Be to, siūlomas asortimentas skatina eksperimentuoti ir į įvairiausius interjero derinius pažvelgti tarsi kitu kampu. Tai įkvepia jungti, komponuoti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus.

Kokių savybių „Olympus“ ir „Nirvana“ dekorai suteikia erdvei?

„Olympus“ dekorai interjere atrodo itin prašmatniai. Pavyzdžiui, pilkšvas ar baltas marmuras optiškai išplečia erdvę ir suteikia jai lengvumo.

„Nirvana“ dekorai interjerui suteikia lengvo ir stilingo grubumo, neužbaigtumo. Tai tikrai gražiai kontrastuoja su estetiškais, lygiais paviršiais.

Kokio stiliaus interjerui tinka šie dekorai? Kokios jų panaudojimo galimybės?

Atitinkamai priderinus detales, tiek vieną, tiek kitą dekorų seriją galima naudoti beveik bet kokio stiliaus interjere. Tačiau, norint išskirti kiekvieno jų savybes, sakyčiau, kad „Nirvana“ dekorai labiau tinkami urbanistinio stiliaus erdvėms, o „Olympus“ puikiai galima naudoti ir moderniose, ir klasikinėse, ir skandinaviško stiliaus patalpose.

„Olympus“ ir „Nirvana“ dekorų pritaikymo galimybės išties plačios: nuo smulkesnių interjero elementų, pavyzdžiui, staliukų, spintelių, iki didesnių gabaritų baldų, stalviršių ir net sienų apdailos.

Kokios spalvos dabar madingos įvairios paskirties interjeruose?

Visada išlieka madingos ir patrauklios natūralios gamtos spalvos. Jas papildo tam tikri spalviniai akcentai. Šiemet itin madingos garstyčių geltona, tamsiai mėlyna, švelni pilkšvai žalia, rausvai oranžinė. Taigi, pasirinkus natūralių, ramių gamtos tonų dekorus bei kitus interjero elementus, bendrą vaizdą galima pagyvinti, naudojant madingų ryškesnių spalvų akcentus.


Kaip šiuos dekorus tinka derinti tarpusavyje?

Kuriant interjerą, dekorus patariu naudoti saikingai, ypač margus. Reikėtų vengti vienoje erdvėje naudoti per daug tos pačios serijos skirtingų atspalvių dekorų. Geriau parinkti lygius, vienspalvius paviršius, kad dekoras labiau išryškėtų ir išliktų interjero akcentu, juolab kad „Nirvana“ ir „Olympus“ dekorai dėmesį išsyk patraukia savo tekstūra bei raštais, todėl savaime tampa originalia interjero puošmena.

„SM’art“ dekorai „Nirvana“ ir „Olympus“, taip pat kaip ir bet kuris kitas dekoras iš šio gamintojo pateikiamo asortimento, gali būti spaudžiami ant ekologiškos, natūralios to paties gamintojo plokštės „Dwels“. Šios plokštės pagamintos iš 100 proc. neperdirbtų Po upės slėnyje augančių tuopų skiedrų, yra atsparios drėgmei ir neigiamam aplinkos poveikiui, taip pat itin patogios dirbti, nes neturi jokio nemalonaus ar alergizuojančio kvapo. Na, o padengtos įvairių tekstūrų ir spalvų dekorais „Olympus“ bei „Nirvana“ papuošia bet kokios paskirties interjerą.

Daugiau informacijos trukme.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“