Nuotraukos story by nature

Ar tikite, kad vos kelios mažos detalės leis Jums savo namus įsimylėti iš naujo? Ir ši magiška detalė yra rankų darbo dekoratyvinės pagalvėlės. Lyg gerosios namų fėjos jaukiai įsitaisiusios ant sofos, lovos ar palangės, jos ne tik vilioja patogiai priglusti, bet ir akimirksniu atgaivina namų atmosferą. Šiandien noriu pasidalinti keliais patarimais, kaip šių interjero detalių pagalba namams suteikti naujos gyvybės.

Ne tik gražu, bet ir naudinga

Dekoratyvinės pagalvėlės – tai ne tik estetikos pagalbininkės. Jos suteikia papildomą komfortą mūsų kasdienybėje. Atlošti nugarą skaitant ar žiūrint televizorių, nusnausti popiečio miego, o retsykiais patogiai įsitaisyti neįprastose vietose: ant grindų ar palangės.

O ar žinote, kad pagalvėlės puikiai pasitarnauja garso izoliacijai? Jos sugeria garso bangas, taip sumažina aido efektą. Tai ypač aktualu didesnėse erdvėse, kambariuose su kietomis grindimis ir sienomis, kur garsas lengvai atsispindi ir sukelia nepageidaujamą triukšmą. Taigi, pagalvėlės gali padėti sukurti šiltesnę ir ramesnę aplinką tiek namuose, tiek biuruose.

Namuose yra senyvo amžiaus žmonių ar mažų vaikų? Tuomet dekoratyvinės pagalvės gali tapti papildomu saugumo elementu, mažindamos sužalojimų riziką, todėl pasirūpinkite, kad jų namuose netrūktų.

Namams trūksta charakterio? Kreipkitės į pagalvėles

Anksčiau pagalvėlės buvo prabangos ir turtų simbolis. Tačiau šiais laikais jos įsikūrusios, turbūt, kiekvienuose namuose. Minimalistinės ar žaismingai raštuotos, derančios prie užuolaidų ar prie nuotaikos, jos ne tik interjero „razina", bet ir šeimininkų individualumo išraiška.

Išlaisvinti vidinį dekoratorių, pasitikėti savo nuojautą renkantis, tai ką aš skatinu daryti įrenginėjant ar atnaujinant namus. Žinoma, visada pravartu pasitarti su specialistais, tačiau svarbiausia, kad namų detalės labiausiai „priliptų" patiems šeimininkams, atspindėtų jų charakterį ir nuotaiką. Dekoratyvinė pagalvėlė drąsiai gali tapti pagrindiniu interjero detalės elementu: nebijokite eksperimentuoti! Šis aksesuaras tuo ir nuostabus, kad labai lengvai pabodusį užvalkalą galite pakeisti nauju!

Koks sezonas, tokia ir nuotaika

Prieš Kalėdas norisi prabangos, pavasarį ilgitės gaivos, o rudenį nusiteikę nostalgiškai? Vos keli nauji štrichai stilingos pagalvėlės pagalba ir Jūsų namai akimirksniu pakeis savo nuotaiką ir veidą, be jokių didelių investicijų.

Pavasarį ir vasarą galite rinkitės šviesias, gaivias spalvas ir medžiagų tekstūras, kurios primena atostogas ar gamtą, pavyzdžiui: liną ar medvilnę. Jūros, gėlių, augalų motyvai atvers Jūsų namų duris gražiausioms sezono nuotaikoms.

Rudenį rinkitės šiltus rudeninius atspalvius, tokie kaip raudona, oranžinė ar žalia, kurios sukuria jaukią atmosferą. Jaukias faktūras ir minkštus, švelnius audinius.

Žiemą, artėjant didžiosioms metų šventėms, metas sodriems, šiltiems tonams ir storesniems audiniams, tokiems kaip prabangus gobelenas, aksomas, kurie ne tik dovanos šilumos, komforto, bet ir suteiks jūsų namams šventinės elegancijos.

Kelios idėjos pagalvėlėms, apie kurias, galbūt, niekada nesusimąstėte:

Perkant pagalves internetu, svarbu pasirinkti patikimą internetinę parduotuvę ar žinomą gamintoją, kuris atsako ne tik už kokybę, bet ir nuotraukų bei prekių atitikimą.

Vaikiškos dekoratyvinės pagalvėlės ne tik estetika, komfortas, bet dar ir vaikų psichologinis saugumas. Ši maža draugė nuramins, patikimai saugos paslaptis ar leisis kartu į fantazijų šalį. Pagalvėlės su gyvūnais – vaikų mylimiausios!

Kokybiškos pagalvės galbūt bus brangesnės, tačiau leis sutaupyti. Sezonai kartojasi, todėl, tikiu, kad džiaugtis jomis norėsis ne vienus metus. Todėl pagalves pirkti siūlau apgalvotai, teikiant pirmenybę kokybei, o ne kiekiui.

Didelės dekoratyvinės pagalvės retsykiais gali pakeisti ir minkštuosius baldus. Galit planuoti vakarėlį susėdus ant grindų ar atrasti palangės privalumą gurkšnojant rytinę kavą. Kartais atradimo sėkmė priklauso nuo pagalvėlės patogumo.

Rankų darbo dekoratyvinės pagalvėlės ne tik išskirtinė estetika ir kruopštumas, tai dar ir ypatinga energetika, kurią gali sukurti tik žmogaus rankos ir širdis. Jei dvasinės patirtys Jums ne paskutinėje vietoje, išsirinkite savo mylimiausią rankų darbo.

Vistiek baisu suklysti renkantis? Štai keli patarimai, kurie padės nepasimesti pasiūloje:

kad sukurtumėte harmoningą atmosferą renkantis pagalvėles, atsižvelkite į kambario spalvų paletę. Pasirinkę vieną ryškią spalvą, suaktyvinsite erdvę.

įtraukite įvairias tekstūras, pavyzdžiui, aksomą ar liną, kad suteiktumėte kambariui gylio. Minkštas faktūros, kviečia paliesti ir suteikia jaukumo.

jei trokštate dėmesį patraukiančio interjero akcento, rinkitės ryškius ir akį traukiančius raštus. Derinkite skirtingus raštus, atsižvelgdami į bendrą dizaino koncepciją.

įvairinkite pagalvių dydžius, kad sukurtumėte dinamišką vaizdą. Didelės pagalvės gali būti naudojamos kaip sėdimos vietos, mažos – kaip subtilūs akcentai.

naudokite įvairų pagalvių skaičių, bet neperkraukite erdvės. Skirtingose erdvėse naudokite skirtingą pagalvių skaičių, atsižvelgiant į funkcionalumą.

šviesesnes ir gaivesnes spalvas rinkitės vasarai, šiltas ir sodrias – žiemai. Pasirinkite gamtos spalvas, atitinkančias metų laiką, Taip interjeras ne tik bus atnaujintas, bet ir išlaikys harmonija su gamta už lango.

išskirtiniam ir prabangesniam interjero akcentui rinkitės gobeleno, šilko, atlaso audinio užvalkalus.

labai svarbu pasirinkti užsegamą pagalvės užvalkalą, kad esant reikalui būtų galima jį skalbti. Lengvai plaunami audiniai, ypač jei jos dažnai naudojamos, neapsunkins jūsų buities.

Taigi, dekoratyvinės pagalvėlės – tai puiki priemonė ne tik sukurti norimą atmosferą, bet ir asmeniškai pritaikyti namų aplinką prie skirtingų sezonų. Ši maža detalė gali transformuoti jūsų namus ir suteikti jiems šilumos, šviesos ar prabangos, priklausomai nuo metų laiko, progos ar nuotaikos. Ne veltui jos yra vertinamos kaip vienas svarbiausių interjero elementų. Ar pasiruošę išbandyti pagalvėlių magiją?

111