Detalės, suteikiančios jaukumo miegamajam

 

 

Jei kitose būsto erdvėse jaukumas nėra toks svarbus dalykas, tai miegamajame jis tiesiog būtinas. Miegamasis yra tas kambarys, kuriame ilsimės ir tiesiog ramiai leidžiame laiką, todėl jaukus kambarys gali pridėti dar daugiau gerų emocijų. Nėra malonu, kai kambaryje akivaizdžiai kažko trūksta, bet perkrauta erdvė taip pat nėra gražu. Kaip išmintingai ir gražiai paversti kambarį jaukesniu?

 

 

Lovatiesės – tai tiesiog būtinas atributas miegamajame. Šis dailus tekstilės gaminys naudojamas paslėpti likusią patalynę ir suteikti tvarkos pojūtį. Beje, jis atlieka ir kitą funkciją – apsaugo patalynę nuo dulkių, tiesioginių saulės spindulių. Lovatiesės būna visokiausių tipų. Vieniems patinka paprastos, niekuo neišsiskiriančios, kurios tiesiog suteikia kambariui tvarkos, kiti renkasi įspūdingai išmargintas ir iš kelių skirtingų sluoksnių sudėtas lovatieses. Iš tiesų visi variantai gali būti galimi, svarbiausia, kad jie derėtų su esamomis detalėmis.

Kilimai. Niekas nesuteikia tiek daug gerų emocijų tik pabudus, nei kilimas, ant kurio galime šiltai padėti apnuogintas kojas. Kilimai turi tą savybę paversti bet kurią erdvę daug jaukesne. Daugiausiai įtakos daro ilgaplaukiai kilimai. Dažnai šie kilimai užima ne visą kambarį, o tik vietą, kur dažniausiai reikalingas. Ilgaplaukiai kilimai turi kerinčią tekstūrą ir juos tiesiog norisi paliesti. Kitas patikrintas spendimas – iškloti visą miegamąjį kilimine danga. Tuomet šis kambarys tampa išsiskiriančiu nuo kitų erdvių. Tiesiog norisi ateiti ir išsispirti iš šlepečių, nes bet kuriuo metų laiku miegamajame ir taip labai jauku.

Naktinės spintelės. Šios interjero detalės yra tiek pat stilingos, kiek ir funkcionalios. Ant jos galima sudėti visus reikalingiausius daiktus bei giliau įdėti rečiau naudojamus. Labai svarbu, kad spintelės dizainas derėtų su lova ar kitomis detalėmis. Lova be naktinių spintelių atrodo lyg nenaudojama, tai vienas svarbiausių miegamojo atributų. Nebūtina turėti daug stalčių, statyti didelės spintelės. Užtenka, kad ji yra ir atlieka savo funkciją.

Naktinis šviestuvas. Nors šviestuvo tipas ir jo funkcija yra visiškai vienoda, bet rinkoje galima rasti nesuskaičiuojamą kiekį skirtingų šviestuvų, kurie statomi ant naktinio stalelio, šalia lovos. Beveik visi jų atlieka pagrindinę švietimo funkciją. Bet tik retai pasiseka išbandyti tokį šviestuvą prieš perkant ir pamatyti, kokią šviesą jis skleidžia, kai šalia nėra kitų šviesos šaltinių. Skirtingų modelių skleidžiama šviesa labai skiriasi, nes ją įtakoja ne tik lemputės galia, bet ir lempos konstrukcija, gaubto dydis, spalva ir pozicija.

 

 

Veidrodis. Nors mažai kas mėgsta gulint save matyti veidrodyje, bet miegamajame jį turėti pravartu. Geriausiai, kad veidrodžio vieta bei dydis būtų parinkta individualiai kiekvienu atveju. Dėl veidrodžio būtinybės tikriausiai net nereikia svarstyti, bet tinkamai parinktas jis gali suteikti jaukumo ir pagyvinti nusibodusį miegamojo dizainą.

Daugiau informacijos: nostra.lt