Didelės šeimos namo interjeras iš natūralių medžiagų

Erdvi ir šviesi svetainė su žaliaisiais augalais, knygomis, židinio malkomis, vaikų žaislais bei kitomis asmeninėmis smulkmenomis, vizualiai atrodo daug didesnė negu iš tikrųjų yra. Nepaisant gausybės interjero elementų, erdvė neatrodo eklektiška, nes visos detalės ir spalvos preciziškai dera tarpusavyje: balta, šviesiai mėlyna bei ruda. / Židinio plytelės www.iris.lt; sofa- www.magresbaldai.lt
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Penkių asmenų šeimos 178 kvadratinių metrų namo interjeras uždarame kvartale, netoli Kauno, iš karto būsto lankytojams siunčia žinią – čia viskas natūralu, todėl skoninga ir tikra. Interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė prisimena, kad prieš imdamasi šio projekto, iš užsakovų išgirdo pagrindinį pageidavimą – svarbiausia medžiagų kokybė ir natūralumas, o tikslas – patogūs ir jaukūs namai, į kuriuos ir mažiems, ir dideliems malonu sugrįžti.

„Kadangi užsakovai nuo pat pradžių aktyviai dalyvavo interjero kūrimo procese ir dalijosi norais bei svajonėmis, nebuvo sunku vieniems kitus suprasti. Iš karto pasirinkome medžiagas – medį, akmenį“, – interjero kūrimo darbus prisimena dizainerė. Natūralios medžiagos tapo visų erdvių jungiamąja grandimi. Nors būstas itin šiuolaikiškas, tačiau pati kūrėja jo nevadina moderniu, nes buvo pasirinktas prioritetas – ne inovacijos, o natūralumas.

Svetainės erdvėje dominuoja židinio ir lentynų per visą sieną junginys. Jis atlieka bibliotekos funkciją ir projetuotas taip, kad
atsirastų uždari segmentai. Šalia židinio liko vietos, tad nuspręsta čia suprojektuoti jaukų kampelį vaikams.

Pačiame svetainės centre – didelis, stabilus ąžuolinis šeimos pietų stalas. Virtuvė taip pat suprojektuota balta, siekiant spalviškai pakartoti baltų lentynų sieną bei suteikti erdvės natūralioms medžiagoms. Visi čia esantys įrenginiai taip pat balti.

Vonios kambariuose naudotos akmens masės plytelės, pagyvintos akmenukų mozaika. Vaikų kambariai projektuoti atsižvelgiant į mažųjų gyventojų norus – žaismingas piešinys per visą sieną, žolę primenantis kilimas, spalvingos kėdutės.

Visame antrame aukšte paliktos sijos. Pasak dizainerės, buvo gana sudėtinga jas estetiškai paruošti, mat jose ir tarp jų naudotas apšvietimas, kuris procesą šiek tiek apsunkino. Visame būste medžiui skirta daug dėmesio – iš jo pagamintos visos namo durys ir grindys.

Name gausybė mažų, bet mielų detalių. Sūnaus kambaryje kabantis šviestuvas yra pagamintas vaiko ir tėčio, o tėvų miegamajame išgraviruoti užrašai ant baldų – vyro staigmena žmonai.

„Apšvietimui visame būste skirta labai daug dėmesio, nes gyvenant Lietuvoje, tai tiesiog būtina. Svetainės erdvėje yra
paslėpto apšvietimo juosta, taip pat sukurtas lokalus židinio bei lentynų sienos apšvietimas. Antrame aukšte šviesa „žaidžia“ su sijomis“, – pristato G. Jarmalavičiūtė.

Išraiškingas elementas name – laiptai. Jie lengvi ir „kabantys“, mat toks vizualinis sprendimas leidžia juos sujungti su svetainės erdve. Pakopos, kaip ir grindys bei durys, – natūralaus ąžuolo. Turėklai, pagaminti iš chromuoto metalo, paryškina ritmiką, derančią su antro aukšto lubomis.

„Būsto savininkai patenkinti rezultatu, o kūrėjui toks įvertinimas – didžiausias komplimentas“, – džiaugiasi G. Jarmalavičiūtė.

   

Plytelės - www.iris.lt

       

 

Spalvingame ir šviesiame vaikų kambaryje taip pat paliktos medinės lubų sijos, kurios neleidžia pamiršti, kad natūralumui šiame būste skiriama itin daug reikšmės.

Stalas- www.berrybaldai.lt

 

Židinys ir vaikų kampelis prie jo sukuria itin jaukią šeimyninę atmosferą. Kone idiliškas vaizdas perteikia mintį, kad šiuose namuose vertinamas buvimo kartu laikas. Ant sofos prie židinio esanti pagalvėlė su užrašu „Suaugę žmonės labai keisti“ leidžia suprasti, kad šeimos nariai kūrybiški ir linkę eksperimentuoti.

 
Ąžuolinis stalas – svetainės ašis. Dėl savo tvirtumo ir formų jis primena klasikinį, tačiau renkantis jį būsto savininkams buvo svarbiausia, kad prie jo tilptų visa penkių asmenų šeima ir aplankyti užsukęs svečias.  

Vonios kambaryje dominuoja pastelinės spalvos, o vitališkumo erdvei suteikia augalai, kurie sodria žalia spalva išsiskiria iš bendros aplinkos, leisdami čia užsukusiam pajausti natūralumo dvasią ir nusikelti į vaikystę, kai miškelyje valgydavo kiškio „kopūstus“. Plytelės - www.linea.lt ; plytelės virš praustuvo - www.aparici.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“