Didelės terasos durys – neatsiejama šiuolaikinio būsto dalis

 

Plastikinių langų ir durų profilius gaminantis Vokietijos koncernas GEALAN, inovacijų pionieriai, kaskart mūsų rinkai pasiūlo vis naujų sprendimų. Aukšti vokiški standartai geriausiai atitinka ir mūsų šalies vartotojų poreikius

 


Šiais laikais prabangus vaizdas pro langą neretai tampa pagrindiniu nekilnojamojo turto vertės kriterijumi. Viršutiniuose daugiabučių aukštuose įrengiami penthouse tipo apartamentai, o individualiuose namuose svetainės ir valgomieji jungiami su terasomis. Vienintelė lauką ir vidų skirianti riba – stiklas, kurio rėmas turi atlikti konstrukcinę funkciją: kuo mažiau užstoti vaizdą, lengvai transformuotis iš uždaros sienos į atvirą praėjimą. Tai – esminis šiuolaikinio būsto ypatumas. Projektuojant stiklo vitrinas dalyvauja daugybė specialistų: pradedant architektu, konstruktoriumi, šildymo, vėdinimo meistrais, baigiant langų gamintojų atstovais. Rekomenduojame pasikonsultuoti ir tiesiogiai su PVC profilių gamintojais: jie galės parinkti optimalų vitrininės sienos ir varstomos dalies rėmo konstrukcijos variantą.

 

Tobulas sprendimas – pakeliamųjų-stumiamųjų durų sistemos

Dideli stiklo plotai ir žemas slenkstis vizualiai panaikina barjerą tarp lauko ir vidaus, o siauras rėmo profilis ne tik suteikia visai konstrukcijai lengvumo ir elegancijos, bet ir praleidžia daugiau šviesos – tai ypač svarbu tankiai užstatytuose daugiabučių kvartaluose. Siekiama, kad šiuolaikiniai varstomieji ar stumdomieji elementai būtų kuo lengvesni, patogesni, patikimai ir ilgai tarnautų, būtų tvirti, sandarūs, atlaikytų vėjo apkrovas ir gerai izoliuotų garsą bei šilumą. Būtent todėl GEALAN S 9000 pakeliamosios-stumiamosios durys – HST (vok. Hebe Schiebe Türen) ir yra tobulas variantas.

 

 

Naudojant šią pakeliamųjų-stumiamųjų durų sistemą, galima gaminti labai dideles, net iki 6,5 m ilgio ir iki 2,6 m aukščio konstrukcijas. Labai svarbu, kad didelė konstrukcija neišsikraipytų ir nepriekaištingai funkcionuotų ilgus metus. Todėl GEALAN HST S 9000 pakeliamosios-stumiamosios durys gaminamos iš specialiai sustiprintų profilių, su didesniu kamerų skaičiumi. Atskirose durų staktos kamerose sumontuoti du lygiagretūs plieno armatūros profiliai suteikia dar didesnį tvirtumą. Unikali GEALAN -STV® stiklinimo technologija, kai stiklo paketas specialia juostele priklijuotas prie varčios per visą rėmo perimetrą, sutvirtina konstrukciją ir dar labiau pagerina konstrukcijos statikos rodiklius.

 

 

Šiluminiai šios sistemos parametrai – vieni geriausių rinkoje. Retai kas gali pasiūlyti tokių matmenų lango ar durų sistemą, kurios rodikliai atitinka pasyviojo namo energijos taupymo reikalavimus. Svarbu tai, kad didelių matmenų konstrukcijoje geri šiluminiai parametrai gaunami ne atliekant papildomus izoliavimo darbus montuojant, o jau į pačią profilių sistemą integruojant izoliaciją užtikrinančias priemones, t. y. nereikalingi papildomi darbai, kuriuos atliekant ne visada pasiekiama kokybė, bet už kuriuos visuomet tenka sumokėti.

Prie itin gerų šilumos ir garso izoliacijos parametrų prisideda didelis varčios profilio storis (82,5 mm), varčios ir rėmo profiliuose esančios 6 vidinės kameros, iki 26 mm padidintas stiklo paketo įleidimo į profilį gylis. Norint turėti dar geresnę šilumos izoliaciją, yra galimybė vidurinę kamerą užpildyti šilumą izoliuojančiomis putomis pagal unikalią GEALAN -IKD® technologiją (profilių vidinės kameros jau gamykloje užpildomos šilumą izoliuojančiomis putomis).

Tiek šiluminiams parametrams, tiek šviesos sklaidai svarbus varčios ir rėmų plotis. GEALAN HST S 9000 sistemos Design variante nevarstomos dalies rėmas yra dvigubai siauresnis už standartinį varčios rėmą. Matomoji rėmo dalis sumažinta 50 proc. Rezultatas – šviesos į patalpą patenka gerokai daugiau nei įprasta, o šilumos izoliacijos ir statikos savybės nenukenčia.

Tvirtas, gražias ir šiltas GEALAN S 9000 pakeliamąsias-stumiamąsias duris lengva valdyti. Tereikia jas truputį pakelti rėmo konstrukcijoje ir lengvai nustumti į šoną. Tai gali padaryti net ir vaikas.

 

Ilgaamžių GEALAN ACRYLCOLOR spalvų paslaptis

Pakeliamosios-stumiamosios durys gali būti ne tik baltos spalvos. Ne paslaptis, kad, norint išgauti plastikinių langų spalvą ar suteikti jiems medžio imitacijos efektą, plastikiniai profiliai laminuojami specialiomis plėvelėmis. GEALAN neapsiriboja šiuo standartiniu sprendimu ir siūlo dar porą specialių profilių išorės padengimo būdų: profilius, pagamintus pagal unikalią GEALAN ACRYLCOLOR technologiją, taip pat specialius spalvotus aliuminio antdėklus. Abu jie turi nenuginčijamų privalumų ir nėra beveik jokių apribojimų renkantis spalvas.

 

 

Unikalūs spalvoti GEALAN ACRYLCOLOR profiliai gaminami koekstruzijos būdu. Spalvai išgauti naudojamas atšiauriems klimato veiksniams atsparus spalvotas akrilas: toks pats naudojamas ir automobilių žibintams gaminti. Plonas išlydyto akrilo sluoksnis užlydomas ant balto PVC pagrindo.

 

 

 

 

Du komponentai neatskiriamai sulydomi į vienalytę masę. Nupoliravus išgaunamas matinis, atsparus atmosferos poveikiui, nesilupantis ir nešerpetojantis, neblunkantis spalvotas paviršius. Tai patvirtina ilgametė praktika, nes unikalius ACRYLCOLOR profilius plastikiniams langams ir durims GEALAN pradėjo gaminti daugiau nei prieš 30 metų. ACRYLCOLOR profilių spalva neblunka ir išsilaiko nepakitusi ilgus dešimtmečius.

 

Išorinis akrilo sluoksnis dvigubai tvirtesnis ir atsparesnis už PVC. Kietas akrilo paviršius sunkiai braižosi, nes 0,5 mm akrilo sluoksnis storesnis už bet kurių dažų ar lako sluoksnį. Jis neporėtas ir lygus, todėl ne toks teplus, be to, jį lengva nuplauti naudojant įprastas buitines valymo priemones. Akrilu dengtų langų ir durų nereikia dažyti. Jeigu akrilu dengti langai vis dėlto susibraižo, po kurio laiko juos galima tiesiog nupoliruoti.

 

 

Šiuo metu GEALAN ACRYLCOLOR siūlomų spalvų asortimentą sudaro 9 standartinės ir daugiau nei 50 nestandartinių spalvų pagal RAL spalvų paletę, tarp jų ir metalinių paviršių spalvų atitikmenys.

 

Naujiena – REALWOOD® plėvelės

Vartotojams, norintiems mėgautis visomis geriausiomis PVC langų savybėmis ir funkcijomis, bet siekiantiems natūralaus vaizdo, GEALAN siūlo alternatyvą – langų ir durų profilius, laminuotus natūralią ir dažytą medieną, jos raštus ir faktūrą imituojančiomis plėvelėmis. Langų rėmai gali būti skirtingai laminuojami iš vidaus ir iš išorės, o tai suteikia daugiau laisvės derinant langų vaizdą prie namo fasado ir interjero. 

 

 

 

 

Šiuo metu GEALAN siūlomą asortimentą, kurį sudaro beveik 50 skirtingo atspalvio, rašto ir faktūros laminavimo plėvelių, papildė šešios REALWOOD® išskirtinės, dažytą medieną imituojančios, plėvelės. REALWOOD® plėvelės suteikia langui ypatingą išvaizdą ir nepakartojamą pojūtį liečiant.

Patrauklus medžio rievių raštas suteikia laminuotiems plastikiniams langams natūralių medinių langų išvaizdą. Naujosios šešių spalvų dažytą medieną imituojančios plėvelės žavi savo paviršiaus panašumu į tikrą medieną. Taip pat jos pasižymi puikiais funkciniais privalumais: yra atsparios ultravioletiniams spinduliams ir aplinkos poveikiui, ilgaamžės ir lengvai prižiūrimos. REALWOOD® plėvelėmis laminuotas paviršius mažiau kaupia dulkes ir purvą.

 

RealWood® neturi dirbtinės medžiagos vaizdo, jų paviršius liečiant panašus į natūralios medienos paviršių.


Daugiau informacijos apie svarbius terasos durų ir langų sistemų ypatumus, tikslius jų parametrus rasite ir bendrovės tinklalapyje www.gealan.lt. Čia galėsite rasti ir arčiausiai Jūsų esančių langų iš GEALAN profilių gamintojų kontaktus.

Žurnalas: „Centras“