Luko Mykolaičio nuotr.

 

„Dizaino savaitė“ jau 19 metų kviečia dizaino mylėtojus domėtis naujausiomis tendencijomis, inovacijomis, tvarumo standartų pokyčiais ir idėjomis net 7-iuose mūsų šalies miestuose. Šių metų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Telšių ir Anykščių festivalio programos stebina dalyvių gausa ir įvairove. Tai didžiausias „Dizaino savaitės“ festivalis per visą gyvavimo laikotarpį.

Birželio 3 d. „Dizaino savaitę 2024“ Vilniuje pradės Švedijos ambasados renginys „Swedish Design Movement Day“. Tai virtualią švediško dizaino parodą pristatantis renginys, kurį lydės ekskursijos po ambasadą. Popiet „Domus galerijoje“ bus atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) dizaino specialybės studentų paroda „6 kambariai“, vyks interjero dizainerių susitikimas „Vesidos“ salone, o vakare VDA Senuosiuose rūmuose dizaino ir meno puoselėtojai bus kviečiami į VDA baigiamųjų darbų parodos „Graduation Show 2024“ atidarymą.

Visą savaitę, dieną ir naktį, sostinėje ir Lietuvos širdyje bus galima grožėtis daugybe Dizainovacija.lt vitrinų. Jose išvysite juvelyrikos dirbinių, drabužių, aksesuarų, baldų, šviestuvų ir kitų interjero detalių. Keliolika įmonių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pristatys dizaino ekspozicijas, kurias lydės renginiai, skirti interjero dizaineriams, architektams bei naujakuriams. „Dizaino savaitės“ dalyviai kvies į ekskursijas iš arčiau susipažinti su baldų bei tekstilės gamybos ypatumais. Net trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje – festivalio lankytojai ir svečiai bus kviečiami apsilankyti įvairiose molio, gipso ir restauracijos dirbtuvėse.

„Dizaino savaitės 2024“ programoje galite rasti ir viešų parodų, tarp kurių – Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus ekspozicija „Keramika ir gobelenai“, kurioje pristatomi Chagallo, Picasso ir Ernsto keramikos dirbiniai ir pagal jų kūrinius išausti įstabūs gobelenai. Taip pat vyks specializuoti renginiai architektams: „TechZity“ Medžiagų bibliotekoje bus surengta diskusija „Naujas tvarumo standartas“.

Naujai atsidaręs viešbutis „Bōheme House“ Kaune kvies susipažinti su „Biomaterials“ tvaraus dizaino paroda, pasimėgauti nemokamu dizaino kinu ir degustuoti. Visą savaitę taip pat galėsite apsilankyti Kaunakiemio g. 5 ir dalyvauti kūrybinį polėkį lavinančiame žaidime Bloomerangas, o „Chisels Play“ kvies dizaino mėgėjus ir profesionalus į kūrybines baldų dirbtuves.

Parodoje „Tiltai“ salonas „Jaukūs namai“ pristatys žymios grafikės Neringos Marcinkevičiūtės-Strazdės darbus, kuriuose susitinka akvarelė, lietuviški sodai, linas ir japoniškos gervės. „M-Lab“ laboratorijų centras „Dizaino savaitės“ metu kvies į Žiedinio dizaino laboratorijos atidarymą ir parodą. „Holas“ interjero namai supažindins su iš Milano dizaino savaitės atkeliavusiomis spalvomis ir tekstūromis, o salonas „Aquahome“ interjero kūrėjus vaišins pusryčiais.

Bōheme House

Bōheme House

Panevėžyje, kaip ir Kaune, miesto gyventojus bei svečius gurmanai kvies susipažinti su maisto dizainu ir gastronomija. Gėlių dizaino studijoje „Žalioji zona“ žinomas virtuvės šefas Evaldas Žaliukas pristatys „Maisto misteriją®©“. „Jurgitėlės amatų“ komanda kviečia prisiliesti prie molio ir pamiklinti pirštus kuriant dizaino objektus savo namams. Naujai atidarytame „Pragiedrulių“ kūrybiškumo centre bus galima pažinti tekstilėje taikomą grafikos spaudą. Visą savaitę stiklo virtuozas Remigijus Kriukas lauks savo „Stiklo planetos“ studijoje „Glasremis“. O PC RYO bus galima išvysti „Midenės“  – vienos garsiausių meninės keramikos gamintojų – kristalų ir keramikos sintezę.

Visą savaitę Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje galėsite aplankyti dvi parodas: „Natūralaus medžio kismas lietuviškų baldų dizaine“ ir tropinių drugelių parodą „Papilio Mirabilis“. Kaip ir kasmet, organizatoriai kvies į atvirų durų popietes. Birželio 5 d. vyks paskaita „Tvarumas madoje ir unikali PAULINA’S FRIENDS koncepcija“ anglų kalba, birželio 7 d. drauge su fotomenininku Remiu Ščerbausku galėsite dalyvauti socialiniame fotografijos meno projekte „Bučiniai“. Svarbus pokytis laukia ir miesto viešųjų erdvių –  birželio 7 d. anykštėnai bus kviečiami atsisveikinti su centrine miesto skelbimų lenta A. Baranausko aikštėje. 

Emilija Globytė

Black studio nuotr.

Donato Šopio nuotr.

UNMINIMAL

Klaipėdos technologijų mokymo centre dvi dienas vyks menų sinergija, o visą savaitę veiks Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto studentų paroda „VDA Graduation Show 2024“. Bažnyčių gatvėje įsikūrusiame Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre Emilija Globytė atidarys parodą „Kismas“, kurioje bus eksponuojami Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete sukurti dizaino objektai. Net penki interjero ir baldų salonai festivalio metu kvies susipažinti su naujosiomis kolekcijomis „ISTO interjero namai“, „MadamW“ ir „Kave Home“ salonai pristatys garsiausių Europos gamintojų naujienas, o lietuviškieji „Oaky Oak” originalių ąžuolo baldų  ir „Frevini“ ąžuolinio parketo gamintojai atskleis šios medienos grožį. Taip pat per  visą „Dizaino savaitę“ naujajame viešbutyje ir SPA komplekse „Michaelson“ turėsite galimybę išvysti pasauliniu mastu pripažintų stiklo menininkų iš Panevėžio Remigijaus Kriuko ir Indrės Stulgaitės-Kriukienės parodą „Pasimatymai“.

Telšiuose veiks net keturios Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto „Graduation Show 2024“ baigiamųjų darbų parodos: VDA Telšių galerijoje, VDA Telšių fakulteto pagrindiniame pastate, MMJ galerijoje bei Telšių rajono savivaldybės K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Būtent per „Dizaino savaitę“ birželio 7 d. 15:00 vyks naujosios MMJ galerijos atidarymo renginys.

Dar dvi parodos Jūsų lauks Alytuje. Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale bus pristatoma keramikos ir fotografijos darbų paroda „Žemė. Ugnis“. O Alytaus kraštotyros muziejaus parodoje „Pro rakto skylutę“ galėsite susipažinti su spynų istorija, prasidėjusia 4000 m. pr. Kr. 

Visa dizaino savaitės programa

RETROFORMA

RUKSA

Shumahats

Živilė Skurvydaitė