Dažna šeimininkė iš kailio neriasi galvodama, kur sutalpinti visus namiškių rūbus, į kokį kampą nugrūsti dulkių siurblį, lyginimo lentą ar lagaminą. Siūlome išeitį - drabužinę. Net standartiniame blokinio namo bute galima sumeistrauti drabužinę, kurioje tilps visas namų ūkis: rūbai, lagaminai, riedučiai, batai ir paltai, nuolat po kojomis besipainiojantys skėčiai. Naudingas gyvenamasis plotas, be abejo, šiek tiek sumažės, tačiau viskas bus vienoje vietoje ir ryte nereikės blaškytis po kambarius, ieškant kojinių ar kaklaraiščio, batų ar lietpalčio.

Drabužinė taupo erdvę ir pinigus

Įsirengus namuose drabužinę, nereikės pirkti kelių spintų, o drabužiai bus tvarkingai sudėti vienoje vietoje. Taip gerokai patogiau, nei laikyti rūbus, patalynę ir kitus dažnai naudojamus daiktus keliuose kambariuose. Patogu drabužinę įsirengti šalia miegamojo arba vonios kambario. O daugiabučiuose drabužine gali virsti tamsusis kambarėlis. Jeigu namie nėra tamsaus kambarėlio, nišos, sandėliuko ar vietos po laiptais - drabužinės sienas galima suformuoti iš gipso kartono plokštės. Sustačius plokštes, belieka tinkamai parinkti vidaus įrangą, lentynas, kabyklas bei stalčius ir įstatyti patogias slankiojamąsias duris.

Drabužiams skirta patalpa patogiausia naudotis tada, kai jai skiriama atskira erdvė. Didesnėje patalpoje patogiau sumontuoti standartinę drabužinių įrangą: čia tilps daugiau stalčių, lentynų, išdėstytų įvairiame aukštyje, kad daiktus pasiektų ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Drabužinės vidaus įrangą rinkitės pagal tai, kiek ir kokių daiktų planuojate joje sutalpinti. Reikėtų apsispręsti, ar drabužinėje „apgyvendinsite“ tik rūbus, ar reikės vietos lagaminams, patalynei, dulkių siurbliui.

Svarbus ir Jūsų aprangos stilius

Jei dažniausiai vilkite greitai besiglamžančius drabužius, reikės daugiau pakabų, o jei mėgstate sportinį stilių ir jūsų garderobo pagrindinis akcentas - įvairiaspalviai marškinėliai, puikiausiai tiks atviros lentynos. Drabužinėje turėtų būti ne tik kabyklų, bet ir stalčių smulkiems daiktams susidėti, kaklaraiščių, diržų ir kelnių laikiklių, taip pat batų lentynų, kurios būtų šiek tiek atkeltos nuo žemės, kad batai vėdintųsi. Įdomus bei labai naudingas laikiklis siūlomas lyginimo lentai bei lygintuvui. Svarstydami įrengti drabužinę vaikams, tėveliai turėtų labai apmastyti kokiame aukštyje turėtų būti lentynos bei stalčiai, kad vaikai patys galėtų pasiimti žaislus bei drabužius ir juos patys susitvarkyti.

Plieninė įrangos sistema – patogi ir ilgaamžė

Pagrindinis drabužinės baldas - lentynos, paprastai gaminamos iš laminuotų medžio drožlių plokščių. Moderni ir ilgaamžė plieninė sistema padės kiek įmanoma labiau išnaudoti erdvę. Atsparios drėgmei, nerūdijančios, plieninės lentynos, dengtos vinilu, atrodo labai lengvos, tačiau atlaiko iki 70 kg. Lentynos gaminamos pagal individualiai pateiktus matmenis, todėl jos efektyviai užpildo erdvę ir gali būti pritaikomos įvairaus dydžio patalpoje. Pritvirtinti jas labai lengva, tai gali padaryti kiekvienas. Dėl ypatingos konstrukcijos šią įrangą galima tvirtinti ir kampuose ir taip dar racionaliau išnaudoti erdvę.

Tekstas: Vytautas Gurevičius