Draugiški aplinkai dažai jau Lietuvoje

Žali dažai "ALCRO"

"ALCRO" logotipas

ALCRO yra bendrovė  turinti  ilgą istoriją, kuri prasidėjo 1906 metais, kai ponai  Alfort ir Cronholm atidarė dažų ir vaistažolių parduotuvę Stokholme, Švedijoje. Nuo pat pradžių bendrovė pardavinėjo tik savos gamybos dažus.

 1912 metais Alfort & Cronholm įmonėje dirbo 26 darbuotojai. Kokybiškų produktų poreikiui nuolat augant, gamybos apimtys sparčiai plėtėsi ir jau 1917 metais įmonėje dirbo 292 darbuotojai. Po 1924 metais Švedijoje įvykusio pirmo delfinų šou, bendrovės logotipu tapo delfinas.

Labai svarbūs Alfort ir Cronholm istorijoje yra 1986 metai, kada jie lygiomis nuosavybės dalimis (50X50) susijungė su senu konkurentu Becker. Naująją įmonę, atstovaujančią du prekinius ženklus ALCRO ir BECKERS, savininkai pavadino ALCRO-BECKERS.

Šiuo metu visiškai automatizuotoje, vienoje pažangiausių dažų gamykloje Europoje per metus  pagaminama virš 30 milijonų litrų dažų per metus.

Pasitelkus ilgametę patirtį, ALCRO tapo prekiniu ženklu, atitinkančiu aukštus švedų vartotojų reikalavimus.  Tai ypač aktualu, kai kalbama apie aplinkosaugą.

Šiandien ALCRO gali pasiūlyti daugiau ekologiniais ženklais pažymėtų produktų nei bet kuris kitas dažų gamintojas Europoje. 98% ALCRO dažų  yra vandens pagrindu.

Žvelgiant į ateitį, toliau bus ieškoma sprendimų, dar labiau saugančių gamtą ir neskatinančių klimato kaitos. ALCRO jau dabar yra šios srities lyderė ir toliau nenuilstamai dirba, kad produktai būtų kiek įmanoma ekologiškesni, tiktų atšiaurioms klimato sąlygoms ir reikliam vartotojų bei dizainerių skoniui. ALCRO tikslas yra ieškoti novatoriškų sprendimų, kurie didintų dažų konkurencingumą ir išskirtinumą.

 

ALCRO dažus rasite tik specializuotose geriausiose Lietuvoje dažų parduotuvėse:

UAB HIMĖJA, Verkių g. 29, korp. Nr.3, Vilnius

UAB SCANDEX, Pramonės g. 46A, Kaunas

UAB DAŽŲ SERVISAS, Danės g.23, Klaipėda

UAB JUPOJOS STATYBINĖS MEDŽIAGOS, Sodo g. 26, Šiauliai

UAB DARIJUS, Jablonskio g.14, Marijampolė

 

Rokas Vičkus

TIKKURILA MOKYMŲ CENTRO VADOVAS