Užsakovas: Boymanso-van Beuningeno muziejus
Projektuotoja: architektūros studija „concrete“
Projekto vieta: Roterdamas
Projekto komanda: Rob Wagemans, Bart de Beer, Hilka Ackermann, Sofie Ruytenberg, Femke Zumbrink, Erik Van Dillen, Valentina Venturi

2021 metais Roterdame, Nyderlanduose, ant muziejaus stogo, buvo atidarytas restoranas „Renilde“. Boymanso-van Beuningeno muziejus  (Museum Boijmans-van Beuningen) – tai pirmasis pasaulyje viešai prieinamas dailės sandėlis, 1849 m. įsteigtas meno kolekcininko F. J. Boymanso. Muziejuje eksponuoja-ma senoji ir šiuolaikinė Vakarų Europos tapyba, skulptūra, Vakarų Europos ir Azijos dekoratyvinė dailė. 1961 m. muziejus buvo pervadintas į Boymanso ir van Beuninigeno, pastarajam meno kolokcininkui pa-dovanojus turtingą Vakarų Europos dailės rinkinį.

Šiuolaikiškos muziejaus architektūros kompleksas buvo papildytas 500 m industrinio stiliaus erdve, skir-ta degustuoti ir diskutuoti, valgyti ir edukuoti. Projekto autoriai – „concrete“ architektūros studija – priėmė iššūkį sukurti keistis galinčią erdvę: iš restorano į paskaitų salę, iš kavinės – į parodų patalpą. 7 kūrėjų komanda, rengianti urbanistinės plėtros konceptus ir teikianti architektūros bei interjero dizaino paslaugas, atrado puikų modernistinį sprendimą.

Restorano dizainas tapo originaliu „betoninio“ interjero pavyzdžiu. Išlanksčius medžio masyvu dengtus betoninius stalus, erdvė transformuojama į restorano į salę. Ši funkcija suteikia galimybę naudoti patalpą įvairiems renginiams. Atvira erdvė įgauna komercinę paskirtį ir puikiai atspindi novatorišką pastato charakterį.

Vienoje „Renilde“ erdvės pusėje įrengta atvira virtuvė, o kitoje – baras. Atsižvelgdami į garsųjį muziejaus grafinį identitetą, dizaineriai nusprendė juodais ir baltais dryžiais nudažyti galines virtuvės ir baro sienas.

Virtuvės priekis pagamintas iš balto mozaikinio betono (it. terazzo), o baro – iš juodo. Šis minimalistinis sprendimas leido dizaineriams sukurti harmoningą pusiausvyrą erdvėje. Virtuvės ir baro apdaila – medinė. Virš virtuvės rožine neonine spalva šviečia užrašas „Renilde“. Eidami palei barą, lankytojai gali patekti į viešą stogo sodą ir terasą.

Architektūros studija „concrete“ taip pat suprojektavo „Coert“, renginių erdvę priešais restoraną. Gretimai renginių zonai dinamiškas betono dizainas suteikia daugybę konfigūravimo galimybių – ji idealiai tinka DJ vakarėliams, vestuvių šventėms ir kitokiems pobūviams. „Renilde“ ir „Coert“ erdvės papildo viena kitą lankstumu ir daugiafunkciškumu. „Coert“ patalpoje gali tilpti iki 170 svečių, joje įrengtos didelės me-dinės pasukamosios durys, kurios veikia kaip dinamiška siena, o jos centre esanti nerūdijančiojo plieno patalpa gali tarnauti kaip sandėliukas bei rūbinė per renginius ir vakarėlius.

„Muziejaus, kaip kliento, privalumas yra atvirumas originalioms idėjoms. Niekada nebūtume galėję jų pasiūlyti  tradicinio restorano savininkui. Depas Boijmansas-van Beuningenas mums suteikė veiksmų laisvę kiekviename žingsnyje, kad galėtume siekti aukščiausios kokybės. Didžiuojamės galutiniu rezultatu ir mums suteikta privilegija įnešti indėlį vieną ikoniškiausių vietų muziejų pasaulyje“, – sako concrete kūrėjai Robas Wagemansas ir Bartas de Beeris.