Nuo šiol jau ir Lietuvoje prie privačių namų ar didžiulių biurų, ar net senovinių dvarų bus galima išvysti naujos estetikos durų ir pastatų komunikacijos sistemas. Nuo savo pirmtakių – paprasčiausių telefonspynių – jos skiriasi kaip diena ir naktis. Ir ne tik estetika bei tvarumu, bet ir nauju funkcionalumu.


Įėjimo pro duris kultūra?..

Lietuvoje telefonspynėms – durų ir pastatų komunikacijos sistemoms – didesnis dėmesys imtas skirti palyginti neseniai, sulig augančiu komforto poreikiu bei lavėjančiu estetiniu skoniu. Anksčiau pagrindinė telefonspynės paskirtis tebuvo tiesiog atlikti automatinio užrakto funkciją.

„O štai, pavyzdžiui, Vokietijoje tai – ne tik saugumo, bet ir ištisa įėjimo į pastatą kultūra bei filosofija. Ja teigiama, kad labai svarbu, kaip esate pasitinkamas prie durų, nes tai lemia ir koks pro jas įeisite“, - sakė automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.

Vokiečių „Jung“ produkcijai (pastatų automatika ir jungikliai) atstovaujančios „Jung Vilnius“ kompanijos naujovė – nuo šių metų ji tapo išskirtiniu „Siedle“ durų ir pastatų komunikacijos sistemų distributoriumi. Iš Lietuvos „Siedle“ bus atstovaujama ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Kazachstane, Moldavijoje, Baltarusijoje, Uzbekijoje, Tadžikijoje ir Kirgizijoje.

Per 260 metų veiklos toje pačioje srityje skaičiuojanti, vienos šeimos septintos kartos atstovų valdoma „Siedle“ Vokietijos rinkoje – viena lyderiaujančių, o jos gaminių galima rasti apie 50 proc. šalies namų ūkių. Kompanija garsėja išskirtiniu produkcijos tvarumu ir pagarba savo klientui bei aplinkai – paskaičiuota, jog Vokietijoje tebefunkcionuoja dešimtys tūkstančių senų, daugiau nei kelis dešimtmečius veikiančių „Siedle“ gaminių, todėl iki šiol nenutraukiama ir jų pakaitinių detalių gamyba.



Dėl progreso – šimtmečiais veikiančių kompanijų partnerystė

Neseniai tarp „Jung ir „Siedle“ pasirašytos bendradarbiavmo sutarties rezultatas – aukščiausius kokybės, funkcionalumo ir estetinius reikalavimus atitinkantys bendri durų ir pastatų komunikacijos gaminiai. Dviejų ypač senų Vokietijos kompanijų „Siedle“ ir „Jung“ (pastaroji veikia nuo 1912 m.) bendradarbiavimą paskatino technologijų raida: vienas naujausių sprendimų durų ir pastatų komunikacijos sistemų sektoriuje – išorinės ir vidinės pastatų komunikacijos stotelės pradėtos integruoti į visą pastatą valdančias sistemas, t. y. telefonspynės tampa protingo namo dalimi ir viena iš jo funkcijų.

Protingų namų sistemų bei jungiklių gamintojas „Jung“ ir „Siedle“, besispecializuojanti durų ir pastatų komunikacijos sistemose, sukūrė funkciškai ir estetiškai derančius pastatų vidaus ir išorės komunikacijos įrenginius. „Specialią „Siedle“ technologiją „In-Home-Bus“ pritaikius ir įdiegus į naująsias „Jung“ telefonspynių vidaus stoteles, atsirado galimybė sujungti jas su „Siedle“ telefonspynių lauko stotelėmis. T. y. „Jung“ telefonspynių vidaus stotelės tapo funkciškai ir estetiškai suderinamos su „Siedle“ telefonspynių lauko stotelėmis ir atvirkščiai“, - sakė „Siedle“ produkcijos vadybininkas Lietuvoje Vaidotas Bijūnas.

Vidaus ir išorės komunikacijos įrangos integravimas į protingų namų sistemą leidžia sumažinti inžinerinius tinklus bei jiems tenkančius kaštus. Taip pat užtikrinamas paprastesnis valdymas ir, žinoma, suteikiama dar daugiau funkcionalumo bei komforto galutiniam vartotojui. „Ne paskutinėje vietoje ir techninio saugumo klausimas, mat kuomet į vieną sistemą integruojamos sistemos turi skirtingas jungtis ar skiriasi patys veikimo mechanizmai, didėja gedimų tikimybė, - sakė V. Bijūnas. – Tuo tarpu sulig bendrais „Siedle“ bei „Jung“ gaminiais skirtingų jungčių problema visiškai išsprendžiama“.

Kainų žirklės – nuo kelių dešimčių iki dešimčių tūkstančių

„Nors daugeliu atvejų „Siedle“, kaip ir bendra „Jung“ ir „Siedle“ produkcija – prabangos prekė, o įspūdingesnių lauko ir vidaus komunikacijos sistemų kainos gali siekti ir daugiau nei 10 tūkst. eurų, paklausa yra. Jau dabar, per pirmuosius veiklos mėnesius, vien Lietuvoje esame pardavę daugiau nei 10 tokių įrenginių, - sakė R. Skurdenis. – Žinoma, yra ir ekonomiškų variantų, pavyzdžiui, skirtų daugiabučiams, kuomet vienam butui vidinė stotelė kainuoja apie 85 eurus“.



Naujos dizaino galimybės

Svarbu kuriantiems ne tik funkcionalius, bet ir estetiškus namus: „Jung“ telefonspynių vidaus stotelės su „Siedle“ technologija gali būti to paties dizaino kaip ir „Jung“ jungikliai. Vadinasi, nuo šiol tarpusavyje derantys lauko ir vidaus komunikacijos įrenginiai gali dar lengviau įsilieti ir į vidaus interjerą bei taip sukurti harmoningesnę visumą. Dizaineriams, architektams atsiranda galimybė suderinti pastatų eksterjerą ir interjerą iki menkiausių detalių – pačiu subtiliausiu lygiu.

Naujosios „Jung“ telefonspynių vidaus stotelės, kaip ir „Jung“ jungikliai bei kištukiniai lizdai, turi tūkstančius dizaino variantų. Jie gali būti kuriami atskirai parenkant įrenginio rėmelių formas, medžiagas ir spalvas.

Žinoma, šalia individualaus dizaino galimybių, vaizdo ir garso telefonspynių vidaus stotelės pasižymi ir išskirtiniu funkcionalumu. Įrengus tokią stotelę pastato viduje, galima matyti, kas atvyko, bendrauti su išorėje esančiais lankytojais ar atidaryti jiems duris. Itin ryškus ir sąlyginai didelis (5,6 cm įstrižainės) skystųjų kristalų ekranas leidžia kuo puikiausiai matyti, kas stovi už durų. Nesvarbu, ar diena, ar vakaras – dėl šviesumo ir spalvos nustatymų aiškiai metyti, kas atėjo. Vadinamoji „laisvų rankų“ įranga, kokybiški reguliuojamo garso garsiakalbiai ir kondensatorinis mikrofonas užtikrina aiškų garsą ir sklandų pokalbį su esančiuoju už durų.

Vidaus stotelė gali pasitarnauti ne tik kaip puikus bendravimo įrankis su išorėje esančiais lankytojais, bet ir kaip vidaus pasikalbėjimo įrenginys. „Bendravimą viduje supaprastina galimybė peradresuoti skambutį ar susikalbėti esant skirtingose patalpose. Naudinga ir tai, kad vidaus pasikalbėjimo sistema gali blokuoti pasiklausymą – tokiu būdu pokalbiams suteikiama privatumo “, – sakė V. Bijūnas.

Nors vaizdo ir garso telefonspynių vidaus stotelės yra itin funkcionalios, visa tai neužgožia naudojimosi jomis paprastumo, aiškumo, būdingas intuityvus valdymas.

Į namus įeisite be raktų

Pastato komunikaciją lengvina ir telefonspynių stotelėse integruota inovatyvi įeigos kontrolė. Ši naujovė ne tik kontroliuoja automatinį pastato durų ir vartų atidarymą, bet ir keičia iki tol egzistavusius raktus bei plastikines korteles. Vietoje jų, norint patekti į pastatą, naudojamasi biometriniais žmogaus parametrais. Kitaip tariant, kad pavyktų patekti į pastato vidų nebereikia papildomų priemonių – raktų, leidimų, pakanka tiesiog „Siedle“ lauko stotelėje integruotu įrenginiu nuskenuoti lankytojo piršto atspaudą. „Naudodamiesi „Siedle“ įeigos kontrole palengvinsite sau naštą: sutaupysite laiko ir nebereikės baimintis, kad kur nors nepaliktumėte raktų“, – įeigos kontrolės stipriąsias puses vardijo R. Skurdenis.

Minėtieji papildomi priedai – įeigos kontrolės bei apšvietimo įrenginiai, itin stilingos pašto dėžutės – taip pat yra puikiai suderinami su telefonspynių lauko stotelių ir viso pastato dizainu. „Siedle“ pašto dėžutėms būdingos itin modernios formos, įvairios medžiagos ir spalviniai niuansai, jos gali būti montuojamos tiek į pastato sienas, tiek į durų varčią ar tiesiog laisvai pastatomos.



Kiekvienas gaminys – individualus

„Siedle“ (kaip ir „Jung“) produkcijos išskirtinumas – kiekvienu atveju užsakoma durų ir pastatų komunikacijos sistema sukomplektuojama individualiai, pagal vartotojo poreikius. T. y. kiekvienas įrenginys gali skirtis ne tik dizainu, bet ir funkcionalumu, pavyzdžiui, vaizdą perduodanti kamera bus parinkta pagal poreikius: kokiu kampu norima matyti atėjusįjį, ar svarbu matyti ir visą kiemą ir panašiai. Sulig individualiai pasirinktomis funkcijomis, kurios bus patogiai išdėstytos valdymo plokštėse ar pultuose, sukuriamas ir unikalus gaminio dizainas.

www.jung.de/lt/