Nuolatos besikeičiančios dizaino tendencijos, skirtingi šeimos narių poreikiai ir žmonių gyvenimo būdas neabejotinai keičia ir vartojamiems daiktams keliamus lūkesčius. O kalbant apie vonios kambario interjerą, patogumas, funkcionalumas ir estetika – vieni pagrindinių ir svarbiausių žmogaus pageidaujamų aspektų. Todėl vis dažniau dušo kabina tampa, jei ne pagrindiniu, tai bent papildomu vonios kambario akcentu.

 

 

Žvelgiant į visą siūlomų dušo kabinų įvairovę, natūraliai kyla klausimas, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis geriausią variantą savo vonios kambariui? Tam, kad atsakytume į šį klausimą, reikėtų įvertinti kiekvienos dušo kabinos privalumus ir galimus jų trūkumus jūsų vonios kambario atžvilgiu.

Iškart labai svarbu įvertinti visus galimus apribojimas, dėl kurių, vieną ar kitą dušo kabinos variantą tiesiog bus neįmanoma įrengti. Tai padės eliminuoti visiškai netinkamus modelius ir sutelkti dėmesį į tuos, kurie atitinka pagrindinius paieškų kriterijus. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių apribojimų yra vietos trūkumas, kuris ypač aktualus, pavyzdžiui, norint įsigyti dušo bokštą su vonia arba garine pirtimi.

Kokią dušo kabiną pasirinkti?

Reikėtų neužmiršti, kad dušo kabina skirta ne vien higienos procedūrų užtikrinimui, bet tai yra itin svarbi vonios kambario dalis. Todėl renkantis šį elementą, reikėtų vertinti ne tik jo technines bei funkcines savybes ir galimybes, bet ir bendrą išvaizdą, derinant prie interjero ir kuriamo dizaino.

Pusapvalės dušo kabinos paprastai montuojama vonios kambario kampe, ypač tinka mažesnėse erdvėse, kuomet aktualu taupyti vietą. Tačiau jas taip pat renkasi ir tie, kurie mėgsta grakščias ir neužbrėžtas linijas. Tokiu atveju pusapvalės dušo kabinos arba pusapvalės dušo durys gali būti montuojamos nebūtinai kampe, pavyzdžiui, jas įrengiant prie lygios sienos.

O štai berėmės, minimalistinio stiliaus pusapvalės dušo kabinos, suteikia patalpai vizualinės švaros. O platus gaminių pasirinkimas leidžia jas pritaikyti bet kuriame vonios kambaryje.

Kvadratinės dušo kabinos gali būti įrengiamos skirtingais būdais. Vienas iš jų – dvi sieneles, tame tarpe įėjimą, pritvirtinant kampe prie dviejų patalpos sienų. Kitu atveju, kvadratinė dušo kabina sumontuojama iš trijų sienelių su durimis – abiem atvejais gaunama ketursienė dušo kabina. Jas galima montuoti ir prie lygios sienos, tokiu atveju ši dušo kabina gali būti įrengiama ir prie atskirai suformuotos sienelės patalpos viduryje. Toks sprendimas leidžia vonios kambario išplanavimą pasukti kiek neįprastu kampu.

Ketursienės dušo kabinos gali būti įvairaus dydžio matmenų, o esant poreikiui galima pagaminti pagal individualius išmatavimus. Jas galima pritaikyti prie nestandartinių architektūrinių patalpos sprendimų. Priklausomai nuo modelio, dušo kabina gali būti su vienomis arba dvejomis durimis. Gali būti berėmės, o taip pat ir su stilingai atrodančia pasirinktos spalvos aliuminio profilio konstrukcija. Tokias dušo kabinas galima montuoti tiesiai ant grindų arba su dušo padėklu.

Penkiakampės dušo kabinos kaip ir pusapvalės, idealiai tinkamos montuoti į vonios kambario kampą. Jos taip pat neužima daug vietos ir, priešingai, nei kvadratinės, neturi atsikišusių kampų, kurie mažesnėje erdvėje nėra patogus dalykas.

Kaip ir kitos, šio tipo dušo kabina taip pat gali būti įvairių išmatavimų. Ją galima nesudėtingai sumontuoti net ir ant nelygių grindų, gali būti montuojama tiek tiesiai ant dangos, tiek su dušo padėklu. Penkiakampės dušo kabinos pasižymi tuo, kad galimi ir individualūs šios berėmės konstrukcijos išmatavimai.

 

 

 

Kaip išsirinkti dušo padėklą?

Pagrindinė funkcija, kurią atlieka dušo kabinos padas – vandens surinkimas ir nuleidimas į kanalizaciją. Norint nepasimesti šių gaminių pasiūloje, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Montavimas. Labai svarbu pasirinkti tinkamą tam vietą – tai dažniausiai priklauso nuo patalpos išplanavimo ir dydžio. Dušo kabinos dažniausiai montuojamos kampe arba šalia vienos iš sienų, svarbiausia, kad prausiantis duše būtų pakankamai vietos ir būtų patogu judėti. Mažesnėse patalpose reikėtų rinktis tokį dušo padėklą, kuris padėtų sutaupyti šiek tiek vietos.
  • Medžiagos. Kadangi vonios kambarys statistiškai atnaujinimas maždaug kas 10 metų, rekomenduojame rinktis medžiagas, pasižyminčias ilgaamžiškumu. Visuomet galite rinktis tokius gaminius, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius ir finansines galimybes.
  • Forma. Neabejotinai populiariausi modeliai daugelį metų išlieka pusapvaliai kampiniai ir stačiakampės formos dušo padai. Pastarieji yra tinkamesni didesnio ploto dušinėms ir vonios kambariams, o pirmuosius dažniau renkasi mažesnių bei itin mažų erdvių savininkai.
  • Pado aukštis. Savo klientams siūlome tiek itin žemus, tiek ir gilius modelius, atliekančius pusiau vonios funkciją. Jei savo namuose jau turite vonią, tuomet galite rinktis žemesnį pagrindą dušui. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir patogumo įlipant ar išlipant iš dušo. Todėl žemas pagrindas yra gerokai patogesnis ir labiau tinkantis sprendimas, kuomet įrengiamas vyresnio amžiaus žmonėms. Aukštesni modeliai tinka tuomet, kai namuose nėra vonios ir auginantiems vaikus bei turintiems naminių gyvūnų, kuriuos tenka maudyti.
  • Dydis. Šis kriterijus didžiąja dalimi priklauso nuo vonios kambario ploto ir išplanavimo. Komfortiškam prausimuisi, rekomenduojame rinktis bent 80x80 cm dydžio pagrindą, tačiau kuo jis bus didesnis, tuo laisviau galėsite judėti duše.
  • Papildomi veiksniai. Beveik visi šiuolaikiniai padėklai gali būti su neslystančia danga, todėl šie modeliai yra gerokai saugesni ir juose nereikia naudoti papildomų, slydimą mažinančių kilimėlių. Šis kriterijus svarbus įvairaus amžiaus žmonėms, o ypač vaikams ir senjorams.

 

Kaip išsirinkti dušo trapą?

Vandens trapai vidaus patalpose, o ypač dušo trapai reikalauja ir architekto bei apdailos meistro konsultacijos, kadangi jie montuojami kiek kitaip negu įprasti sifonai. Be to, trapas dušo zonai ar vonios kambariui šiandien tapo ne tik būtinybe, bet ir savotiška interjero detale. Šiuo atveju estetinis klausimas yra ne mažiau svarbus nei pats jo įrengimas. Todėl rekomenduojame rinktis gaminius, kurių techninės savybės, veikimo principas ir ilgaamžiškumas tobulai dera su estetika ir bendru interjeru.

Dušo trapai tarpusavyje skiriasi pagal kelis kriterijus: konstrukcija, grotelių forma ir medžiaga, uždorio tipu ir pralaidumu. Pastarasis yra bene pagrindinis rodiklis, lemiantis pasirinkimą įrengiant juos nedidelėse dušo kabinose ar bendro naudojimo dušinėse.

Konstrukcijos atžvilgiu dušo nubėgimo trapai yra skirstomi į linijinius (latakinius), taškinius ir kampinius. Taškiniai – labiausiai paplitę santechniniai sprendimai. Jie yra ganėtinai kompaktiški ir gali būti įrengiami bet kurioje vietoje. Visgi dažniausias toks dušo trapas atranda savo vietą tiesiogiai po dušu arba dušo kabinos viduryje. Svarbu, kad prie jo vestų vienodas nuolydis iš visų pusių.

Linijiniai trapai yra labiau panašūs į pailgus latakus. Dažniausiai juos galima pamatyti prie kabinos krašto arba vienos iš sienų, dėl to jų įrengimas yra kiek paprastesnis, nes nuolydį reikia daryti tik į vieną pusę.

Panašiai atrodo ir kampinis dušo tarpas, įrenginėjamas grindų ir sienų susikirtimo vietose. Uždengus grotelėmis, jis būna vos pastebimas, be to pasižymi gan dideliu vandens pralaidumu ir dažnai įrenginėjami didesnėse patalpose.

Stiklų spalva ir apdailos detalės

Priklausomai nuo pasirinkto gamintojo, savo klientams galime pasiūlyti skirtingą, būtent jo interjere geriausiai derančią dušo stiklų spalvą. Paprastai galima rinktis stiklo storį, toną bei tekstūrą.

Tam tikrais atvejais dušo stiklas gali būti visiškai skaidrus arba skirtingai matinis – raštuotas arba tarsi padengtas šerkšnu. O spalvų paletėje – net keli skirtingi stiklų tonai: rusva, melsva, žalsva arba pilkšva spalva. Arba naujausiu technologiniu būdu išgautas, ypatingo skaidrumo stiklas – „Optiwhite“, neturintis absoliučiai jokio pašalinio atspalvio. Žvelgiant į šio stiklo kraštą, matomas visiškas grynumas, suteikiantis galimybę mėgautis neutraliu vaizdu ir maksimaliu šviesos pralaidumu.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau informacijos:

Facebook: muresta.lt

Instagram: muresta.lt

YouTube: muresta.lt