Kad maudymasis duše teiktų didžiausią malonumą, svarbu teisingai pasirinkti maišytuvo tipą, vietą, kur jis kabės, na ir, žinoma, dizainą. Dušo maišytuvų įvairovė yra labai didelė. Todėl tikrai pravers patarimai, kaip neapsirikti pasirenkant šį prietaisą.

Dušo maišytuvo vieta

Tam, kad teisingai pasirinktume būsimo maišytuvo vietą, turime įvertinti kelias aplinkybes. Jeigu maišytuvas įrengiamas dviems funkcijoms (dušo bei vonios pripylimo) atlikti, jis turėtų būti lengvai pasiekiamas tiek gulint vonioje, tiek prausiantis atsistojus. Maišytuvo detalės neturėtų būti per daug atsikišusios, nes kitaip galima skaudžiai užsigauti į metalinius paviršius, ypač tada, kai užsimerkę plaunamės galvą.

Konstrukciniai ypatumai

Dušo maišytuvai, pagal montavimo būdą yra skirstomi į dvi rūšis – išorinio ir vidinio montavimo:

Išorinio montavimo maišytuvas yra visas matomas. Jis prijungiamas standartiniu atstumu tarp įvadinių vamzdžių - 150 mm.

Vidinio montavimo maišytuvai išorėje turi tik vandens čiaupą ir reguliavimo rankenėles – jie atrodo moderniai ir prabangiai. Be to, jais patogu naudotis, lengva nuvalyti. Tokio tipo dušo maišytuvai dažnai įrengiami geriausių viešbučių vonios kambariuose.

Pasirinkus vidinio montavimo maišytuvą svarbu įvertinti gamintojo rekomendacijas: kaip privesti vandenį, kokias revizines detales reikia įrengti.

Termostatinių maišytuvų privalumai

Įlipę į dušo kabiną ir pradėję praustis, galime patirti karšto arba šalto vandens šoką kol nureguliuosime jo reikiamą temperatūrą. Reguliuojant mechaniškai, tai gali trukti keliolika sekundžių. Tačiau šios nemalonios prausimosi pradžios galime išvengti, įsirengę termostatinį arba kitaip - savireguliuojantį maišytuvą. Turint tokį maišytuvą, reikiamą vandens temperatūrą užteks nustatyti vieną kartą - visais kitais kartais tereikės reguliuoti vandens srovės stiprumą. Net ir trumpam išjungus srovę ir vėl ją įjungus, vandens temperatūra nebus pasikeitusi.

Be to, termostatinių maišytuvų korpusas yra izoliuotas specialiomis medžiagomis, kurios garantuoja, kad prisilietus prie jo - nenusiplikysite.

Kiek funkcijų gali turėti maišytuvas?

Šiuolaikiniai maišytuvai yra daugiafunkciniai. Prie kriauklės maišytuvo, kuris yra netoli unitazo, galima prijungti bide funkciją, o dušo kabinoje įsirengti maišytuvą, atliekantį įvairias vandens masažo procedūras.

Tekstas: Vytautas Gurevičius