Kristina Noreikienė
Nuotr. gamintojo


Pastaruoju metu įsirengiant būstą vis daugiau dėmesio skiriama medžiagų kokybei, kilmei bei ilgaamžiškumui, galvojama apie tvarumą, ekologiškumą, palankumą aplinkai. Ryškėja sąmoningo vartojimo tendencija, taip pat vis daugiau žmonių pirmenybę teikia Lietuvoje pagamintai produkcijai.

Mūsų šalyje veikiantys „Ease. Mano namų stilius“ baldų salonai, prekiaujantys ir Lietuvoje pagamintais kokybiškais korpusiniais „Baltic Furniture“ baldais, siūlo atkreipti dėmesį į natūralaus ąžuolo masyvo arba faneruotės gaminius, kurie ne tik įkūnija ekologiškumo bei tvarumo filosofiją, bet ir suteikia namams šilumos, jaukumo, natūralumo. Galiausiai – jų gyvavimo trukmę prailginti visai paprastai galite patys ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo ir vartotojiškumo mažinimo.


Natūralaus medžio baldai – unikalūs ir ilgaamžiai

Natūralaus medžio baldai vertinami visame pasaulyje, mėgstami jie ir Lietuvoje. Tokie baldai suteikia namams jaukumo, natūralumo. Jie atrodo itin dekoratyviai ir patraukliai, yra ilgaamžiai, tvirti bei stabilūs. Natūralaus medžio baldai dažnam sukelia teigiamas asociacijas, emocijas, mat maloniai nuteikia medžio šiluma ir kvapas. Tokius baldus malonu liesti, jie dvelkia gyvybe.

Natūralios medžiagos suteikia baldui ne tik ilgaamžiškumo, bet ir unikalumo. Kiekvienas baldas, pagamintas iš natūralios medienos, turi unikalų raštą, pojūtį ir spalvą. Juk ir vienodų medžių miške nerastumėte. Mažos šakos, medžio rievės, kiekvienos lentutės spalvos variacijos, medienos struktūros nevienodumas suteikia baldui išskirtinumo. Natūralios medienos baldai dėl gyvų, gamtos sukurtų spalvų lengvai pritaikomi bet kokio stiliaus patalpose, tampa neatskiriama interjero dalimi – nuo klasikinio iki itin modernaus, kuriame baldų nėra daug, – tuomet šie baldai tampa ryškiu ir solidžiu akcentu.

Ekologiškumas ir tvarumas

Dar viena priežastis, dėl kurios pastaruoju metu itin populiarėja natūralaus medžio masyvo ar faneruotės baldai, yra ta, kad didėja mūsų sąmoningumas, susijęs su ekologija, tvarumu, vartojimo mažinimu, natūraliais produktais ir daiktais, turinčiais išliekamąją vertę. Juk baldai iš natūralaus medžio nėra tik buities elementas – jie skleidžia medžio sukauptą energiją, ypatingą šilumą. Iš ąžuolo medienos pagamintas baldas yra natūralus ir ekologiškas, o tai ypač aktualu šiandieninėje mus supančioje aplinkoje, kurioje tiek daug nenatūralumo.

Pirmenybė – natūralioms priemonėms

Rūpinantis gamta ir ekologija, pirmenybė teikiama švarioms, kuo natūralesnėms medžio impregnavimo bei apdailos priemonėms, pvz., aliejui. Štai pažeidus lako apdailą, jos atnaujinti neįmanoma, be to, ji gali būti kenksminga aplinkai. O aliejuotas paviršius – tai gyvas medis, kurį pajusite kas kartą prisilietę. Ekologiškas geros kokybės aliejus puikiai įsigeria į medieną, išryškina natūralaus medžio tekstūrą. Iš medžio masyvo pagaminti aliejuoti baldai tarnaus ilgus metus, jei juos periodiškai atnaujinsite.

Atnaujinti galite patys

Tokius baldus atnaujinti be vargo gali ir pats šeimininkas, naudodamas specialų aliejavimo rinkinį. Jį galima įsigyti baldų prekybos salone, čia taip pat gausite vertingų patarimų, konsultacijų. Tokiu būdu atnaujinant baldus sumažinamas vartotojiškumas ir jo neigiama įtaka aplinkai. Medinius baldus alyvuota kempine patariama valyti ne tik tada, kai atsiranda nešvarumų ar įbrėžimų, – tai rekomenduojama daryti ir profilaktiškai. Patrynus paviršių alyvuota kempine, atsinaujina baldų spalva, išryškėja medžio struktūra bei natūralus, gamtos sukurtas jo grožis.

Natūralaus medžio masyvo baldai – išskirtinai jums

Rinkdamiesi natūralaus medžio masyvo ar faneruotės baldus savo namams, būtinai užsukite į „Ease. Mano namų stilius“ baldų salonus. Juose rasite pačių įvairiausių Lietuvoje gaminamų korpusinių „Baltic Furniture“ baldų: stalų, komodų, kėdžių, vitrinų, žurnalinių staliukų ir kt.

Kurdamas korpusinių baldų kolekcijas, šis gamintojas stengiasi rasti optimalų dizaino variantą, kuris puikiai atrodytų ir įsilietų į daugelį interjerų. Maža to, tos pačios kolekcijos baldai, pasirinkus skirtingas alyvos spalvas, gali nustebinti visiškai kitokia išvaizda. Siekdami turėti jūsų individualius poreikius atitinkančius originalius baldus, galėsite iš daugybės variantų išsirinkti dureles ir norimą spalvą taip susikursite baldus, pritaikytus būtent jūsų namų interjerui, stiliui. Tam, kad šie baldai pasakotų tik jūsų namų, jūsų šeimos istoriją ir taptų neatsiejama jos dalimi.

Daugiau informacijos: www.easebaldai.lt