Kristina Noreikienė


Tikriausiai sutiksite, jog XXI a. buvo kupinas įvairių permainų, gerokai pakeitusių žmonių gyvenimo kokybę bei įpročius, galiausiai – net kasdienius ir dar visai neseniai buvusius savaime suprantamus dalykus apvertęs aukštyn kojom. Itin daug sąmoningumo pareikalavusi pandemija ne tik kuriam laikui sustabdė įprastą žmonių gyvenimą, įkalino namuose, bet kartu ir privertė daugiau dėmesio skirti gyvenamajai aplinkai, kuri šiuo laikotarpiu tapo daugiafunkcė. Tad nenuostabu, jog daug kam teko perplanuoti kambarius, darbo ir poilsio zonas, galiausiai – atsižvelgti į tai, kad buvimas namuose turi būti ne tik malonus, bet ir patogus derinant visiškai skirtingas veiklas.


Rašomasis stalas „Kaniv“ – ergonomiškai darbo vietai susikurti

Daugelio mūsų darbo vieta pastaruoju metu persikėlė į namus, tad teko galvoti apie patogios darbo zonos įsirengimą. Ergonomiškas rašomasis stalas čia vaidina bene svarbiausią vaidmenį. Būtent tokį siūlo nišinis portugalų gamintojas „Gual“. Mados tendencijų ir klientų poreikių analizavimas leidžia gamintojui kurti prabangius ir laikui nepavaldžius baldus. Įdomu, jog XXI a. pradžioje savo veiklą pradėjęs kaip būrelio draugų įkurta nedidelė dirbtuvė, kuriai su neslepiama aistra bei nuoširdžiu atsidavimu ir neabejotinais įgūdžiais vadovavo Gualteris Torresas, „Gual“ netruko tapti tarptautiniu mastu pripažintu prekių ženklu. „Gual“ produkcija buvo pristatoma Valensijos, Kelno, Milano, Singapūro, Londono ir Majamio parodose. Gamintojo būstinė įsikūrusi Portugalijos regione, nuo XIX a. vidurio garsėjančiame medžio apdirbimo meistryste – amatininkai perduodavo savo žinias bei įgūdžius iš kartos į kartą. O dėl ilgametės patirties ir meilės savo amatui „Gual“ baldai pasižymi atpažįstamu dizainu, kuris puikiai tiks tiek minimalistiniame, tiek itin ekstravagantiškame interjere.

Patogiai, stilingai ir funkcionaliai darbo vietai įsirengti „Gual“ siūlo Prancūzijos ir Portugalijos dizainerio Cristophe’o de Sousa’os sukurtą darbo stalą „Kaniv“. Vienas iš iššūkių kuriant šį stalą buvo suderinti prabangą ir patogumą. Būtent todėl pasirinkta ergonomiška forma ir naudotos itin aukštos kokybės medžiagos. Rašomąjį stalą „Kaniv“ sudaro besisukantis baltas stalviršis, 2 sandėliavimo durelės ir 1 vidinė lentyna. Pasirinkta MDF lakuota matinė arba didelio blizgumo konstrukcija su faneruotomis graikinio riešuto arba ąžuolo durelėmis bei stalčių priekiu. Stalviršyje sumontuota vieta kabeliams ir laidams paslėpti. Elegantiška stalo išvaizda bei sumanus dizainas suteikia galimybę pritaikyti jį įvairaus stiliaus bei suplanavimo erdvėje.


Skandinaviškas dizainas ir patogumas jūsų svetainėje

Kadangi namuose praleidžiame vis daugiau laiko, nepaprastai svarbi tapo ir svetainės zona, kurioje susiburia visa šeima, kur priimame artimiausius draugus, kartu jaukiai leidžiame laiką. Bene svarbiausias svetainės baldas, rodos, kvieste kviečiantis maloniai įkristi ir atsipalaiduoti, yra sofa. Kalbant apie sofų kūrimo bei gamybos tendencijas, taip pat pastebima, jog čia reikšmingas ne tik dizainas, estetinis vaizdas – svarbiausiu kriterijumi tampa patogumas. Pačios populiariausios dabar – sofos, į kurias galima tiesiog įkristi. Jos leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius ir bent trumpam prarasti laiko nuovoką – kad iš tiesų kokybiškai pailsėtumėte. Į šią kategoriją patenka ir sofos su vadinamuoju šezlongu, mat tokio tipo modulinės sofos suteikia galimybę išsitiesti ir atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos.

Sofų pasirinkimas šiuo metu – itin platus, tiek kalbant apie medžiagiškumą, tiek apie dizainą, tiek apie komfortą. Pavyzdžiui, jei norite patogiai susirangyti ar išsitiesti, tam puikiai tiks skandinaviško stiliaus švedų gamybos plati, itin patogi, laisvu audiniu padengta sofa su didelėmis pagalvėmis, į kurią įkritus nebesinorės atsikelti. O štai modulinė sofa leis be vargo keisti jos formą arba išplėsti derinį, pridedant kitą modulį pagal savo poreikius – galima tiek klasikinė, tradicinė, tiek laisva, visiškai unikali forma. Tikrą poilsio palaimą pajusite ir pasirinkę šiuolaikišką sofą su pūkų ir plunksnų užpildu – tai viskas, ko reikia jums bei jūsų šeimos nariams ar svečiams, kad vakaras būtų tobulas.


EASE baldai: geras dizainas visiems

Visus šiuos baldus – tiek ergonomišką „Gual“ gamintojo rašomąjį stalą „Kaniv“, tiek daugybę pačių patogiausių ir naujausias tendencijas atitinkančių sofų bei kitų interjero elementų rasite užsukę į EASE baldų salonus. Reaguodami į naujausias tendencijas ir besikeičiančius vartotojų poreikius, EASE siūlo baldus, kuriuose dera modernus dizainas bei funkcionalumas. Įmonės įsitikinimu, geri baldai nėra prabangos dalykas – kokybiški ir apgalvoto bei šiuolaikiško dizaino baldai už prieinamą kainą turi būti prieinami visiems. Todėl asortimentą čia sudaro baldai, interjero akcentai bei šviestuvai, sukurti daugelyje pasaulio šalių vertinamų gamintojų, kurių veikla bei gaminama produkcija ir atitinka šią filosofiją.

EASE baldų salonus rasite Vytenio g. 20 ir „Domus galerijoje“, Lukšio g. 32, Vilniuje.

Žurnalas „Centras“