Tekstą parengė Kristina Noreikienė
Nuotraukos SRL „Eclisse“


„Vituko durys“ Lietuvos vartotojams pristato visai neseniai italų partnerio SRL „Eclisse“ salone Milane pademonstruotą visišką inovaciją pasaulinėje vidaus durų rinkoje – senovinių nusklembtų langokraščių įkvėptą durų staktų kolekciją ECLISSE 40. Kolekcija stebina unikaliu dizainu ir skatina pažvelgti į durų staktą iš kitos perspektyvos – čia ji tampa ne tik struktūriniu, funkciniu elementu, bet ir dėmesį prikaustančiu interjero akcentu.


Įkvėpimo semtasi iš senovės

ECLISSE 40 stakta yra SRL „Eclisse“ bei dviejų italų dizainerių – Francesco Valentini ir Lorenzo Ponzelli – kūrinys. Galvodami apie tai, jog durų dizaino srityje dar tikrai ne viskas atrasta, jie norėjo sukurti įsimintiną dekoratyvų objektą. Tam, kad tai padarytų, pasak dizainerių, jiems reikėjo ne pridėti, o sumažinti naudojamų medžiagų. Maža to – matoma turėjo būti sukurta iš nematomo. Be to, įgyvendinant unikalų dizaino sprendimą, neturėjo nukentėti objekto praktinė, funkcinė charakteristika. Taip gimė naujoji ECLISSE 40 kolekcija, įkvėpta senovinių nusklembtų langokraščių – interjero elemento, kuris buvo paplitęs senoviniuose pastatuose, ypač romantizmo ir gotikos periodais. Taip siekta, kad į patalpos vidų pro langus patektų kuo daugiau šviesos.

Dvi durų staktos ECLISSE 40 pusės: regimoji ir nematomoji

Kaip teigė Nobelio premijos laureatas Albertas Szent-Gyorgui’us, „išradimo esmė yra gebėjimas matyti tai, ką visi jau matė, ir sugalvoti tai, kas niekam iki tol nešovė į galvą“. Būtent tai galima pasakyti ir apie naująją ECLISSE 40 kolekciją, kuri pirmąsyk parodo durų staktą ne kaip grynai funkcinį ar struktūrinį durų elementą, o kaip atskirą dizaino objektą, kuris gali papuošti erdvę, kurti jos nuotaiką, stilių.

ECLISSE 40 grožį lemia originalus dizainerių F. Valentini ir L. Ponzelli sprendimas: iš fasadinės pusės durų stakta yra pakreipta 40 laipsnių kampu, tokiu būdu sukuriant „gylio“ efektą – durys, rodos, traukia, kviečia užeiti. Prie kitos – galinės – staktos pusės turi būti privestos gipskartonio plokštės arba pritinkuojama, todėl, žiūrint iš šios pusės, durys atrodo kaip nematomos, mat jos yra vienoje plokštumoje su siena.

ECLISSE 40 stakta sukuria glaudų ryšį tarp dviejų ją skiriančių erdvių. Tai visiškai naujas archetipas, leidžiantis pažvelgti į duris iš kitos, kiek netikėtos perspektyvos – lyg jos būtų įrėmintos į paveikslo rėmą.


Anoduoto aliuminio rėmas – estetiškumo ir ilgaamžiškumo garantas

ECLISSE 40 durų staktos rėmo konstrukcija pagaminta iš anoduoto aliuminio. Elektrocheminis anodavimo procesas sukuria apsaugą nuo neigiamo aplinkos poveikio (dėmių, įbrėžimų, nusidėvėjimo). 40 laipsnių rėmo pakrypimas sudaro sąlygas šviesos ir šešėlių žaismui. Aliuminio rėmas suteikia durims užbaigtumo, apibrėžtumo, kuria unikalų, švarų, minimalistinį stilių. Anoduoto aliuminio stakta gali būti šviesios arba tamsios bronzos, grafito spalvos arba paruošta dažyti jūsų pasirinktos spalvos sienų dažais.

Detalėse atsiskleidžianti kokybė ir meistriškumas

ECLISSE 40 kolekcijos produktų kokybė matyti tiek juos montuojant, tiek naudojant kasdien. Tačiau, nepaisant lengvo montavimo ir tobulai sukonstruotos staktos, būtent iki smulkmenų apgalvotos detalės išryškina skirtumą tarp įprasto ir šio – naujojo – produkto.


Pasirinkę ECLISSE 40 durų staktą (durys gali būti įprasto varstymo arba atvirkščiai atidaromos) bei „Vituko durų“ durų varčią, greitai ir nesudėtingai papildysite savo įrengiamų patalpų interjerą naujovišką požiūrį demonstruojančiu dizaino elementu. Galite užsisakyti tiek gruntuotų (paruoštų dažyti) „Vituko durų“ varčių, tiek faneruotų arba su dažytu MDF paviršiumi. Na, o siekiant sukurti vientisą ir ištobulintą durų bei sienų ir grindų dermę, prie ECLISSE 40 staktų galima privesti ir į sieną įleisti „nematomusaliuminio grindjuosčių profiliuočius, kad „Vituko durų“ gaminamos dažytos MDF, gruntuotos arba faneruotos grindjuostės būtų vienoje plokštumoje su siena ir neišsikištų už staktos. Tai itin higieniška, nes nesikaupia dulkės, be to, baldus galite statyti prie pat sienos.

„Daryti senus dalykus naujai – būtent tai ir yra inovacija“, – sakė vienas didžiausių XX a. intelektualų, ekonomistas Josephas Aloïsas Schumpeteris. Kas galėtų paneigti, jog italų įmonės SRL „Eclisse“ kartu su dizaineriais F. Valentini ir L. Ponzelli sukurta kolekcija ECLISSE 40 – inovacija, pribloškianti pasaulį savo genialiu paprastumu ir unikalumu.

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos www.vitukodurys.lt