Pasaulinis EKO tendencijų populiarumas, gana tvirtai šaknis įleidęs ir Lietuvoje, po truputį užkariauja naujas sritis. Vis dėlto ne kiekvienas vartotojas supranta, kad ženkliuku „EKO“ žymimi ir tie produktai, kurie padeda sutaupyti pinigų iš šeimos biudžeto.

EKO ženklas suteikiamas išteklius taupantiems produktams

Vartotojų siekis taupyti vandenį ir elektros energiją paskatino ir santechnikos gamintojus plėtoti ekologiškų prekių linijas, mat bene didžiausios Lietuvoje namų ūkiui tenkančios išlaidos yra skirtos apmokėti sąskaitoms už vandenį ir elektros energiją. Vanduo taip pat patenka ir į sparčiai mažėjančių žemės išteklių kategoriją. Kone 436 mln. žmonių pasaulyje, kenčiantys nuo vandens stygiaus, yra dar viena paskata taupyti.

Remiantis pastarųjų metų vartotojų tyrimais, Lietuvoje EKO sertifikatais pažymėtą santechniką renkasi vos 20 proc. pirkėjų. Nuolat centrinės ir Vakarų Europos pirkėjų įpročių tendencijas analizuojantis UAB „Tausana“ vadovas Rolandas Jurgelaitis, neabejoja, kad tai, kas populiaru ir vertinama ES, jau greitai prasiskins kelią ir pas mus. „Prieš priimdami sprendimą dėl brangesnės prekės, pirkėjai vis dažniau planuoja galimas išlaidas ir nori įvertinti įrenginių atsiperkamumą,“ – sako vonios ir šildymo įranga prekiaujančių parduotuvių vadovas R. Jurgelaitis.

Italai ragina taupyti net tualete

Krizės išvarginti itališkos santechnikos gamintojai „Hatria“ reikliam ir ilgalaikę perspektyvą vertinančiam naujakuriui pateikia naujieną – EKO tualetą. Stipriai ištobulinta ir labai ekonomiška vandens nuleidimo sistema leidžia sutaupyti daugiau nei 60 proc. vandens. Įprasti WC vieno vandens nuleidimo metu sunaudoja nuo 4 l iki 9 l vandens, o „Hatria“ WC – tik 2,5 l.

Mokslininkai ir gamtos apsauga besirūpinančios institucijos apskaičiavo, kad 120 l vandens sunaudojame 3 minutes maudydamiesi duše, 80 l reikia rankomis plaunant indus, 6 l – dantims valyti, o ką jau kalbėti apie sąnaudas tualete. Juk vidutiniškai kaskart, nuleisdami vandenį WC, sunaudojame 8 l vandens (vidutinė 4 asmenų šeima tai daro bent 10-15 kartų per dieną).

www.tausana.lt