dazai_topcolor_premium

dazai_topcolor_premium

Susirūpinimas chemijos pramonės daromu poveikiu aplinkai ir žmonių sveikatai skatina pavojingas medžiagas keisti mažiau arba visai nepavojingomis. Nenuostabu, kad ekologinė produkcija įgavo didelę perspektyvą rinkoje. Dažus gaminančios įmonės reaguoja į šią tendenciją ir senosios technologijos dažus keičia ekologiškesne produkcija. Apie tai pasakoja UAB „Topcolor“ gamybos vadovas Evaldas Gavrilčikas.

Ar ekologiški dažai jau tampa neatskiriama šiuolaikinio būsto dalimi?

Kaip perspektyvi tirpiklinių dažų alternatyva pirkėjui siūlomi įvairūs vandens pagrindu gaminami dažai. Ne organiniais tirpikliais, o vandeniu skiedžiami dažai yra ekologiški. Jie neteršia oro, dirbant nejuntamas specifinis dažų kvapas. Ateityje parduotuvėse rasime tik ekologiškus dažus.

Kokios yra ekologiškų dažų sudedamosios dalys?

Jų sudedamosios dalys gaunamos iš atsinaujinančių gamtos resursų, tokiu būdu užtikrinamas aplinkos išsaugojimas. Pagrindinės ekologiškų dažų sudedamosios dalys yra kreida, kalkės, kazeinas ir pan. Nenaudojami jokie cheminiai priedai. Taigi, dažams natūraliai dūlėjant, į gamtą patenka tos pačios natūralios medžiagos, bet ne naftos produktai, iš kurių yra pagaminti mums įprasti sintetiniai dažai.

Kokie pagrindinis skirtumas tarp jų ir sintetinių dažų?

Skirtumas tarp ekologiškų ir sintetinių dažų yra tas, kad ekologiški dažai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, taigi jas žmogaus organizmas gali nesunkiai "išsivalyti". Nusėdus cheminių produktų dulkėms, organizmas jų "išvalyti" nesugeba. Pirmiausiai ekologiški dažai turi būti skiedžiami tik vandeniu. Rinkoje vis dar gausu tirpiklinių, dažnai žmogui ir aplinkai kenksmingų dažų, skiedžiamų tirpikliais (vaitspiritu, toluenu, ksilenu). Informacija apie dažų sudėtį privalo būti pateikta etiketėje ir saugos duomenų lapuose.

Kas tai įtakoja spalvų ryškumą ir ilgaamžiškumą?

Spalvų ryškumą ir ilgaamžiškumą įtakoja naudojamų pigmentų kokybė. Ilgą laiką rinkoje buvo toksiškų pigmentų, tačiau jų naudojimas Europos Sąjungoje jau uždraustas, Ilgaamžiškiausi yra neorganiniai pigmentai, kuriuos naudoja TOPCOLOR. Organiniai pigmentai mažiau atsparūs, tačiau jų spalvų gama yra žymiai didesnė, spalvos yra ryškesnės ir švaresnės.

Daugiau info www.topcolor.lt