„Electrolux Design Lab 2011” kviečia kurti „išmaniuoju mobilumu“ paremtus buities prietaisus

Autorius - Eglė Bunzaitė

Autorius
 - Peter Alwin

Devintą kartą organizuojamas tarptautinis koncepcinių buities prietaisų dizaino konkursas „Electrolux Design Lab“ paskelbė šių metų temą - „Išmanusis mobilumas“ (angl. Intelligent Mobility). Studentai kviečiami kurti prietaisus, kurie vartotojams, taupantiems laiką ir tampantiems vis mobilesniais, padėtų laikyti ir gaminti maistą, plauti ir saugoti indus namuose ir už jo ribų.

Pasirikti šią temą konkurso organizatorius paskatino mažėjantis narių skaičius namų ūkiuose, ilgėjančios darbo valandos bei technologijų užtikrinamas didesnis mobilumas.

„Šių metų iššūkis susijęs ne tik su didesniu prietaisų fiziniu mobilumu, bet ir lanksčia kontrole, kuri sutaupo laiko ir prisideda prie kūrybiškos išraiškos. Todėl ypatingas dėmesys bus teikiamas personalizavimui ir įkvėpimui, kylančiam iš egzistuojančių technologijų“, - sako Henrikas Otto, „Electrolux“ globalaus dizaino vyresnysis viceprezidentas.

Šiemet konkurse kviečiami dalyvauti ne tik šiuo metu dizainą studijuojantys, bet ir 2010 m. absolventai, dar nepradėję profesionalios karjeros, t.y. nedirbantys dizaino srityje.

Pirmosios vietos nugalėtojo laukia 5 tūkst. EUR prizas ir 6 mėn. apmokama stažuotė“Electrolux” globaliame dizaino centre; 2 vietos – 3000 EUR, 3 vietos – 2000 EUR.

Darbus konkursui reikia pateikti iki š.m. gegužės 1 d. 2011 m. birželio mėn. bus paskelbti 25 pusfinalininkai,  liepos mėn. - 8 finalistai, o konkurso finalas įvyks rudenį. Jam bus pagaminti prietaisų prototipai, o nugalėtojus išrinks dizaino specialistų komisija.

Daugiau informacijos rasite www.electroluxdesignlab.com arba prisijungę prie konkurso „Facebook“ grupės http://www.facebook.com/pages/Electrolux-Design-Lab/55490453146.

Įsteigtas 2003 m., „Electrolux Design Lab“ yra kasmetinis globalus dizaino konkursas industrinio dizaino studentams, kurie kviečiami pristatyti inovatyvias ateities buities prietaisų idėjas. Per visus ankstesnius metus Design Lab sulaukė tūkstančių dalyvių iš daugiau nei 100 šalių.

Daugybei konkurso dalyvių „Design Lab“ padėjo pradėti karjerą dizaino sferoje. Šiuo metu viename iš „Electrolux Global Design“ centrų dirba trys finalistai, o praėjusių metų nugalėtojas atlieka šešių mėnesių praktiką.