Gam. "Molteni"

Gam. "Interlubke"

Gam. "Interlubke"

www.best-furniture.org

www.ventasalud.com

Drabužių ir buities daiktų sandėliavimas taupant vietą ir nedarkant interjero – rūbinės kambario (liaudiškai „tamsiuko“ pagrindinė funkcija.

  • Drabužinėje galima suplanuoti daugiau įvairių skyrių (dulkių siurbliui, slidėms, lyginimo lentai ir t.t.) šalia drabužių.
  • Įėjus į rūbinę visi daiktai matosi iškart, o spintos duris reikia varstyti po vieną.
  • Kambaryje, iš kurio patenkama į rūbinę, matosi tik įėjimas į šią patalpą, o spinta užgožia visą sieną.
  • Drabužinėje galima išsirinkti norimą rūbą, pasimatuoti, pasižiūrėti į keletą skirtingų variantų vienu metu.
  • Nebūtina trukdyti kitų, jeigu norite anksčiau išeiti ar vėliau sugrįžti.
  • Drabužinėje telpa daugiau meilužių ir jiems čia žymiai patogiau :)

Pagal konstrukciją drabužinės įrenginėjamos keturiais būdais:

  • Spintų eilė. Klasikinė korpusinių baldų konstrukcija, kurioje ant vertikalių pertvarų montuojamos lentynos, stalčiai ir kabyklos. Paprastai gaminama iš baldų plokštės (LMDF), kurios kokybė lemia gaminio kainą. Vakarų Europoje gaminama plokštė kokybiškesnė, o rytuose viskas daroma pigiau ir prasčiau. Tačiau šioje vietoje racionalu ir pataupyti, nes drabužinė – tai sandėlis, kuriame laikomi rūbai ir buities daiktai. Na, o tie, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be „Gucci“, „Versace“ ar „Armani“ turėtų pagalvoti apie kitas medžiagas ir kito tipo įrangą.
  • Ant metalinio karkaso. Tai prieš keletą metų Lietuvoje atsiradęs lentynų ir kabyklų tvirtinimo būdas, kurio privalumas – mobilumas ir „lengvas“ vaizdas. Vertikaliai sustatomi stulpai, paliekant vienodus tarpus tarp jų, o vėliau norimame aukštyje kabinamos lentynos, kabyklos arba stalčiai. Panorėjus viską galima pakeisti. Visos nešančios detalės gaminamos iš metalo (aliuminis ar kt.) profilių, kurie turi specialius laikiklius lentynoms ir stalčiams.
  • Tvirtinimas prie sienos. Šis būdas neretai taikomas drabužių parduotuvėse kaip ekspozicinė įranga. Prie sienos tam tikru atstumu tvirtinami specialūs perforuoti (skylėti) profiliai, į kuriuos tvirtinasi detalė. Tarp laikančių konstrukcijų įdedami plokštės intarpai, o lentynos tarsi kabo ant sienos.
  • Surenkamos konstrukcijos (pasidaryk pats). Pats priimtiniausias būdas pačiam įsirengti drabužinę. Stambūs prekybos centrai prekiauja drabužinių sistemomis. Jose paprastai būna visi svarbiausi sudėtiniai elementai: krepšiai, lentynos batams, kabyklos, stovai ir t.t. Iš šių detalių nesunku surinkti sau tinkamą sistemą. Tiesa, turime perspėti, jog šiuo atveju galima suabejoti tiek kaina, tiek išvaizda, nes visos detalės yra metalinės (dažytas plienas), o metalas šiais laikais brangus.

Autorius: Vytautas Gurevičius

268