Nuotraukų autorius Norbert Tukaj

 

,,Ergolain‘‘, biuro ir Horeca baldų projektais užsiimanti įmonė, į naujas biuro erdves persikėlė, vos užbaigus apdailos etapą, siekiant, jog kiekvienas komandos narys prisidėtų prie naujo biuro įkūrimo ir aplinka taptų maksimaliai funkcionali ir atitinkanti specifinius įmonės poreikius. Prie šio proceso taip pat prisidėjo architektės Justė Žibūdienė ir Dominyka Rudokė iš architektūros ir interjero dizaino studijos TOOTA. Architektės domėjosi ir klausė ,,Ergolain‘‘ darbuotojų, kokie jie yra, koks jų gyvenimas biure, kokios tradicijos ir kultūra, ir pagrindinės biuro funkcijos. ,,Ergolain‘‘ dizaino skyriaus atstovai kartu su architektėmis išsikėlė tikslą sukurti darbo erdvę, kuri organiškai pristatytų interjero sprendimus ir įvarius baldus, bet išliktų produktyvia, patogia ir ergonomiška vieta kasdieną dirbti kiekvienam įmonės specialistui.

 

Architektūriniai sprendiniai

Įėjus į K29 verslo centre esančias, tuo metu dar nepakeistas patalpas, buvo aiškus sprendimas – atverti biuro erdvę, kad joje būtų kuo daugiau dienos šviesos, nes pirmo aukšto šiaurės vakarų langų kryptis nelepina patalpų tiesioginiais saulės spinduliais. Architektės pamatė grožį tūrinėse formose, tad projektas įgavo tvarią perspektyvą (nebereikėjo griauti, sutaupyta medžiagų ir panaudota tai, kas palikta senųjų šeimininkų). Įstiklinti cilindro formos tūriai atviroje erdvėje paversti konferencijų salėmis. Viso biure įvairaus dydžio posėdžių salių yra net penkios, mat, pastarųjų kelių metų patirtis parodė, kad dirbant atvirto tipo biure poreikis uždariems posėdžių kambariams auga. Atvėrus erdvę taip pat nesinorėjo jos užspausti iš viršaus, tad priimtas sprendimas nedengti laidais ir vamzdžiais išvedžiotų lubų. Šį urbanistinį sprendimą estetiškai išsprendė lubų padengimas vientisu terakotos atspalviu, kuris atsikartoja įvairiose interjero detalėse.

Baldiniai sprendimai

Išsikeltą tikslą suderinti baldų ir interjero sprendimų ekspoziciją sukuriant funkcines darbo erdves, kurios galėtų natūraliai ir efektyviai sugyventi padėjo tinkamas erdvių išplanavimas. Lankytojai iš K-29 verslo centro atriumo patenka į ,,Ergolain‘‘ biuro erdvę, kurioje pirmiausia galima išbandyti ne tik skirtingus minkštasuolius, bet ir supynes. Prisėdus ant supynės, iš vienos pusės matyti bendradarbystės erdvė su ilgu bariniu stalu ir kėdėmis. Iš kitos pusės – virtuvėlė, kur svečiai dažnai atkreipia dėmesį į nestandartinį virtuvės baldą. Tai darbuotojų pamilta laisvalaikio zona, kuriai ypatingo jaukumo suteikia ąžuolo masyvo stalas. 

Toliau keliaujant biuro erdvėmis tarp tūrinių formų skirtų konferencinėms salėms patenkama į darbo zonas, kuriose eksponuojami ergonomiški biuro stalai ir kėdės. Kiekviena biuro erdvė demonstruoja skirtingus akustinius sprendimus. Konferencijų salėse – tai akustinis šviestuvo gaubtas ir garsą sugeriantis paveikslas, tarp darbo stalų – akustinės sienų ir stalų panelės. Minkštų formų sienos, per visą ilgį, padengtos tvaria akustine medžiaga (pagaminta iš perdirbtų plastiko butelių). Sienų dengimas medžiaga – tai estetinis sprendimas išpildantis interjero konceptą, tačiau taip pat atlieka būtiną garso suvaldymo erdvėje funkciją. 

Interjeras – tai ir jausmas

,,Ergolain‘‘ komandai architektės padėjo sukurti šiuolaikinį ir konceptualų interjerą, kuriame patogu ir paprasta dėlioti baldus ir ekspozicines erdves, jas keisti, manevruoti ir nuolatos atrasti naują biuro visumą. Nors biure sunku pastebėti pasikartojančio modelio stalų, kėdžių, akustikos ar minkštasuolių, vientisumo pojūtį kuria parinktas vienodas darbo stalų, kitų baldų atspalvis, koreliuojantis su sienų spalva. Dairantis patalpose lengva pastebėti skirtingas stalviršių faktūras, vienetinius išskirtinio dizaino baldus, kurie tarsi kviečia prisėsti ar paliesti ranka.  Klientai ateidami džiaugiasi, jog daugybę dalykų gali pamatyti gyvai, juos išsimėginti ir geriau įsivaizduoti, kas labiausiai tiktų jų biuro aplinkoje. ,,Ergolain‘‘ specialistai puikiai išmano sprendimus ir produktus, kuriuos gali pasiūlyti, nes patys juos išbando ir naudoja. Darbuotojai ir svečiai šnekučiuodamiesi tarp užpildytų darbo vietų ar virtuvėlėje vaišindamiesi kava jaučia bendruomeniškumą ir pasitikėjimą. Sukurti jausmai ir emocija daro šį biurą išskirtiniu. 

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos: ergolain.lt

#Biuras #Interjeras

2022-10-26