Atnaujinant ar ruošiant naują namo fasadą reikia priimti daug svarbių sprendimų. Daug kas priklauso nuo to, kokia medžiaga bus parinkta apdailai. Puošnus cementas, mediena, vinilas, metalas – tai tik keletas medžiagų, naudojamų jūsų namų išvaizdai pagerinti. Žinoma, norint priimti geriausius sprendimus, kurie jus tenkintų ilgainiui, būtina suprasti kiekvienos medžiagos sudėtį ir tinkamumą. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius medžiagų pasirinkimo kriterijus, nes fasado apdaila turi visuomet būti nepriekaištinga.

Pagrindiniai veiksniai renkantis lauko apdailos medžiagas

● Atsparumas drėgmei – priklausomai nuo medžiagos tipo, kai kurios apdailos rūšys bus atsparesnės vandeniui nei kitos dėl per didelio drėgmės kiekio, tik tada fasado apdaila bus tinkama.

● Ekonomiškos prekės – išorės apdailos medžiagų gamintojai turi „R“ koeficientą. Tai yra medžiagos energijos vartojimo efektyvumas. Kuo didesnė šio koeficiento reikšmė, tuo geresnis jo termoizoliacinis efektas, pavyzdžiui, tinkavimo energinis naudingumas itin prastas, tik 0,4 „R“ koeficientas. Tuo tarpu vinilas yra ekonomiškesnis, jo R koeficientas yra nuo 2 iki 3.

● Ekologiškumas – šis veiksnys yra susijęs su tuo, ar medžiaga yra nekenksminga aplinkai. Ekologiškos bazės sudėtis yra daugumoje šiuolaikinių išorės sienų apdailos medžiagų. Pluoštinis cementas daugiausia gaminamas iš smėlio, cemento, molio ir medienos junginių. Kiti apdailos tipai, pavyzdžiui, 100% medienos apdaila, yra natūraliai „žali“ ir biologiškai skaidomi, o mediena taip pat natūraliai pasitaiko gamtoje. Kaip minėjome ankstesniame punkte, „žaliosios“ apdailos medžiagos taip pat yra tos, kurios taupo energiją ir pasižymi puikia šilumos izoliacija.

●Estetika ir struktūra – apdailos spalva, tekstūra ir bendra išvaizda turėtų patikti akiai. Galų gale, tai tikriausiai pirmas dalykas, kurį žmonės atkreipia dėmesį į jūsų namus. Būtent kaip atrodys jūsų namų dekoras yra bene didžiausias galvos skausmas namų šeimininkams. Didžiulis spalvų ir formų pasirinkimas lems, kaip jūsų dekoras atrodys daugelį metų. Žinoma, plytų ar akmens apdailos tipas turės mažiau spalvų pasirinkimų, kur dar svarbiau pasirinkti tinkamą faktūrą bendram namo vaizdui.

●Lankstumas – renkantis taip pat verta atsižvelgti į paties namo struktūrą ir ar jam tinka norima apdailos medžiaga. Prieš perkant verta pasikonsultuoti su apdailos ekspertu, kuris padės išgauti geriausią įmanomą išorės apdailą. Akmens ar plytų apdaila vargu ar tiks senam esančiam prie stoties nameliui. Todėl svarbu įsigyti medžiagą, kuri būtų universali ir tinkama daugeliui namų.

● Kaina – dar vienas svarbus aspektas – apdailos išlaidos. Investicijos į fasado atnaujinimo integravimą gali labai skirtis priklausomai nuo namo struktūros, pasirinktų medžiagų, reikalingų priedų ir atliekamų darbų. 

● Patvarumas – galiausiai, prieš prireikus taisyti, keisti ar perdažyti, būtina įvertinti, kiek laiko tarnaus jūsų išorės apdaila. Tokios medžiagos kaip tinkas, sumontuotas kompetentingo personalo, gali tarnauti dešimtmečius, kartais prireikti pagrindinio perdažymo. Atsparumas aplinkos veiksniams – nuosėdoms, puvimui, mikrobams – vaidina pagrindinį vaidmenį nustatant apdailos efekto ilgaamžiškumą.

Pristatėme pagrindines išorinių sienų apdailos rūšis, kurios dominuoja pasaulinėje statybų rinkoje. Tikimės, kad šis vadovas buvo naudingas ir praplėtė jūsų akiratį šioje srityje. Norint gerai investuoti į būstą, būtina atsižvelgti į savo biudžetą, fasado tipo ypatybes ir rinkos tendencijas. Visas reikiamas ir kokybiškas fasado apdailos ir ne tik prekes galite įsigyti https://vidara.lt/fasadai. Pasirinkite kokybę, kad nereikėtų po keleto metų taisyti klaidų, kurios neatrodo estetiškai.

131

#Fasadas #Eksterjeras

2022-06-20