Kad ir kaip mūsų mąstymą veiktų nelauktai užgriuvęs sunkmetis, kad ir kaip orientuotumėmės į praktiškąjį „taupumo koncepcijos“ režimą, giliai širdyje kiekvienas norime gyventi gražiau, stilingiau ir, žinoma, rinktis tai, kas geriausia. Nenorime, kad mus suptų daiktai be minties ir be sielos. Trokštame, kad asmeninė erdvė būtų originali, nepakartojama. Būsto vizijos klausimais konsultuojamės „Dano studijoje“, kur apie unikalią dekoratyviųjų fasadų koncepciją pasakoja studijos vadovas Danas Naginskas.

Kokios fasadų dangos įprastos šiandien?

Populiarios kokybiškos dekoro medžiagos, keraminės plytelės ir fasadinės apdailos plokštės. Tačiau šiandien jos gana brangios ir nepakankamai dekoratyvios. Kol kas nedidelis ir šių medžiagų pasirinkimas. Todėl namo fasado apipavidalinimas reikalauja daug išmonės, kūrybingumo ir racionalaus kaštų paskaičiavimo.

Ar fasadų dekoravimas naujovė rinkoje?

Fasadų dekoravimas pagrįstas pažangių mokslinių technologijų pritaikymu statyboje. Mokslas iš pagrindų keičia mūsų gyvenimo ritmą, įtakoja vertinimo kriterijus, netgi tradicijas. Fasadų dekoravimu šiandien domisi modernūs, išsiskirti siekiantys privačių namų savininkai, suvokiantys, kad tradicinis plytų mūras ar dekoratyvinis tinkas, pavyzdžiui, „lietutis“, „samanėlė“, jau nebeatitinka šiuolaikinių kokybės ir estetikos reikalavimų.

Kokios rekomendacijos renkantis fasado apdailą?

Tiek interjerų, tiek fasadų meninei apdailai rekomenduojame vokišką smulkiagrūdį sintetinį dervų struktūrinį tinką. Lietuvos dekoratoriai šį tinką sėkmingai naudoja jau 10 metų. Sintetinių dervų tinkas – itin aukštos kokybės medžiaga, labai elastinga ir ilgaamžė. Taip paruošti fasadai netrūkinėja, neįgeria purvo, nesamanoja. Deja, statybininkams ši apdailos medžiaga dar sunkiai suvaldoma. Dirbant su struktūriniu tinku, reikia patirties ir meninių sugebėjimų. Tik profesionalo rankose ši medžiaga daro stebuklus. Dekoruojant smulkiagrūdžiu struktūriniu tinku, galima išgauti begales faktūrų, įvairių raštų ir spalvinių dekoro variantų: nuo matinių spalvų iki blizgių, pusiau blizgių, metalikos, bronzos, vario atspalvių.

Kokios stilistikos namus dekoruoja „Dano studijos“ dizaineriai?

Dekoruojame tiek gyvenamosios, tiek visuomeninės paskirties pastatų interjerus ir eksterjerus. Fasadų dekoravimas – taip pat plati sritis. Galimi sendinti, antikiniai, klasikiniai ar visiškai modernūs dekoro variantai. Taigi šia menine apdaila vertėtų pasidomėti bet kurio stiliaus įkvėptam namo šeimininkui. Fantazijai čia nėra ribų! Fasado dekorui tinka įvairios meninės išraiškos priemonės: ornamentas, freska, tapyba. Naujakuriui ar renovuojančiam būstą mūsų studijos dizaineriai gali pasiūlyti ir originalių idėjų ir jas įgyvendinti.

Dėkojame už naujienas.

Tekstas: Daiva Kenstavičienė