Fotoreportažas iš Kauno architektų namuose vykusios konferencijos ,,Nulinės energijos pastatų link 2“

Zaliosios-architekturos-ir-dizaino-knygos-laukia-klausytoju

Konferencijos-vedantieji-Dainius-Sarakauskas-Rasa-Buslaviciene

LAS_Kauno-skyriaus-pirmininko-Dainiaus-Sarakauskas-sveikinimo-zodis

Pristatoma-konferencijos-programa

Doc-Gintaro-Klimaviciaus-paskaita-EKO-architektura-laikmecio-mada-ar-butinybe

Langai-be-salcio-tiltu-Pranesejas-Mindaugas-Veiveris-Rehau

Kauno-zonos-architektai-idemiai-klausosi-pristatymu

Diskusija-apie-Rehau-langus-persikele-ir-i-pertrauka

Architektai-buriuojasi-prie-mila-proplasta-stendo

Ventiliacijos-tema-gvildena-Regina-Ausejiene-is_Amalvos

Namo-pralaidumo-mazinimo-naujoves-pristato-Mila-proplasta-atstovas-Antanas-Pempe

Architektai-praktiskai-isbando-Dasfa-pleveliu-lipnuma

Dainius-Sarakauskas-diskutuoja-su-kolegomis

Energiskai-efektyviu-namu-kurimo-tema-pristato-Alvidas-Musius-is-Aeroc

Didziosios-petraukos-metu-dalyviai-gausiai-lanko-ekspozicija

pasakojimas-apie-Aeroc-blokelius-tesiasi-ir per-pertrauka

Dalyvai-domisi-naujienomis

Amalvos-stende-apziurimi-ventiliacijos-irenginiai

Durisol-pristato-savo-gaminius

Pasakojama-solatube-sistemos-gali-ileisti-saules-sviesa-patalpose-be-lanku

NPNVA-direktorius-Aidas-Vaiciulis-dalinasi-pasyvaus-namo-planuotojo-mokymu-ispudziais

Viessman-atstovas-Zygimantas-Maleckas-pasakoja-apie-atlikta-poziurio-i-atsinaujinancius-energijos-saltinius-tyrima

Padeka-solatube-atstovui

Dainius-Sarakauskas-lektoriams-iteikia-padekas

Padekos-iteikimas-Mila-Proplasta-atstovui-Antanui-Pempei

Padekos-iteikimas-Aidui-Vaiciuliui

Visi-klausytojai-gauna-kvalifikacijos-kelima-patvirtinancius-pazymejimus


 Kovo 19  dieną LAS Kauno skyriaus nariai bei kiti Kauno regione dirbantys architektai rinkosi į VšĮ ,,Aplink tave“ „EKOcentro“ organizuotą konferenciją ,,Nulinės energijos pastatų link 2“. Konferencijos partneriai – Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos architektų rūmai ir Nacionalinė pasyvaus namo planuotojų asociacija.


Į Kauno architektų namus susirinkusių konferencijos dalyvių jau laukė „Žaliosios architektūros ir dizaino knygos“ – teminiai segtuvai, skirti ekologiškų ir ekonomiškų sprendimų informacijai kaupti. 


Renginį pristatė ir vedė LAS Kauno skyriaus pirmininkas Dainius Šarakauskas ir VšĮ „Aplink tave“ direktorė Rasa Buslavičienė.

Gausiai susirinkusiems klausytojams  doc. Gintaras Klimavičius  papasakojo  apie ekologinės architektūros principus ir pristatė daugybę tokių pavyzdžių iš viso pasaulio.

Antrąjį konferencijos pranešimą  „Energiją taupančių pastatų langų projektavimas. Kaip išvengti šalčio tiltų“ skaitė UAB „REHAU“ atstovas Mindaugas Veiveris. Jis pristatė visiškai armuotą langų profilį GENEO®, pagamintą iš aukštos kokybės medžiagos RAU-FIPRO®. Ši profilių sistema pasižymi nepakartojamomis šilumos laidumo koeficiento reikšmėmis. Atskleista GENEO® įrengimo statybos vietoje įvairovė, taip pat netaisyklingų formų langų įvairovė ir šių langų stabilumas.

UAB „Amalva“ atstovė Regina Ausiejienė  pranešime „Vėdinimas ir mikroklimato kūrimas mažai energijos naudojančiame pastate“ pasakojo apie vėdinimo svarbą mūsų kasdieniame gyvenime, apie oro kokybės įtaką mūsų sveikatai, veiklos rezultatams, darbingumui ir t. t. Taip pat buvo pristatyti vėdinimo sistemų įrenginiai, sprendimai, akcentuoti mažai energijos naudojančių namų vėdinimo sistemų reikalavimai.

UAB „Mila proplasta“ atstovas Antanas Pempė klausytojams pranešime „Naujausi lokalių šilumos praradimo taškų izoliavimo būdai“ pristatė penkias naujausias garų barjero plėveles „Dasfa‘‘, naudojamas profesionalioje statyboje. Šios plėvelės yra įvairiaspalvės, todėl lengvai atskiriamos. Taip užtikrinama, kad kiekvienai konkrečiai užduočiai būtų naudojamas tinkamas garų barjeras. Taip pat didelio klausytojų susidomėjimo sulaukė savaime besiplečianti juosta, universalūs kabelių ir lizdų apvadai (manžetai), lipnios garų barjero sujungimo juostos ir kt.

Po pietų pertraukos UAB „AEROC“ atstovas Alvidas Musius  papasakojo, kaip sukurti  energetiškai efektyvius namus be papildomų šiltinimo medžiagų, naudojant estiškus akytojo betono blokelius. Šie blokeliai  išsiskiria tokiomis savybėmis: jie yra atsparūs gniuždymui, puikiai akumuliuoja šilumą, pagaminti iš ekologiškai švarios medžiagos, palaiko gerą mikroklimatą ir optimalų drėgmės kiekį patalpoje.   

Didelio auditorijos susidomėjimo kaip visuomet  sulaukė Nacionalinės pasyvaus namo vystytojų asociacijos atstovo Aido Vaičiulio pranešimas „Pasyvaus namo planuotojo kvalifikacijos kėlimo patirtis Lietuvoje“.

 „Viessman“ atstovas Žygimantas Maleckas pristatė „Požiūrio į atsinaujinančios energijos sistemas namams“ tyrimą, kurį atliko socialinių ir rinkos tyrimų kompanija „Macroscope“.

Konferencijos metu veikė ir ekologiškų-ekonomiškų prekių / sprendimų ekspozicija, į kurią konferencijos dalyviai buvo pakviesti antrosios kavos pertraukos metu. Ekspozicijoje buvo pristatyti tokie produktai / sprendimai:
- naujasis šilumokaitis ( UAB „Amalva“);
- langai su  GENEO® profiliu  (UAB „REHAU“);
- pristatė sistemą „DAFA Airstop“ (UAB „Mila proplasta“);
- AEROC blokeliai (UAB „Aeroc“);
- dekoratyviniai akmenėliai, pagamintai iš antrinių žaliavų (UAB „EMP recycling“);
- natūralios šviesos vamzdiniai šviesolaidžiai SOLATUBE (UAB „Ejotra“).
- UAB „Dextera“ atstovai pasakojo, kaip žaliuzėmis galima reguliuoti į pastatą patenkančius šilumos ir  šviesos srautus.

- „STEICO“ grupės atstovai pasakojo apie aplinkai draugiškas statybines medžiagas iš atsinaujinančių žaliavų.

- „Doremus“ stende architektai susipažino su inovatyviomis ir ekologiškomis apdailos medžiagomis.

- UAB „EMP Recycling“ sužavėjo stiklo akmenėliais iš perdirbtos elektronikos.

UAB „e4u“ paskatino ne tik gyventi energetiškai efektyviuose namuose, bet ir kasdieniame gyvenime rinktis ekologiškas medžiagas.

Pasibaigus konferencijai visi dalyviai gavo kvalifikacinius pažymėjimus, o pranešėjai – padėkas, kuriuos, kaip ir „Žaliosios architektūros ir dizaino knygas“, organizatoriams iš perdirbto popieriaus pagaminti padėjo  UAB „e4u‘‘ (biuro reikmenų, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, gamintoja ir tiekėja).

„Nulinės energijos pastatų link“ renginių ciklas bus tęsiamas. Architektai ir statybinių įmonių atstovai bus nuolat supažindinami su geriausia pasaulio patirtimi, specialistams suteiksime galimybę pasidalinti laimėjimais, idėjomis, be to, pristatysime rinkos naujoves.

Daugiau informacijos:

VšĮ „Aplink tave“ direktorė Rasa Buslavičienė

Mob. tel. 8 652 84 648, info@interjeras.lt