interjero dizainerės Eivina Lazickaitė ir Janina Avreicevič

Kaip suderinti estetiką bei patogumą – tai tampa tikru iššūkiu kiekvienam, įsirenginėjančiam būstą. Tai ypač aktualu kuriant virtuvės interjerą, mat šioje erdvėje didelę reikšmę turi paprasta paviršių priežiūra ir daug pastangų nereikalaujantis tvarkos palaikymas. „Praktiškas virtuvės interjeras – visų prioritetas. Juk tvarkingoje virtuvėje maisto gaminimo procesas – sklandesnis ir malonesnis“, – neabejoja interjero dizainerės Eivina Lazickaitė ir Janina Avreicevič, daug dėmesio skiriančios kokybei ir kuriamiems virtuvės interjerams drąsiai besirenkančios UAB „Trukmė“ baldų gamybai skirtas medžiagas. Su architektūros, interjero dizaino ir konstrukcijų studijos „Kubinis metras“ atstovėmis kalbamės apie tai, kaip susikurti funkcionalų, jaukų ir šviesų interjerą.

Kuo pasižymi funkcionalus virtuvės interjeras?

Funkcionalus virtuvės interjeras – tai tinkamai suplanuotos skirtingos darbo zonos. Visų pirma buitinė technika išdėstoma remiantis virtuvės planavimo, trikampio taisykle, t. y. logišku eiliškumu: dėl to gaminti lengviau ir patogiau. Elementariai tariant, viskas pritaikoma patogiai rutinai: iš šaldytuvo išsiimame produktus, juos plauname, apdorojame, smulkiname ir tik tada verdame ar kepame.

Toliau eina kiti kriterijai: ergonomiški aukščiai, patogūs praėjimai, darbiniai plotai. Norint sklandžiai atlikti visas funkcijas, reikia gilintis į virtuvės vidinį išdėstymą, planuoti maksimalų stalčių skaičių (jų platų asortimentą siūlo UAB „Trukmė“), pagalvoti, kaip panaudoti aukštas spintas su ištraukiamosiomis sistemomis. Taip pat funkcionaliai virtuvei būtini stalčių skirtukai – smulkmenos, kurios kasdienybėje labai pasitarnauja palaikant tvarką. Juk tvarkingoje virtuvėje maisto gaminimo procesas vyksta daug sklandžiau ir teikia didesnį malonumą.

Šiuo metu interjere populiarios šviesios spalvos, kurios daugumai atrodo nepraktiškos. Ar virtuvėje reikėtų jų vengti?

Kad virtuvės interjeras būtų praktiškas – visų prioritetas. Vis dėlto tiek šviesius, tiek tamsius paviršius reikia prižiūrėti ir valyti. Abiem variantams galima pasirinkti vadinamuosius kamufliažinius paviršius: raštuotus, su margomis spalvinėmis detalėmis, tekstūra ir reljefu – ant tokių paviršių dulkelės ar purvas išryškėja ne taip greitai kaip ant itin lygių, vienspalvių.

Kita vertus, šviesus nebūtinai reiškia baltas. Mūsų kurtame 73 kv. metrų interjere Vilniuje, Užupyje, baltos spalvos kryptingai vengėme. Sienos nudažytos švelniai pilka spalva, o ši derinta su tamsesniais pilkais tūriais ir paviršiais bei mėlynomis detalėmis. Virtuvėje vyrauja šiltesnis atspalvis, vadinamasis beige, t. y. natūrali vilnos spalva, švelnus pilkšvai gelsvas baltos spalvos variantas. Butas – pailgas, tad noras erdvę vizualiai išplatinti įkvėpė daugelį interjero sprendimų.

Visų pirma pagrindinę erdvę suskirstėme į dvi zonas: įėjimo ir virtuvės, kurią žymi šviesaus marmuro plytelės bei kiek pažemintos lubos, ir svetainės, kur statmenai ilgajai namų kraštinei išklotos šviesios medžio grindys, čia ir lubos aukštesnės. Du tamsesni pilki tūriai – virtuvės sala bei galinė svetainės siena – pailgą erdvę vizualiai dar labiau skaido ir plečia. Šiame virtuvės interjere naudojome daug medžiagų iš UAB „Trukmė“, prekiaujančios baldinėmis plokštėmis, stalviršiais, briaunomis bei baldų furnitūra ir t. t. Užupyje įsikūrusio buto interjere panaudotas „Kronospan“ Pietra Marble dekoro stalviršis bei fasadinės plokštės: Slate Grey, Pearl Artisan Beech, Satin dekorai.

Kiek svarbu virtuvės interjere naudojamos medžiagos, jų kokybė?

Kokybiškas medžiagas svarbu rinktis todėl, kad jūsų interjeras ilgiau tarnautų ir neprarastų prekinės išvaizdos tik įsikrausčius ir pradėjus intensyviai naudotis baldais. Itin dažnai naudojamiems paviršiams, fasadams atsparumas yra viena svarbiausių savybių. Reikšmingas kiekvienas plokštės padengimo momentas. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad kuo medžiaga kokybiškesnė, tuo daugiau panaudojimo būdų ji turės. Kokybiška plokštė neatrodys pigiai, raštas nesikartos, tad ją bus galima pritaikyti tiek mažiems, tiek didesniems baldų plotams – tai tikrai svarbu, norint pasiekti tobulą rezultatą.

Kaip pritaikyti virtuvės interjerą pagal savo poreikius, suprasti, kas tau bus patogiausia, geriausia?

Kiekvieno žmogaus poreikiai skiriasi dėl turimų įpročių. Specialistas gali pasiūlyti patogius sprendimus, bet tik mes patys geriausiai pažįstame save, todėl siūlome panagrinėti savo kasdienybę: kas gelbėja virtuvėje ir ko negalite pakęsti. Šie dalykai padės tolimesniame planavimo procese.

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos: trukme.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“