Tekstas Kristinos Noreikienės
Vizualizacijos „Flamingo“ interjero namų

Stebint naujausias interjero kūrimo tendencijas, akivaizdu, jog visame pasaulyje šiuo metu itin vertinamos natūralios medžiagos bei tekstūros. Daugiau nei du dešimtmečius sėkmingos veiklos skaičiuojanti lietuviško kapitalo įmonė „Trukmė“ žengia koja kojon su pasaulinėmis madomis. Garsiems plokščių, stalviršių, baldų furnitūros gamintojams iš įvairių šalių atstovaujanti „Trukmė“ pristato Turkijos įmonės „Gizir“ naujieną – kolekciją „Madera“. Ją sudaro aukščiausios kokybės plokštės, skirtos novatoriškoms interjero idėjoms realizuoti. Plačiu ir lengvu šių plokščių pritaikomumu bei atsivėrusiomis naujomis kūrybinėmis galimybėmis netruko įsitikinti ir „Flamingo“ interjero namų dizaineriai. Jie pasidalijo interjero kūrimo idėjomis naudojant „Gizir“ plokštes „Madera“.


Apie „Gizir“ kolekciją „Madera“

Plokštės pagrindas – faneruotė – gaminama iš tikros beržo šerdies. Ši mediena ne tik užtikrina ypač aukštą produkto kokybę, bet ir suteikia labai plačias panaudojimo galimybes: plokštės idealiai tinka baldų fasadams, lentynoms, spintoms ar sienų dangoms. Pasak „Flamingo“ interjero namų dizainerių, plačios „Gizir“ plokščių „Madera“ naudojimo galimybės leidžia kurti pačios gamtos įkvėptus interjerus, atsižvelgiant ne tik į užsakovų poreikius, patalpų specifiką, bet ir duodant valią fantazijai. Dvipusis beržo faneruotės paviršius turi gilų reljefinį paviršių, suteikiantį plokštei išraiškingumo ir natūralumo. Tai tarsi originali beržo šerdis, elegantiškai padengta skirtingomis medinėmis tekstūromis, kurios atrodo kaip tobulas natūralus produktas, išsiskiriantis paviršiaus unikalumu.

Spalvų bei raštų variacijos

Plokščių spalvų paletė – itin gausi: nuo tamsaus medžio atspalvio iki itin šviesaus. Raštai gali būti tiek ekspresyvūs, tiek ramesni: pats piešinys taip pat gali būti skirtingų spalvų, taigi, pasak specialistų, pasirinkimas išties įkvepiantis, leidžiantis kurti pačias įvairiausias spalvų bei raštų variacijas, pritaikyti plokštes skirtingo stiliaus interjeruose – nuo loftų iki rafinuoto stiliaus patalpų. Pvz., įrengiant loftą, dizaineriai pataria rinktis šviesesnių spalvų plokštes su labiau matomomis – tamsesnėmis – beržo rievėmis. O štai kuriant rafinuotesnio stiliaus interjerą labiau tiks plokštės, kuriose rievės matomos mažiau, labiau išryškinama pati tekstūra, o spalvinis kontrastas kiek mažesnis – tai suteiks erdvei subtilumo. Be to, pasak dizainerių, plokštes drąsiai galima derinti ir tarpusavyje. „Įdomus variantas būtų derinti tą pačią spalvą, o tekstūrą rinktis kitokią. Tarkime, jeigu bendroje zonoje naudojate vienokį plokštės raštą, kitam kambariui galite taikyti kitokį raštą, tačiau, siekiant išlaikyti vientisą stilių, spalvą rinkitės vieną. Kitas variantas – derinti skirtingų spalvų, tačiau to paties rašto plokštes. Tokiu atveju spalvinis fonas skirtingose erdvėse keisis, tačiau jas vienys tas pats, pasikartojantis rašto motyvas. Žinoma, derinių variantų gali būti pačių įvairiausių – atsižvelgiant į kiekvieno norus bei skonį“, – teigia specialistai.

Tiek svetainei, tiek vonios kambariui

Svarbu paminėti, kad „Gizir“ plokščių „Madera“ techninės savybės yra puikios: plokštės antibakterinės, gali būti lankstaus paviršiaus. Dėl to jas tinka naudoti visose namų zonose – net ir vonios kambaryje. Straipsnį iliustruojančiose „Flamingo“ interjero namų pateiktose vizualizacijose kaip tik ir matyti toks sprendimas, kai „Gizir“ plokštės „Madera“ naudotos ne tik svetainėje, bet ir vonios kambaryje bei virtuvėje. Tai jaunai šeimai skirtas butas Kaune (realizacijos metai – 2019-ieji). Todėl ir Interjeras kurtas jaunatviškas, naudojant išraiškingesnės spalvos plokštę, kurioje itin ryškiai matyti beržo rievės. Pasirinkta plokštė būstui suteikia žaismingumo, linksmumo ir skambesio, be to, puikiai dera su kitomis interjere naudojamomis spalvomis. Taip sukurtas natūralumu dvelkiantis, tačiau modernus, naujausias tendencijas atitinkantis namų stilius.

Daugiau informacijos trukme.lt