Pasauliui išgyvenant pokyčių laikmetį vis daugiau žmonių atsigręžia į sodybas. Ramybė, gamtos apsuptis leidžia pabėgti ar net savotiškai pasislėpti nuo to, kas vyksta. Gamta visus priima ir nuramina. Vis daugiau žmonių kuriasi naujose sodybose ar renovuoja senas. Ir vasara – išties puikus metas įkurtuvėms ar pokyčiams.

 

2di.lt“ elektroninėje parduotuvėje gausus pasirinkimas įvairaus stiliaus apdailos ir dekoro medžiagų. Vietoje galima suderinti visas medžiagas, elementus ir išsirinkti prie jų derančius meno kūrinius. Šį kartą ieškojau, kas tiktų sodybai įrengti ir dekoruoti. Iš tikrai plataus asortimento išskyriau tai, su kuo galima lengvai, natūraliai įsilieti į gamtos skambesį. Viliojo kuo natūralesnės medžiagos ir elementai, derantys ramiam, bet stilingam mo­dernaus kaimo interjerui.

 


1 derinys, Svetainė – įsilieti ir neužgožti

Šiuo deriniu norėta sukurti jaukų interjerą, harmoningai įsiliejantį į sodybos aplinką. Išorėje dominuojanti gamta atsikartoja viduje ir taip išgaunamas vientisumas. Natūralios spalvos bei tekstūros ramina, sukuria relaksacinę atmosferą. Khroma Wander skaitmeninės spaudos tapetų panelės išraiškingos savo natūraliais motyvais bei paviršiumi, primenančiu liną. Pasirinktas kilimas Harmony, pagamintas iš medvilnės, išmargintas archainiais geometriniais motyvais, papildo žemiškų, ramių spalvų koloritą. Interjerą puošia jaukios ir natūralios Quick-Step parketlentės iš Palazzo kolekcijos. Spalviškai į bendrą koloritą įsilieja ir jį praturtina Birutės Stančikaitės litografijos darbai iš ciklo Tolumos, jomis galima dekoruoti vienspalvę sieną. Keramikos dirbiniai suteikia šiam interjerui autentikos – Beatričės Kelerienės keraminis arbatinukas puikiai atrodys ant natūralaus medžio stalo.

 

 

1. Skaitmeninės spaudos panelė, Wander, DGCAB101, Masureel
2. Tapetai EAR706, Earth kolekcija, Masureel
3. Tapetai ALT204, Oxygen kolekcija, Masureel
4. Quick Step parketlentės, PAL3885S, Palazzo kolekcija, 1820 x 190 x 14 mm
5. Beatričė Kelerienė, keraminis arbatinukas, 2017 m.
6. Kilimas Harmony, 200 x 290 cm, Osta
7. Birutė Stančikaitė, Tolumos I, litografija, 14 x 11,5 cm, 2003 m. ir Birutė Stančikaitė, Tolumos II, litografija, 14 x 11,5 cm, 2003 m.

 

2 derinys, Darbo kambarys – solidesnis derinys gamtos tema

Šiuo metu, kai daug kas dirba iš namų, sodyboje tikrai aktualus tampa darbo kambario sprendimas. Parinktas derinys darbo zonai – sodresnių spalvų, tačiau toks pats artimas natūralumo temai. Borastapeter dizainerių kurti tapetai Pottery 1758, solidūs ir tuo pat metu šmaikš­tūs bei įkvepiantys kūrybai, vaizduoja stilizuotas puodynes bei vazas. Prie šios akcentinės sienos puikiai dera šiltų tonų vienspalviai Khroma tapetai, kurie apgaubs erdvę jaukumu. Vienspalvę sieną papuoš Birutė Stančikaitės litografija pavadinimu Žvilgsnis. Prabangios, sodresnės spalvos laminuotos grindys iš Signature kolekcijos darbo kambariui suteiks solidumo, o prancūziškos tekstilės pagalvėlės sukurs minkštumą ir puikiai derės prie pilkšvų atspalvių sofos.

 

 

1. Tapetai Pottery 1758, Scandinavian Designers II Borastapeter
2. Tapetai EAR705, Earth kolekcija, Masureel
3. Laminatas Quick-Step, ąžuolas SIG4756, Signature kolekcija, 1380 x 212 x 9 mm
4. Birutė Stančikaitė, Žvilgsnis, litografija, 47,5 x 61,5 cm, 2003 m.
5. Dekoratyvinė pagalvė Zeff Masai, bronze, 40 x 65 cm, Vivaraise
6. Dekoratyvinė, siuvinėta pagalvė Tess Bronze, 30 x 50 cm, Vivaraise

 

3 derinys, Miegamasis – kur ilsisi protas ir kūnas

Miegamojo derinys ramesnis, parinkti elementai bei koloritas taip pat atkartoja gamtoje vyraujančias spalvas ir formas. Masureel gamintojo tapetų Mo­onbeam HIA002 iš Bahia kolekcijos augalinis raštas čia derinamas su dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalais Vallila Ohra Gold. Abu šie elementai yra ramių pilkšvų tonų, tad kaip atsvara pagyvinti interjerui parinktos sendintos Weitzer Parkett ąžuolinės parketlentės Havanna. Jos puikiai tinka šiam modernaus kaimo interjerui ir suteikia deriniui šilumos bei jaukumo. Vienspalviais tapetais išklijuotas miegamojo kambario sienas puošia Editos Suchockytės darbuose atsikartojantys gamtos motyvai, o rusvi tonai, kaip ir parketlentės, suteikia kambariui gyvumo ir šilumos.

 

 

1. Tapetai Moonbeam HIA002, Bahia kolekcija, Masureel
2. Tapetai GAT605, Gatsby kolekcija, Masureel
3. Pagalvėlės užvalkalas Vallila Ohra Gold
4. Edita Suchockytė, Virpėjimas III, ofortas, 15 x 20 cm, 2014 m.
5. Edita Suchockytė, Virpėjimas IV, ofortas, 15 x 20 cm, 2014 m.
6. Parketlentės Weitzer Parkett 48383, ąžuolas Havana, 1800 x175 x 11 mm

 

Tapetus, grindis ir meno kūrinius naudotus derinams galite apžiūrėti ir įsigyti elektroninėje parduotuvėje www.2di.lt bei 2DI salonuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Utenoje.

 

Nuotraukų galerija:

Daugiau informacijos: 2di.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“