Garsas interjere - Interjeras.lt

Garsas interjere - Interjeras.lt

Garsas interjere - Interjeras.lt

Kalbiname „Hi-Fi pasaulio“ projektų vadovą Modestą Dobrovolskį.

Ką reikia žinoti, renkantis garso techniką namams?

Pirmiausia reikia kreiptis ten, kur galima gauti profesionalią konsultaciją, tuomet parenkamas individualus pasiūlymas kiekvienam klientui. Patalpos akustiką lemia daug faktorių: patalpos aukštis, forma, dominuojantis interjeras, pavyzdžiui, stiklinis, ar yra minkštų elementų (kilimų, užuolaidų), ar patalpa su šlaitinėmis ar kitokiomis lubomis ir pan.

Ar garso sistemos gali tapti namų interjero dalimi?

Daug žinomų kompanijų siūlo ne tik skirtingas garso sistemas, skirtingų spalvų gamą, bet ir skirtingas apdailas: nuo egzotiškos medžio faneruotės iki lakuotų paviršių. Rekomenduojame rinktis siaurai specializuotus gamintojus, nes masinių gamintojų prekių kokybė dažniausiai yra žymiai prastesnė.

Kokius gamintojus galite rekomenduoti?

Rekomenduojame didelio populiarumo pasaulyje sulaukusias kompanijas: NAIM (garso įranga diegiama Bentley automobiliuose), DENON (seniausia ir turbūt didžiausia specializuota japonų Hi-Fi įrangos gamintoja), NAD (kanadiečių elektronikos gamintojai), MONITOR AUDIO (vienas iš labiausiai vertinamų kolonėlių gamintojų, gaunantis daugiausiai apdovanojimų).

Ar garso kokybė priklauso nuo kolonėlės medžiagiškumo, formos, dizaino?

Vienareikšmiškai galime teigti, kad iš pigių plastikinių kolonėlių geros kokybės garso tikėtis neverta. Nors yra pačių įvairiausių kolonėlių formų, garso kokybei forma įtakos nelabai turi. Ją labiau lemia kolonėlės tūris: kuo jis didesnis, tuo geresnis garsas išgaunamas. Norint išgauti kokybišką garsą tam tikro dydžio patalpoms, turi būti parenkamos ir atitinkamo dydžio kolonėlės.

Kokius interjero sprendimus siūlote, jei klientas pageidauja, kad garsas sklistų, o technikos nesimatytų?

Tokiais atvejais dažniausiai garso aparatūra montuojama į sienas arba lubas. Tada lieka pastebimos tik grotelės, kurias, esant poreikiui, galima uždažyti. Vienas naujausių sprendimų, kurį siūlo gamintojas MONITOR AUDIO, – garso technikos maskavimas paveiksle. Jei nenorite, kad kambaryje būtų garso technika, išsirinkę norimą nuotrauką ateikite su ja į saloną. Pagal šią nuotrauką Jums bus pagamintas stačiakampio formos paveikslas su įmontuota garso įranga.

Daugiau informacijos www.hifipasaulis.lt