Vieniems muzika suteikia galimybę atsipalaiduoti, o tuo tarpu kitiems kokybiškas muzikos skambėjimas namuose yra tikrų tikriausia būtinybė, be kurios šie negalėtų išgyventi nei vienos dienos. „Audio Forum” garso bei vaizdo įrangos salono vadovo Luko Liberio teigimu, pati garso įrangos rinka sparčiai keičiasi, o šiuos pokyčius galima įžvelgti besikeičiame žmonių požiūryje į garso sistemas. 

Įrangos derinimas prie namų interjero dizaino

Ne paslaptis, jog šiomis dienomis būstus naujai įsirenginėjantys žmonės vis dažniau kreipiasi į interjero dizainerius, kurie ne tik suteikia galimybę džiaugtis išskirtiniu namų dizainu, tačiau taip pat ir padeda pasirūpinti praktiškais sprendimais.

„Pastebime, jog pastaruoju metu vis daugiau interjero dizainerių aktyviai domisi garso sistemomis bei ieško sprendimų, kuriuos galėtų integruoti į savo klientų būstus. Tai parodo, jog ir pačių žmonių poreikis turėti kokybiškas vaizdo bei garso sistemas auga. Šie savo poreikius garso ar vaizdo sistemoms pateikia dizaineriams, o pastarieji kreipiasi į šiuo prekės segmentu prekiaujančius specialistus, kurie išsiaiškina kliento poreikius ir pateikia savo pasiūlymus“, – pasakoja „Audio Forum“ salono vadovas L. Liberis.

L. Liberis taip pat pastebi, jog nors namų įgarsinimo sprendimų ir yra daugybė, tačiau pastaruoju metu ypač didelio populiarumo susilaukia į sienas ir lubas montuojamos garso kolonėlės. Pasak pašnekovo, pagrindinė tokio tipo garso sistemų populiarumo priežastis – galimybė jas integruoti į esamą namų interjerą bei paversti garso sistemą praktiškai nematoma, o tai yra daugelio siekiamybė.

„Kartais sulaukiame nestandartinių projektų, kuriuos tinkamai įgyvendinti būna tikrai sudėtinga. Dažniausiai tokie atvejai yra susiję su kelių skirtingų patalpų įgarsinimu tuomet, kai būsto remonto ar įrengimo darbai jau būna atlikti. Dėl šios priežasties visuomet raginame žmones atlikti garso sistemoms reikiamų laidų instaliaciją net ir tuomet, kai šie artimiausiu metu įrangos pirkti neplanuoja. Su poreikiu namuose įsirengti garso sistemą anksčiau ar vėliau susiduria daugelis, todėl iš anksto pasirūpinusiems reikiama laidų instaliacija, garso sistemos integracija būna kur kas paprastesnė. Vis dėlto garso sistemoms reikalingų laidų instaliacija reikalauja mažai investicijų, o būstui tai sukuria pridėtinę vertę“, – teigia L. Liberis.

Kokybė – vienas iš pagrindinių prioritetų

Kol vieni ieško ekonomiškų namų įgarsinimo sprendimų, kiti įrangai išleidžia net ir po keliasdešimt tūkstančių eurų. Dėl akivaizdžiai besiskiriančių žmonių poreikių, gamintojai taip pat stengiasi palaikyti platų gaminamų produktų asortimentą, kurį sudarytų tiek pradinės, tiek ir premium klasės garso ar vaizdo įranga.

„Matome, jog žmonės vis labiau vertina garso kokybę, todėl ir pačiai įrangai skiria kur kas daugiau dėmesio. Sulaukiame tikrai nemažai lankytojų, kurie yra puikiai susipažinę su rinkos tendencijomis, todėl neretai konsultacijos virsta įdomiais pokalbiais ir diskusijomis, trunkančiomis net ir po kelias valandas“.

Pašnekovo teigimu, aukštos klasės garso įrangos gamintojai visuomet didelį dėmesį skiria tiek inovatyvioms technologijoms, tiek ir įrangos gaminimo procese naudojamų medžiagų kokybei. Tai leidžia sukurti produktų ilgaamžiškumą ir itin tikslų garso atkūrimą.

Sunkumai, su kuriais šiandien susiduria tiek prekybininkai, tiek ir pirkėjai

Jau kurį laiką elektronikos rinką drebinantis ryškus komponentų bei puslaidininkių trūkumas neaplenkė ir garso bei vaizdo atkūrimo įrangos gaminančių gamintojų. Susiklosčiusi situacija verčia gamintojus mažinti gaminamos elektronikos apimtis, o tai lemia ir vėluojančius įrangos užsakymus ir kur kas mažesnę jų pasiūlą rinkoje.

„Didžioji dauguma įrangą norinčių įsigyti žmonių žino apie sudėtingą elektronikos situaciją rinkoje, todėl į prekių trūkumą bei jų vėlavimus reaguoja supratingai. Žinoma, Visuomet aktyviai stebime situaciją rinkoje ir ieškome alternatyvų, kurios padėtų žmonėms suteikti galimų alternatyvų“, – akcentuoja L. Liberis.

Daugiau informacijos: audioforum.eu