Jeigu dirbate iš namų arba turite asmeninę darbo vietą, kurioje norite patogios ir tinkamos vietos darbui, tuomet jums tikrai gali būti naudingas ir reikalingas nešiojamo kompiuterio staliukas. Šie baldai yra specialiai sukonstruoti taip, kad ant jų būtų galima patogiai atlikti įvairų darbą su kompiuteriu. Tačiau staliukai tinka ne tik darbui, jie gali būti geras pasirinkimas ir žaidimams bei kitoms pramogoms. Kadangi pasirinkimas tikrai yra platus, kaip žinoti, kuris staliukas būtų geriausias jums? Skaitykite ir sužinokite!


Dydis

Visų pirma, jums reikėtų pasirinkti tinkamo dydžio stalą. Nešiojamo kompiuterio staliukai niekada nėra milžiniški, kadangi patys nešiojami kompiuteriai retai kada turi ekrano įstrižainę, didesnę nei 17,3 colio, kas yra rinkoje numatytas, didžiausių modelių standartas.

Nebent užsiimate braižomąja grafika arba darbu, kur šalia kompiuterio turite pasitiesti didžiulius lakštus popieriaus ar kitus dokumentus, maždaug 50-65 cm pločio stalo iš esmės pakanka tam, kad galėtumėte komfortabiliai dirbti ar pramogauti. Tiesa, yra ir alternatyvos, kuomet išskiriamos dvi stalo sekcijos. Vienoje pastatomas kompiuteris, o ant kitos dedama pelė. Tai irgi yra alternatyva, bet tai geriau tinka prezentacijų erdvėms, konferencijų salėms arba mobilioms darbo vietoms. Stacionariai dirbant norėtųsi bent tokio dydžio stalo, kad padėjus kompiuterį ir pelę, būtų vietos dokumentams, puodeliui karšto gėrimo, žaidimų pulteliui ir t.t..

Praktiškumas

Prieš pakalbėdami apie kainas, dėmesį atkreipkime į staliukų praktiškumą. Kai kalba eina apie darbą, pramogas ar naudojimą, funkcionalumas bei praktiškumas turi būti labai aukštas prioritetas. Tai, kas suprantama, kaip praktiškumas, gali skirtis, priklausomai nuo to, kokioje srityje dirbate ar kuo užsiimate. Dėl to apžvelkime bendrus praktiškumo standartus.

Visų pirma – reguliavimas. Ne kiekvienas žmogus yra vienodo ūgio, ne kiekvienas turi vienodo ilgio rankas ir ne kiekvienas mėgsta sėdėti tokioje pat padėtyje, kai dirba ar kažką veikia. Galų gale, turime asmenines preferencijas, kokiu kampu ar kokioje padėtyje norisi kažką daryti.

Labai patogu, jeigu galite reguliuoti stalo aukštį, sekcijų pasivirimo kampą ir kitus parametrus. Taip galėsite net keisti padėtį pagal tai, kuo dabar užsiimate.

Dar viena praktiškumo savybė yra angos ir ertmės daiktams susidėti. Tušinukui, trintukui, USB laidui ar kitoms, jums reikalingoms priemonėms (bei, be abejonės, puodeliui) tinkančios angos yra didžiulis pranašumas, kuomet žiūrite į ilgalaikio naudojimo perspektyvą.

Kaina

Visuomet norisi pradėti rūšiuoti daiktus pagal kainą, tačiau, jeigu ieškote įrankio ir/ar priemonės darbui, kainas lyginkite po to, kai jau nuspręsite dėl sau reikalingų savybių. Nedideli nešiojamųjų kompiuterių staliukai kainuoja nuo ~30 iki ~250 €. Tai, ką gausite už savo mokamą sumą, labai priklauso nuo to, kokį konkrečiai modelį išsirinksite.

Dažniausiai brangiau kainuos: didesni, daugiau reguliuojami arba labai unikalaus dizaino bei iš tvirtų medžiagų pagaminti staliukai.

Mobilumas

Kiekvienam stalui praverčia ir mobilumas bei ergonomiškumas. Jeigu kalbame apie darbą, tai yra svarbesnė savybė nei tuomet, jei stalo norisi pramogoms bei/ar žaidimams. Labai didelį pliusą baldui prideda galimybė jį greitai sulankstyti, sustumti ir paversti po pažastimi telpančiu nešuliu. Dėl to svarbus pasidaro ir pačio stalo svoris. Pagalvokite, kokį svorį galėtumėte lengvai nusinešti iš automobilio ir atgal arba iš vieno aukšto į kitą ir taip daug lengviau priimsite sprendimą.

Norint žinoti ar stalas susilanksto bei koks jo svoris, reikia skaityti prekių aprašymus. Dažniausiai jie būna kruopščiai užpildyti bet kurioje profesionalioje elektroninėje parduotuvėje.

Apibendrinimas

Taigi, nešiojamojo kompiuterio staliukas. Šis naudingas pirkinys turėtų būti įsigytas apgalvotai. Visų pirma – tinkamai įvertinkite dydį. Nors standartiniai dydžiai yra pakankami daugumai atvejų, jeigu turite labai išskirtinius poreikius, dairykitės daugiau nei 70 cm pločio stalo. Antra – stalas turėtų būti praktiškas ir galėti būti reguliuojamas pagal poreikį. Taip pat svarbios ir ertmės bei sekcijos kitiems daiktams (ne tik kompiuteriui) susidėti. Kai kalbame apie kainą, viskas yra subjektyvu, tačiau tik labai retas stalas kainuoja daugiau nei 200 €, įprastai jie internetu kainuoja nuo 30 € iki jau minėtos ribos.