Vokiečių vandens inžinerinių sistemų gamintoja TECE šiais metais rinkai pristatė naujos technologijos penkių sluoksnių TECEfloor PE-RT vamzdį grindiniam šildymui, kurio apsauginis difuzinis sluoksnis (EVOH) yra ne išorėje, bet integruotas į vidinę vamzdžio sienelės dalį. Šiuos vamzdžius galima jungti tarpusavyje TECEflex jungimo principu.


Kokybiški ir ilgaamžiai grindiniam šildymui skirti plastikiniai vamzdžiai yra padengiami difuziniu sluoksniu, kad į sistemą nepatektų deguonis, dėl kurio aktyvios reakcijos gali atsirasti rūdys ir įvairios drumzlės. Vidinėje vamzdžio sienelės dalyje integruotas difuzinis sluoksnis užtikrina, kad statybų proceso metu jis nebus pažeistas.

„Dažniausia rinkoje esančių vamzdžių difuzinis sluoksnis yra išorėje. Statybų proceso metu yra begalė progų jį pažeisti. Jis gali nusibrozdinti vilktelėjus vamzdžius betono paviršiumi, tvirtinant prie tinklo, neatsargiai užkliudžius įrankiu, ir pan. Vamzdžių sistemos su pažeistu apsauginiu sluoksniu šildymo agregatai tarnauja trumpiau dėl susidariusių nuosėdų ilgainiui sistema gali imti akti. Tuo tarpu pagal Europos šalyse ir Lietuvoje galiojantį statybų reglamentą visai paslėptai santechninei įrangai gamintojas privalo suteikti 10 m. garantiją. Apsauginį sluoksnį integravus į vidinį TECEfloor PE-RT vamzdžio sienelės sluoksnį, nebelieka pavojaus, kad jis bus pažeistas”, – pasakojo bendrovės „TECE Baltikum” produktų grupės vadovas Linas Simanavičius.

Kurdama šiuos vamzdžius inovacijomis ir naujais sprendimais pasaulyje garsėjanti TECE ir šį kartą išsiveržė į lyderius, pasiūlydama ne tik tobulesnį vamzdį, bet ir jo jungimo technologiją. Pasak kompanijos atstovo, vamzdžiai gali būti jungiami tarpusavyje vienu patikimiausių būdų – TECEflex jungtimi, kuomet vamzdis yra išplečiamas ir užstumiamas ant jungties, o sandarumą užtvirtina užtraukiama mova. Vamzdžių jungimo tarpusavyje galimybė aktuali tais atvejais, kai klojant vamzdyną pritrūksta kelių metrų arba dėl avarijos, kai vamzdis prakertamas po grindų dangos sluoksniais.

Šie vamzdžiai taip pat pasižymi didesniu atsparumu aukštai vandens temperatūrai. Paprastai grindinio šildymo sistemoje cirkuliuojančio vandens temperatūra nesiekia 50 laipsnių, tačiau kartais ji gali smarkiai pakilti. Šie vamzdžiai nepraras savo kokybinių parametrų, jei neilgą laiką jais tekės karštesnis, iki 90 laipsnių įkaitęs vanduo. „Paprastai grindinio šildymo sistemos turi apsaugas, kurios blokuoja jų veikimą, jei vandens temperatūra pakyla daugiau nei 55 laipsniai, tačiau niekas nėra apsaugotas nuo avarinių situacijų. Pakloję naujuosius TECEfloor PE-RT vamzdžius vartotojai gali būti ramūs, kad ir gavę didesnio karščio jie išliks nepakitę”, – aiškino L. Simanavičius.

Vamzdžiai yra gaminami trijų skirtingų storių – 16, 20 ir 25 mm skersmens. Gyvenamosios patalpoms – butams, namams, kotedžams pakanka 16 mm skersmens vamzdžių. Storesni pritaikyti didelėms gamybinėms patalpoms, sandėliams. Jiems taip yra pritaikyti didesni kolektoriai, prie kurių galima jungti ne iki 12, kaip įprasta, bet iki 20 vamzdyno atšakų.

TECE, kurdama vandens inžinerines sistemas, ypatingai daug dėmesio skiria naujiems sprendimams, kurie ne tik palengvina meistrų darbą, bet ir užtikrina didesnį sistemų patikimumą. Visame pasaulyje kompanijos produkcijai 10 metų nuo jos įsigijimo datos galioja civilinės atsakomybės draudimas, siekiantis 10 mln. eurų vienam draudiminiam įvykiui. Jei dėl produktų kaltės bus sugadintas vartotojų turtas, žalą kompensuos draudimo kompanija.

Daugiau informacijos: www.tece.com