Grindų mados: biofilinio interjero įtaka

 

Nors kalbant apie interjero dizainą lietuviai, palyginti su kitų Europos šalių gyventojais, galėtų būti įvardinti kaip gan konservatyvūs, tačiau pastaraisiais metais situacija keičiasi. Vis dažniau, kuriant namų jaukumą, dėmesys kreipiamas ne tik į patogumą, bet ir stilių. Ne išimtis ir grindų tendencijos, kuriose naujakuriai nebijo eksperimentuoti rinkdamiesi spalvas ar medžiagas.

 

Ąžuolas „Ginger Brown“


Teigiama, kad grindys – viena didžiausių investicijų ir svarbiausių interjero dalių, todėl taupyti jų sąskaita nepatariama. Tad, kaip sako populiari liaudies patarlė, neapsigaukime, nes skūpus moka du kartus. Taigi, kokias grindis rinktis šiais metais, kad namai būtų ne tik jaukūs, bet ir ilgam išskirtiniai?

Skandinaviški madų vėjai

Nors drabužių madas diktuoja italai arba prancūzai, tačiau, kai kalba pakrypsta apie grindų madas, tai lietuviai vis labiau inspiracijos semiasi iš skandinaviško dizaino, kuriam būdinga atsigręžti į gamtą. Tai tampa ne tik išskirtine interjero akcento detale, bet ir namų jaukumą kuriančia vertybe.

Miškas yra tai, kuo dažnas lietuvis didžiuojasi, leidžia čia savo laisvą laiką grybaudamas, uogaudamas, sportuodamas, iškylaudamas ar tiesiog juo gėrėdamasis vaikščiojant. Tad nenuostabu, kad tai norima perkelti ir į gyvenamąją erdvę. Būtent natūralios ir gamtai artimos interjero detalės kiekvieniems namas sukurs šilumos ir komforto jausmą. Dažniausias pasirinkimas – medinės grindys.

 

 

  Ąžuolas „Adagio White Chevron“   Ąžuolas „Foggy Brow“   Ąžuolas „Authentic“


Stilių ketvertukas

Anot šalia Elektrėnų veikiančios vienos didžiausių Europoje kietmedžio grindų gamyklos „Bauwerk Boen“ specialistų, būtent natūralumo siekimas kasdienybėje, atsigręžimas į gamtą, noras tausoti išteklius, tampa itin svarbūs, kai priimamas sprendimas įsirengti būstą. Todėl natūralu, kad ir grindų gamintojai į tai atsižvelgia. Būtent dėl to grindų kolekcijose vyrauja kryptys, kurios žmogui jo namų aplinkoje suteikia daugiau natūralumo, gamtos pojūčio.

Pavyzdžiui, „Nordic“ stiliaus įkvėpimo šaltinis – Šiaurės šalių kraštovaizdis: vyrauja šviesios spalvos, dizainas yra funkcionalus ir neperkrautas, vyrauja minimalizmas. Jaukus „Rustic“ stilius žavi savo lengvumu ir pabrėžia natūralumą, veda į senove ir istorija dvelkiančią aplinką. „Urban“, priešingai, nukelia į betonines džiungles, kur vyrauja kiek kitokios intensyvesnės spalvos, su lengvumu susipina dinamiškumas ir humoras. Pabaigai – klasikos mylėtojams siūloma „Classic“ stiliaus įkvėptos grindys, kurios yra išlaikytos, išskirtinės, tačiau vis vien novatoriškos, su kūrybiškumo cinkeliu.

 

  

  Ąžuolas „Semis Smoked“   Ąžuolas „Misty Grey“   Ąžuolas „Senses“


Jų stilius. Jūsų grindys

2020 m. grindų kolekcijoje didžiausias dėmesys skiriamas natūralioms spalvoms ir autentiškai išvaizdai, kurią padėjo sukurti nuomonės formuotojos Elisabetha Halbjørhus ir Claire Totman. Iš Norvegijos kilusi interjero stilistė Elisabetha socialiniuose tinkluose turinti beveik 40 tūkst. siekėjų, ir Jungtinėje Karalystėje ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir kaip sėkminga nekilnojamojo turto vystytoja bei interjero dizainerė žinoma Claire, 2019 m. gegužę apsilankė Šveicarijoje įsikūrusiame „Bauwerk Boen“ tyrimų ir eksperimentinės plėtros padalinyje. Prisijungusios prie jo komandos moterys kūrė spalvų paletę naujiesiems šių metų kolekcijos gaminiams.

Su C. Totman bendradarbiaujant sukurta ąžuolinė grindų danga „Misty Grey“ akį traukia pilkšva spalva. Anot britės, noras buvo sukurti kaimiškesnę arizoninio ąžuolo versiją: norėjosi daugiau pilkos spalvos, kuri susipina su gilesne medžio tekstūra. „Bandyti teko ne kartą: iš pradžių norėjau, kad būtų sendintas stilius, kuriame vyrauja baltos medžio rievės. Gautas rezultatas netenkino manęs, todėl įvedėme juodą. Net neįsivaizduojate, kiek daug darbo reikia įdėti, kad gautumėte norimą rezultatą“, – teigė moteris.

Žemė, vanduo ir oras tapo Elisabethos įkvėpimu, kuris atsispindi „Foggy Brown“ sukurtoje ąžuolinėje dangoje. Skirtingai nuo Claire sukurtos spalvos, ši ruda – akį traukia savo sodrumu. „Norėjau sukurti tamsias žemiškas grindis, kurios puikiai derėtų tiek su šviesiomis šiltomis, tiek su tamsiomis, pavyzdžiui, žalia, pilka, ruda ar mėlyna, spalvų paletėmis“, – apie savo atspirties tašką pasakojo norvegė.

 

 

  Grindys „Chevron“   Ąžuolas „Elephant Grey“

 

Žalieji akcentai ir grįžtančios mados

Biofilinis interjeras – grąžinantis žmogaus kontaktą su gamta ir kuriantis su ja ryšį – tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje skinasi kelią, mat šiandienos gyventojai dažnai būna atitrūkę nuo natūralios aplinkos, tačiau daugelis jaučia itin didelį poreikį į ją sugrįžti. Gamtos elementai dar niekada nebuvo tokie populiarūs, tad tai atsispindi ir dominuojančiose šių metų naujos grindų dangos kolekcijos spalvose. Ąžuolas – ne tik kiekvienam lietuviui šventas medis, bet ir suteikia namams natūralumo bei autentiškumo. Būtent „Authentic“ ąžuolinės grindys kuria šviežiai supjauto ąžuolo įspūdį ir pasižymi natūralaus medžio spalva bei paviršiaus ypatumais, o „Senses“ grindų kiekviena lenta pasižymi savitumu ir autentiškumu. Norintiems sukurti itin natūralų stilių, suteikti jaukumo, reikėtų rinktis dūminto ąžuolo „Semi Smoked“ grindis.

Vienos mados praeina, o kitos sugrįžta. Apverstos „V“ raidės formos raštas „Chevron“, kuris Lietuvoje buvo ypač populiarus praėjusiame amžiuje ir mūsuose vadintas „Prancūziška eglute“, išgyvena savo Renesansą. Bronzos amžiuje užgimęs stilius, kuris vėliau puošė istorinių pastatų ar rūmų erdves, skinasi kelią ir į šiuolaikinius namus, sukurdamas išskirtinį ir stilingą interjerą. Europoje šiuo metu ypač populiarėja tokių grindų natūrali ir balinto ąžuolo spalva.

Grindų specialistai pažymi,– kad ir kaip besikeistų šio vieno pagrindinio interjero elemento mados, natūralaus medžio grindys visuomet išlieka tarp geidžiamiausių, tartum paklotos tokiuose namuose liudytų jų statusą.

Daugiau informacijos: boen.lt