Vieta: Valakampiai, Vilnius, Lietuva
Plotas: 345 m
Statusas: įgyvendintas
Užsakovas: privatus
Architektai: Tomas Milkamanavičius, Edvinas Baltrušaitis
Fotografijos: Simas Šuminskas
Metai: 2022

 

Namas įsikūręs gamtos prieglobstyje, žaliajame Valakampių rajone, netoli upės. Gausiai apželdintas uždaras kiemas kuria privatumo ir ramybės oazės atmosferą. 

Suplanavimas

Buvęs namo išdėstymas atspindėjo to meto planavimo standartą, dviejų aukštų statinys pertvaromis buvo sudalintas į atskiras patalpas. Naujo interjero projektuotojai pasiūlė atvirą planą, kuris išlaisvino ir tarpusavyje sujungė erdves. Pirmo aukšto holas, virtuvė, valgomasis ir svetainė virto viena didele bendra erdve, kurioje funkcijas sufleruoja baldai. Netoliese suprojektuotas namų biuras ir sanitarinis mazgas. Antrame aukšte pasitinka laisvalaikio erdvė, kompaktiški vaikų kambariai su namų darbų ruošimo erdve, pagrindinis miegamasis su drabužine, sporto zona, svečių kambarys ir vonios kambariai. Čia taip pat atsisakyta perteklinių pertvarų, erdvių kontūrai supaprastinti, siekiant palikti tik tai, kas reikalinga.

Funkcija 

Bendra erdvė skirta šeimos ir svečių laisvalaikiui. Svetainėje numatyti įvairūs sėdėjimo scenarijai, iš čia galima patekti tiesiai į lauko terasą. Virtuvėje kunkuliuoja gyvenimas, čia gyvai aptariami dienos įspūdžiai. Salelė ir valgomasis stalas leidžia pasirinkti tarp ramios vakarienės ir greitojo užkandžio. Holo erdvė suformuota centre suprojektavus ąžuolu dengtą drabužinės tūrį. Jis padalina erdves ir kartu kuria atvirą planą. Antrame aukšte aiškiai atskirtos vaikų ir tėvų patalpos susijungia centre esančiame šeimos laisvalaikio kambaryje.

Medžiagos ir apšvietimas

Išlaisvintos šviesios namų erdvės suskamba tarsi salės. Šiam įspūdžiui sukurti pasirinkta vienijanti balta sienų spalva ir dramblio kaulo spalvos lietos betono grindys su mozaikinio betono (teraco) akmenukais bendrojoje zonoje ir voniose. Jaukumo ir natūralumo aurą formuoja stambaus formato ąžuolo lentų grindys svetainėje ir miegamuosiuose. Kontrastuojantys juodi langų rėmai sukuria žaliuojančius gamtos paveikslus. Vonios kambariuose vyrauja didelių formatų akmens plytelės ir smulkaus rašto mozaika. Dėmesingas apšvietimas leidžia naudoti erdves įvairiems funkciniams poreikiams ir kartu pasidžiaugti maloniais šviesos akcentais. 

Atmosfera

Namų interjeras primena galeriją. Čia išlaisvinta erdvė yra pagrindinis akcentas, joje baldai, šviestuvai, paveikslai ir kitos detalės atsiskleidžia pačiais tikriausiais savo pavidalais. Siekta sukurti laisvės ir kokybės pojūtį, išliekamąją vertę turinčią šiuolaikišką estetiką. Didelis dėmesys skirtas ne tik laikui nepavaldžioms natūralioms medžiagoms, bet ir kruopščiai parinktoms detalėms. Čia namus surado daug ikoniškų ir kolekcinę vertę turinčių daiktų.

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“