Gyvenimas bažnyčioje

 

Projekto autoriai: Fabelta
Vieta: Kvebekas, Kanada

Įgyvendinta: 2019 m.
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės
Fotografijų autorius: D.Boudreau medias inc.

 

Unikali rezidencija, nutūpusi pačioje aukščiausioje Freligsbergo (Frelighsburg) kaimelio vietoje, stebina išorės ir vidaus kontrastingumu: neogotikos epochos architektūra už raudonų plytų sienų slepia modernius šeimos namus. Išsaugotas originalus charakteris papildė šiuolaikinį interjero dizainą ir padėjo suformuoti unikalų būstą. Toks projektas paskatino lengvabūdiškiau pažvelgti į plotą, skirtą gyventi. Daugelį prasmių ir vertybių pastatams priskiria patys žmonės, o iš tiesų jie gali būti pritaikomi pagal poreikį. Būtent todėl šis projektas leido pamatyti bažnyčios patalpas kaip gyvenamąją vietą ir kūrybiškai pritaikyti netradicinę erdvę gyventi.

 


Pagarba istorijai ir jos palikimui suteikė tam tikrą kryptį. Pirmieji darbai, susiję su atnaujinimu, rekonstravimu bei išsaugojimu, leido pajusti atmosferą ir suformuoti interjero stilistikos idėją. Norėta išsaugoti šviesos ir didybės įspūdį, todėl pagrindiniais akcentais tapo pačios erdvės, skliautiniai langai, didžiulis aukštis. Siekta kiek nustebinti ir sukurti prestižinio būsto, pasižyminčio solidumu, lakoniškumu, įvaizdį. Apdailos medžiagos itin subtilios, o dekoratyvumo čia nebūta. Elegancijos suteikia restauruoti medžio masyvo baldai, krištoliniai šviestuvai, tačiau vengta stambių ir pernelyg ekstravagantiškų interjero elementų.

 

 

 

Labai apgalvotai parinkti spalvingi meno kūriniai bei minkštųjų baldų gobelenai kaipmat pagyvina interjerą, o šviesiose erdvėse itin gražiai išryškėja medienos tekstūra bei atmosferą praskaidrinantys vazoniniai augalai. Interjere skirtas atidus dėmesys funkcionalumui ir ergonomiškumui. Didelis plotas leido patogiai išdėstyti pagrindines laisvalaikio zonas, o miegamąjį galima rasti antrame aukšte. Grindų dangai buvo pasirinktas lietas betonas, nes jis ilgaamžis ir lengvai prižiūrimas. Virtuvėje ir karališkame vonios kambaryje dar galima rasti baltojo marmuro plytelių – daugiau apdailos medžiagų interjere nenaudota – tik gryna balta spalva ir unikalų grožį suteikiantys paveikslus menantys langai bei atsiveriantis vaizdas pro juos.

 

  

 

Itin originalus interjero projektas stebina netikėtu rezultatu. Bažnyčios neretai kelia asociacijas su šaltumu, nejaukiu aidu, susitelkimu, tamsa. Tačiau tai, kas buvo sukurta iš šio neogotikos architektūros paminklo, kategoriškai keičia nuomonę apie tai, koks būstas gali ar negali tapti jaukiais namais. Nuostabiai atvertos ir pabrėžtos erdvės, grakščios langų linijos, subtili elegancija ir malonūs spalvų bei apdailos deriniai transformavo ir kardinaliai pakeitė statinio paskirtį. Dabar būtų sunku pasakyti, kas yra šis pastatas: labiau bažnyčia ar namai?

Daugiau nuotraukų:

       

Žurnalas „Centras“