Vieta: Felsbergas, Šveicarija
Įgyvendinimo data: 2022 m.
Architektai: studija „Modunita architects sa“
Fotografijos: „Modunita architects sa“

Šveicarijoje įsikūrusi studija „Modunita architects sa“ pristato naują vietinio istorinio pastato renovacijos projektą „Hof & Hist“. Renovuotas statinys – buvęs kluonas, vienas iš dviejų istorinio ansamblio, kurį sudaro gyvenamasis namas ir kluonas, pastatų. Per daugelį metų gyvenamojo namo konstrukcija nė kiek nepakito, o ūkinis pastatas buvo rekonstruotas. Jis praplėstas keteros kryptimi, išlaikant pradinę formą ir plotį. Pagrindinis struktūros pakitimas renovacijos metu – nauja terasa, sujungianti abu ansamblio pastatus.

Istorijos išsaugojimas

Vienas pagrindinių kluono pertvarkymo uždavinių – apstatyti senąjį ūkinį pastatą paprastais ir autentiškais elementais taip, kad istorinė jo paskirtis būtų lengvai atpažįstama praeiviams. Tam buvo pasitelkta juoda mediena ir smulkios vertikalios angos. Šios detalės padėjo šiuolaikiškai akcentuoti buvusią pastato paskirtį ir suteikti atnaujinto, šiuolaikinio dizaino kluono išvaizdą.

Naujasis suplanavimas

Buvęs ūkinės reikmės pastatas pagal naująjį projektą padalintas į du aukštus. Įėjimas į statinį iš gatvės pusės įrengtas būtent toje vietoje, kur seniau stovėjo vartai. Pirmajame aukšte yra svečių kambarys su vonios kambariu, studija su rūsiu bei techninė patalpa. Antrajame aukšte įrengta virtuvė, miegamasis su dar vienu vonios kambariu ir drabužine bei svetainė. Virš svetainės taip pat yra įrengta palėpė, skirta poilsiui, poguliui ar knygų skaitymui. O iš viršutinio aukšto galima patekti į terasą tarpiniame istorinio ansamblio pastate. 

Paveldas maišosi su modernu

Senas akmenų mūras ir stogo konstrukcija buvo esminiai elementai, į kuriuos atsižvelgiant įvykdyta naujoji pertvarka. Autentiškos medžiagos buvo išsaugotos, o interjeras ir eksterjeras papildyti betonu, maumedžio masyvo lentomis, tamsios medienos lentomis bei vario lakštais. Taip kluonas iš išorės atrodo kaip atnaujintas ūkinis pastatas, o viduje stebina modernumu ir jaukumu.

493