Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Organizatorių nuotr.

Rudenį Valensijos mieste, Ispanijoje, praūžė 50-oji – jubiliejinė Home Textiles Premium by Textilhogar paroda, pristatanti audinius gaminančias įmones. Feria Hábitat València paroda nukreipta į ispanišką baldų, aksesuarų bei dekoro pramonę, o Espacio Cocina SICI pristatė virtuvės baldų gamintojus. Visos šios mugės per keturias dienas sulaukė daugiau nei 48 tūkstančių lankytojų. Jų srautas  buvo 30 procentų didesnis, nei buvo tikėtasi. 

Parodos metu vyko ir ECSICI2022 prizų įteikimo ceremonija: Mobalco gamintojai sulaukė pripažinimo už vertybių puoselėjimą, o įmonės įvaizdžio bei inovatyvaus produkto kūrimo kategorijose dėmesį atkreipė Antalia bei Saitra gamintojai.

Pasak Máximo Solazo, Home Textiles Premium by Textilhogar vadovo, paroda pelnė daug gerų atsiliepimų. Ji sutraukė lankytojų ir dalyvių net iš 44 šalių. 

2023-ųjų tendencijos: tvarumas, sveikata bei skaitmenizacija 

Parodoje buvo apžvelgtos naujienos ir nubrėžtos ateinančių metų interjero dizaino tendencijos.

  • Gamintojai dar labiau sieks tobulinti žmogaus gyvenimą per tvarumą bei kokybę;
  • Sulauksime retro bei klasikos stilių atgimimo;
  • Dar labiau populiarės holistinis požiūris, nukreiptas į sveikatingumą ir raminančią darbo bei namų aplinką;
  • Siekiama vis daugiau gamtos įtraukti į vidaus patalpų dizainą. Bus prisiminta anksčiau populiari sodo kambarių idėja. Ji bus įkūnijama per natūralias medžiagas, audinius, interjero aksesuarus;
  • Žmonių bendrystė bus skatinama per funkcionaliai ir tvariai kuriamas viešąsias erdves. Bus kviečiama užmegzti glaudesnius tarpusavio ryšius ir dažniau būti gryname ore;
  • Į daiktų gamybą sugrįš ryškesnė spalvų paletė. Ja bus siekiama atkreipti pirkėjų dėmesį į gaminius ir juos naudoti ne tik darbo, bet ir poilsio metu;
  • Technologijų taikymas ir eksperimentavimas toliau išliks svarbūs kuriant interjerus bei dizainą.

Tekstilės 2023–24 m. tendencijos, atskleistos Home Textiles Premium by Textilhogar

82 ekspozicijose buvo pristatyta beveik 250 produktų iš Ispanijos bei kitų šalių, kaip antai Lenkijos, Portugalijos ir Kolumbijos. Pavieniai dizaineriai bei gamintojai pristatė lankytojams naujausias tendencijas, dizaino pavyzdžius ir tekstilinius audinius, skirtus namams, viešbučiams, biurams, netgi maitinimo sektoriaus įstaigoms dekoruoti. Parodos metu buvo aktualizuojamos tendencijos, žymėsiančios tekstilės pramonės vystymąsi: grįžta vintažas, emocijų perteikimas per audinį, pažangiausių technologijų naudojimas audinių gamybai, siekiant  kuo didesnio natūralumo.

Parodoje gamintojai pristatė naujausias kolekcijas

Vienas iš Ispanijos gamintojų – Manuel Revert – pristatė savo naujausią tekstilės kolekciją. Įmonė turi sukaupusi ilgesnę nei 65 metų patirtį tekstilės pramonėje. Šios šeimos verslo kelias prisidėjo nuo antklodžių siuvimo. Ilgainiui ši veikla peraugo į audinių, lininių lovų užtiesalų bei mados pramonei skirtų medžiagų gamybą. Šis prekių ženklas asocijuojasi su Viduržemio oru ir harmonija. Manuel Revert kiekvieną kartą ieško šviežio požiūrio į savo produkciją ir sugeba pateikti naujovių. Naujoji kolekcija pasižymi prabangiomis detalėmis, sujungtomis su storais kilpotais (bouclé) siūlais. Taip pat naujoje kolekcijoje gausu elegancijos pojūtį kuriančio velveto ir šiurkštesnių natūralių audinių. Be kita ko, nepamirštamas bohemiškas stilius, įpinama daugiau spalvų, siekiant suteikti subtilumo audinio dekorui. 

Ispanijos gamintojams yra labai artimas Viduržemio spalvų, raštų įpynimas į kūrybą. Dar viena įmonė – Saba Fabrics – parodoje pristatė kolekciją Ecoikat. Pastaroji įkvėpta senovinės audimo technikos Ikat, kai audinio raštas nupiešiamas ant dar neišaustų siūlų. Šioje kolekcijoje atsispindi skirtingų Viduržemio šalių kultūrų ženklai. Kolekcijoje pristatyti audiniai yra gaminami iš naudotų ir perdirbtų medžiagų vietinėse gamyklose. Tai leidžia įmonei įsigilinti į patį gamybinį procesą ir skatinti tvarumą. Ecoikat linijos audiniai lengvai pritaikomi dekoruojant namus: jais galima dengti hamakus, pervilkti kėdes, jie puikiai tinka apmušalams, pagalvėlėms. Audiniai pasižymi atsparumu dėvėjimuisi, tvirtumu, atsparumu skysčiams bei dėmėms. 

Kita Ispanijoje įsikūrusi prabangių audinių įmonė Alhambra pristatė lininę kolekciją Candela. Joje gausiai naudojami dvigubi lino audiniai: juos galima rinktis net iš 66 atspalvių paletės. Natūralumu išsiskirianti medžiaga kontrastuoja su sunkiu apmušalu ir išryškina gražų klosčių kritimą. Kolekcijoje vyrauja jūrą primenantis koloritas, papildytas molio tonais, gelsvai rudais ar jūros mėlynumo bei žalumo atspalviais. Audeklas, pritaikytas naudoti apmušalams, lovatiesėms, sukuria šviežumo ir minkštumo įspūdį. 

Tai tik keli pavyzdžiai iš vienos didžiausių Europos tekstilės pramonės parodų. Daugiau informacijos, nuotraukų, gamintojų galite ieškoti čia: https://www.hometextilespremium.com/en/ 

Nuotraukų galerija:

 

#Įvykiai #Parodos

2022-12-15