Nuotrauka iš pexels.com

Labai daug kas priklauso nuo baldų kojelių tvirtumo, patikimumo ir išvaizdos. Dideliems ir masyviems baldams yra reikalingos itin stiprios, kvadrato arba stačiakampio formos kojelės. Jei baldas skirtas svetainei, tada jam tinka grakščios, įmantrių ir žaismingų formų kojelės, kurios prisideda prie lengvumu dvelkiančios aplinkos sukūrimo. Tačiau svarbiausia, kad baldinės kojelės būtų ne tik gražios, bet ir nestokotų praktiškumo.

Kokių baldų kojelių galima rasti prekyboje?

Baldų furnitūros rinkoje galima rasti pačių įvairiausių baldų kojelių. Tarp jų ir tokios kojelės, kurių aukštį galima reguliuoti, tad visai nesunku jas nustatyti į tokį aukštį, kad po baldu be jokių kliūčių laisvai galėtų pravažiuoti ir tenai galėtų darbuotis dulkių siurblys-robotas.

Taip pat labai patogu yra ir tai, kad prekyboje esančių baldų kojelių spalvinė gama yra labai įvairi, tad atnaujinant senus baldus naujam gyvenimui ir įjungus fantaziją namuose galima suformuoti pasakiškai spalvingą aplinką. Ypač tai patrauklu vaikams skirtose patalpose.

Kaip namuose derinti grožį ir praktiškumą, turint omenyje baldų kojeles?

Jei lenktų formų baldų kojeles labiau tinka modernaus dizaino svetainės interjere, tai tose patalpose, kuriose daugiau laiko praleidžiame patys ir neskubame su jomis supažindinti svečių, praktiškiau yra naudoti tiesias kojeles. Juk kam gali būti įdomu matyti, kaip atrodo eilinės mūsų namų komodos, spintos, spintelės ir miegamojo lovos, tad čia pirmenybė turėtų būti teikiama praktiškumui, o ne grožiui.

Kokias kojeles praktiški žmonės parenka minkštiesiems baldams?

Minkštieji baldai savininkams kelia atskirus reikalavimus. Jų kojelės nebūtinai turi būti išvaizdžios, nes daugeliu atvejų būna pusiau paslėptos po baldų apmušalais. Svarbu, kad jos būtų kaip reikiant tvirtos ir galėtų atlaikyti net sunkiasvorius sėdinčiuosius. Tad nieko blogo nenutiks, jei šių baldų kojelės bus neįmantrios ir tiesių linijų. 

Pačios praktiškiausios yra stačiakampės, kvadratinės arba blokinės kojelės, nes jos tvirtu savo pagrindu kiekvienam minkštam baldui garantuoja nepriekaištingą stabilumą ir išlaiko minimalų estetiškumą. Jos tinka prie pačių įvairiausių interjero stilių, todėl tie, kas jas pasirinko, tikrai neapsiriko.