Idėjų konkursas „Namas optimistui“

Lietuvos architektų sąjunga ir žurnalas „Centras“ organizavo architektūrinių idėjų konkursą "NAMAS OPTIMISTUI". Šiuo sudėtingu metu Lietuvoje rengtas konkursas - idėjinė naujo gyvenimo būdo, vertybių, galimybių, išeities ieškojimų ir kūrybos paroda. Pastaruoju metu vertybės keičiasi, pokyčiai atėjo į verslą, statybą, rinkodarą ir kūrybą. Mažiau aktuali tampa prabanga, turto demonstravimas. Vėl tampa aktualus žmogiškumas, nuoširdumas, paprastumas, dosnumas. Žemėje reikia užimti tik tiek vietos, kiek tau reikia, paliekant po savęs ne krūvą materialinių ir moralinių šiukšlių, o progresyvius altruistinius pėdsakus. Architektams tampa aktualu prisitaikyti prie sudėtingos situacijos ir demonstruoti naują aktualų požiūrį klientams. Tokia buvo šio konkurso idėjinė koncepcija.

Savo idėjomis prie naujo, antivartotojiško, atsakingo gyvenimo būdo propagandos prisidėti sutiko nemažas būrys architektų, kurie pateikė komisijos vertinimui 42 darbus. Darbus vertino architektai A.Asauskas, R.Kilčiauskas, R. Palekas bei žurnalo „Centras“ vyr. redaktorius V. Norkus. Žiuri konkurse dalyvavusius darbus suskirstė į kategorijas: realus ekonomiškas projektas, terminų „optimistas, optimizmas“ interpretacija, tradicinė termino „ekologiškas namas“ interpretacija, netikėtas esamų erdvių panaudojimas.

I vieta – „Namas reklamoje“ (L. Tuleikis, K.Vaikšnoras, P.Vaitiekūnas). Projektas šmaikščiai, o kartu labai paprastai ir racionaliai panaudoja esamas erdves, joms suteikdamas teigiamos prasmės. Taip pat jis reaguoja į neigiamas Lietuvos kraštovaizdžio tendencijas.

 

II vieta – „Gyvas namas“ (K. Indriūnas, K. Šinkūnaitė). Už tylų tikrą optimizmą, džiaugsmą paprastuose dalykuose, architektūros tradicijų tąsą.

 

 

III vieta – „Namas šiukšlyne“ (M. Marozas) Už taiklius filosofinius pamąstymus namo optimistui tema, estetišką architektūrą ir įtikinantį pateikimą.

 

Diplomai įteikti projektams:

„Namas Seime“ (K.Balčiūnaitė, V. Bulikas, J. Padvarskaitė). Už politinį aktualumą, pataikymą į laikmetį.

 

Namas po tiltu(A. Tebelškis) Papildomas užstatytos vietos panaudojimas, todėl yra ekonomiškas ir ekologiškas

 

„Olandiškas komiksas(T. Jonauskis, J. Muliuolytė). Su optimizmu išreikšta demokratijos, „visi skirtingi, visi lygūs“ idėja.