Idėjų parkas

 

Apsilankę naujose vietose, mėgstame jas vertinti. Dažnai pasidžiaugiame, kad mums gražu, patogu, o kai kada pagalvojame, jog norėtume šį tą pakeisti. Bet ar susimąstome, kiek užtrunka įrengti mūsų lankomą vietą, sutvarkyti bendrą aplinką ir net sukurti nuotaiką? Neretai sumanymų būna daug, bet kaip atrinkti geriausius, kaip juos suderinti?

 


 

„Idėjų parkas“ – 1996 m. Kaune įsikūrusi baldų gamybos įmonė, teikianti profesionalias baldų projektavimo konsultacijas ir kitas su baldų gamyba susijusias projektų valdymo paslaugas architektams, interjero dizaineriams ir projektuotojams. Vienas iš pagrindinių įmonės tikslų – profesionalus klientų aptarnavimas ir aukšta baldų kokybė. Įmonėje dirbantys vadybininkai, interjero dizaineriai, projektuotojai ieško geriausių sprendimų, kaip įgyvendinti klientų idėjas ir įrengti pačias neįprasčiausias erdves.

„Idėjų parkas“ projektuoja ir gamina baldus, skirtus biurams, restoranams, viešbučiams (HORECA), viešosioms erdvėms, parduotuvėms, taip pat dirba su kėdžių ir minkštųjų baldų tiekėjais, parenka jų baldus ir pritaiko įgyvendinamiems projektams.

 

 

 

Pirmiausia baldų projektuotojas ar interjero dizaineris pateikia  techninius, vaizdinius ir ergonominius sprendimus, po to „Idėjų parko“ konstruktoriai detalizuoja techninius brėžinius. Baldų kūrimas ir gamyba – ne tik įdomus, bet ir sudėtingas procesas. Ne visada baldų dizainerių sumanymus lengva įgyvendinti konstrukciškai, todėl labai svarbus glaudus bendradarbiavimas ir tarpusavio supratimas. Pagamintus baldus ar prekybinę įrangą į užsakovų objektus pristato ir sumontuoja patys įmonės darbuotojai, jeigu to pageidauja klientai.

Suprojektuoti baldai gaminami „Idėjų parkui“ priklausančioje gamybinėje bazėje ir, prireikus, tam tikrą laiką (laikinai) laikomi sandėliavimo patalpose. Jiems pagaminti naudojama visų tipų mediena, organinis stiklas ir veidrodžiai, nerūdijantysis plienas, natūralus akrilo akmuo HI-MACS®, juodasis metalas. Metalas suvirinamas TIG būdu, t. y. virinama volframo elektrodu argono dujose. Taip išgaunamos aukštos kokybės suvirinimo siūlės. Taip pat gali būti naudojamas kontaktinis suvirinimas arba suvirinimas pusautomačiu (dar žinomu kaip „kempas“).

 

 

 

Metalo plokštės pjaunamos lazeriu (juo apdirbami ir metaliniai vamzdžiai; prireikus, jie gali būti valcuojami), jei reikia, gręžiamos. Reikiamos formos metalo plokštės šlifuojamos, poliruojamos, dažomos milteliniu būdu. Įmonė taip pat turi ypač tikslias programuojamas skardos lankstymo stakles.

Be metalo, čia apdirbamos ir įvairios medienos plokštės: pjaunamos pjovimo centru ir staklėmis, apkraštuojamos, apdirbamos CNC būdu; taip pat gali būti klijuojamos HPL, dažomos. Plokščių ceche apsiuvamos ir minkštųjų baldų detalės.

 

 

 

Didelę dalį (apie 80 proc.) savo gaminių „Idėjų parkas“ eksportuoja. Daugiausia šios įmonės baldų parduodama Vakarų Europos šalyse (Vokietija, Prancūzija, Olandija, Belgija ir kt.), Skandinavijoje (Švedija, Norvegija, Danija), Ukrainoje, Moldovoje, Rusijoje. Glaudžiai bendradarbiaujama su dizainerių komanda „Pinkeye“, kuri dirba su „Samsonite“, „Manmade“, „Bergmans“ tinklais. „Idėjų parko“ baldų yra užsisakiusios ir įmonės „Heinemann Duty Free“, „Circle K“, „Boots“.

Dėl užsakymų gausos „Idėjų parkas“ orientuojasi į didesnius visuomeninius ir biurų projektus, tarp kurių Lietuvoje jau yra įgyvendinti: viešbutis „Artagonist“, UAB „Teltonika“ biurai Vilniuje ir Kaune, „Happspace“ bendradarbystės erdvės verslo centruose „Arka“ ir „Bankas“, UAB „Transrifus“, „Mobil 1“, UAB „Žemaitijos pienas“ biurai Kaune ir Telšiuose.

Daugiau nuotraukų:

           

Pagrindinis įmonės „Idėjų parkas“ biuras yra Kaune, Kalvarijos g. 76. Daugiau informacijos ir įgyvendintų projektų galima rasti įmonės interneto svetainėje idejuparkas.lt.