Interjero autorė Jovita Jankauskienė
Nuotraukų autorius Vaidotas Darulis

Jaunai, išskirtinį stiliaus pojūtį turinčiai porai suprojektuotas būstas jau iš pirmo žvilgsnio atrodo itin erdvus, jaukus, glostantis akį malonia spalvų gama. Čia persipina modernūs ir klasikiniai motyvai, todėl interjere atsispindi ne tik šiuolaikiškumas bei jaunatviškumas, bet ir solidumas, prabanga. Kadangi siekta sukurti vientisą įvaizdį, patalpose pritaikyti panašūs spalvų deriniai, kurie, priklausomai nuo patalpų, tarsi banga vilnija nuo šviesesnės gamos iki tamsesnės. Koridoriuje ir miegamajame suformuota jauki, kiek tamsesnė atmosfera, o darbo zonoje ir svetainėje – šviesi, papildyta išskirtiniais pripažintų dailininkų Raimundo Sližio, Roko Beržiūno ir jaunos, talentingos menininkės Aurėjos Neveraitės tapybos darbais. Vonios kambariuose išlaikyti ramūs žemės atspalviai, dailiai išryškinantys blizgias metalizuotas detales.


Vienas iš ryškiausių interjero elementų – koridoriaus sienos apdailinimas medinėmis plokštėmis, kuriose pasislepia dvejos iki lubų suprojektuotos durys į kambarius bei didžiulė spinta. Toks medienos panaudojimas bendrai stilistikai suteikė griežtumo ir tamsesnių tonų. Drabužinę perkėlus į koridoriaus pusę, miegamuosiuose atsirado daugiau erdvės, o specialus novatoriškas Hettich InLine bėgelio mechanizmas paslėpė baldą sienoje, nes viskas išsirikiavo vienoje plokštumoje. Koridoriuje dėmesį patraukia ir originalus autorinis Roberto Stundžio dekoras – faktūrišką betoną atvaizduojanti lubų apdaila.

Bute norėta išlaikyti erdvumą, patalpų neužgožti nereikalingais baldais. Siekta į vidų įsileisti gamtos vaizdus, šalimais tekančios upės ramybę. Anapus langų siūruojančių medžių šakų piešinys atsikartoja užuolaidų audinyje, o siena virš vokiškos virtuvės stalviršio dekoruota vientisu veidrodžiu. Jis suteikia patalpai gylio, atspindi šviesą ir lauko vaizdą. Stengtasi sukurti interjerą, kuriame vyrautų ramus koloritas su kur ne kur pasitaikančiais mėlynais ar pelenų rožės spalvos akcentais. Stilistika pagyvinama įmantriomis juodomis ar blizgiomis detalėmis ir dekoracijomis, o jas būsto savininkai gali savarankiškai keisti pagal nuotaiką, papildyti meno kūriniais.

Pagrindiniai šviestuvai pasirinkti dekoratyvūs: itališkas Gino Sarfatti sietynas virš valgomojo stalo, stalinės Eichholtz lempos ir toršerai, išsibarstę po visą butą, o kontrastinga miegamojo puošmena –auksinė Tom Dixon trijulė. Visi jie ne tik suteikia interjerui netikėtų formų bei kompozicijų, bet ir skleidžia jaukią šviesą. Bendram apšvietimui įrengtos paslėptos LED juostos, besidriekiančios palei lubas ir išryškinančios paviršių faktūriškumą. Be to, dėl šio sprendimo būste vyrauja klasikos ir modernumo harmonija.

Darnus, švaria erdve ir malonia spalvų gama alsuojantis interjeras atrodo gaivus, jaukus ir sukurtas remiantis ilgaamžiškumo principais. Išlaikyta pusiausvyra tarp ilgas tradicijas turinčių ir šiuolaikinių tendencijų leido suformuoti būstą, patrauklų kokybę ir harmoningą gyvenimą mėgstančiam žmogui.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“