Architektūros studija: „Enota“
Projekto komanda: Dean Lah ir Milan Tomac („Enota“ studijos įkūrėjai) bei Sara Mežik, Jurij Ličen, Nuša Završnik Šilec, Peter Sovinc, Jakob Kajzer, Rasmus Skov

Slovėnijoje įkurtas viešbutis „Natura“ dažnai yra pirmasis Roglos sporto ir turizmo kurorto poilsiautojų pasirinkimas. Šis viešbutis buvo suprojektuotas kaip aukščiausios klasės agyvendinimo įstaiga, bet projektas ilgai nebuvo iki galo įgyvendintas  dauguma numatytų pastatų liko nepastatyti. 

Prieš kelerius metus viešbučio šeimininkai išsikėlė tikslą  atrasti komandą, priimančią stardanto ribas peržengiančius dizaino sprendimus. Jie buvo sužavėti šiuolaikiškos architektūros meistrų studija „Enota“, kurios novatoriškos ir efektyvios idėjos tapo meniška istorinio paveldo interpretacija. Dar 2020 m. prasidėję naujojo priestato kūrimo darbai, skirti komplekso plėtimui, jau greitai bus realizuoti. Ruošiamasi pristatyti universalias bendro naudojimo patalpas ir rekreacinį baseiną.

Kylant į Roglos viršūnę, keliautojams atsiveria pasakiškas kraštovaizdis: apsnigtas namelis, nepaliestos gamtos viduryje. Taigi, ir priestato projekte numatoma daugybė balkonų, kad poilsiautojai turėtų galimybę džiaugtis žiemos pasaka. Priestato dizainas, akį traukiančia, šiuolaikiška architektūra, išsiskiria iš įprastų Roglos viešbučių. Naujoji „Natura“ dalis taipogi yra modernesnio dizaino nei pagrindinis viešbučio pastatas.

Viešbučio interjeras kuria aiškią atskirtį tarp viešų ir apgyvendinimo zonų. Visose erdvėse, taip pat ir koridoriuose puikus natūralus apšvietimas. Bendrose erdvėse įrengtos aukštesnės lubos, o atveriantys vaizdai leidžia grožėtis šiaurine miško dalimi. Tuo tarpu svečių kambariuose lubos žemesnės, o langai yra orientuoti į slidinėjimo stadioną pietuose. Aukštų skirtumas kompensuojamas inovatyviais laiptais, sukurtais „vertikalios salės“ (angl. vertical hall) principu, leidžiančiu reguliuoti žemesniųjų aukštų grindis. Ši funkcija buvo reikalinga, kad viso priestato arba atskiros jo dalies nuomos atvejų metu būtų galima sujungti viešąsias ir apgyvendinimo erdves.

Meno kūrinį primenantis pastato projektas kuria tobulą pusiausvyrą tarp gamtos ir poilsiautojo  periodinės dizaino formos kuria optinę iliuziją menantį ornamentą. Regimas fasadas  tai medinis dvišlaitis stogas, istoriškai būdingas kalnuotoms Slovėnijos vietovėms. „Natura“ viešbučio priestatas kuria sąsają ne su esamą pastatu, o su supančiu mišku. Fasado konstrukcija  tai laisvai sukrauta ir neapsaugota mediena, todėl ji sensta, įsiliedama sį kraštovaizdį. „Enota“ architektai mano, jog visuomet reikia stengtis peržengti įprastų disciplinų ribas, patobulinant kultūrinį palikimą.

Daugiau nuotraukų:

#Architektūra

2023-02-16