Italijos gamintojai rinkai pristato technologiškai itin pažangią medžiagą „Microtopping“, kuri pagal savo charakteristikas atitinka betoną, tačiau suteikia kur kas daugiau galimybių. Ją galima dekoruoti įvairiomis spalvomis, taip pat suteikti faktūrą. Be to, ji gali būti dengiama labai universaliai: ant metalo, betono, plytelių, medžio, faneros, gipso plokščių.

„Microtopping“ atstovaujančios įmonės „Nuo idėjos“ vadovas Eladijus Matiženok pabrėžia, kad šios medžiagos naudojimas – modernus sprendimas šiuolaikiškuose interjeruose, juk dizaineriai ir architektai, pasitelkę šią technologinę inovaciją, iš esmės gali turėti neribotas galimybes. „Ant microtopingo galima kurti ornamentus, piešinius, reljefus. Be to, ji yra atspari šalčiui bei karščiui, taip pat vandeniui ir tarnauja labai ilgai“, – pristato E. Matiženok.

Vis dėlto gamintojų atstovai pabrėžia, kad pasirinkus cementinę polimerinę medžiagą, reikia nepamiršti, jog ją reikia prižiūrėti – paviršius negali būti plaunamas rūgštiniais, „agresyviais“ skysčiais, o grindis būtina lakuoti specialiu laku.

Ši medžiaga tinkama ir paviršiams atnaujinti – ji dengiama itin plonu sluoksniu – 3 mm – ir vėl viskas atrodo kaip nauja. Prabangos ir solidumo įspūdis garantuotas – mat atspalvių gausa ir spalvų kokybė netgi leidžia sukurti vizualinį šviesos šaltinį erdvėje. Padengus šia medžiaga sienas, jos nereikalauja iš esmės jokios priežiūros. Dar ir dėl to microtopingas puikiai tinka renovacijai ir restauracijai. Tai – profesionali medžiaga, todėl darbas su ja reikalauja pasirengimo.

„Jei žmogus nori tokią medžiagą naudoti savo namuose, jis turi žinoti, kokiu santykiu maišyti, kaip padengti, šlifuoti bei lakuoti. Galimybės neribotos, o galutinis rezultatas stulbinantis – vaizdas kartais atrodo milijono vertės“, – pristato „Nuo idėjos“ vadovas.

Europoje jau seniai „Microtopping“ naudoja architektai parodų salėse, bažnyčiose, privačiuose interjeruose. Nors lietuviai dar nedrįsta savo būstuose taip stipriai eksperimentuoti, vis dėlto dėl medžiagos estetiškumo, techninių galimybių, organiškų spalvų paletėje cementinė polimerinė medžiaga naudojama vis universaliau – ir privačių, ir visuomeninių erdvių eksterjeruose ir interjeruose.

www.art-deco.lt