• „Grafikas Gerardas Šlektavičius: „Kūryboje svarbiausia neprarasti laisvės“
  • „Lėtai skubantis menininkas T. Knizelis – apie savo istoriją pasokojančius baldus“
  • „Butas „Pilies apartamentuose“
  • „Mindaugo apartamentai“
  • „Šiuolaikinio džentelmeno butas“
  • „Sako Style“: keičiant požiūrį į virtuvės baldus“
  • „Dūmų detektoriai – stilingas ir saugus pasirinkimas namams“
  • „Kokias grindis pasirinkti?“
  • „Tegul sienos kalba! Tapetai“
  • „Parodos ARCHzona’18 įspūdžiai“
  • „Heimtextil 2019“. Savosios utopijos link“
 
 

 

„Grafikas Gerardas Šlektavičius: „Kūryboje svarbiausia neprarasti laisvės“

Grafikas Geraldas Šlektavičius (g. 1952) – tylusis maištininkas, ryškia spalva ir tiksliu meistro rankos judesiu kuriantis gyvą, ritmingą meninę tikrovę, priešingą niūrioms istorinėms aplinkybėms ir pilkam kasdienybės fonui. Vėlyvuosiuose darbuose intelektualiai suvaldydamas gamtos stichijas, jis grakščiai sujungia juslinį ir kultūrinį patyrimą. G. Šlektavičiaus darbų yra įsigijęs MO muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos dailės fondas, Maskvos dailės fondas, M. K. Čiurlionio galerija Čikagoje, JAV, privatūs kolekcininkai Lietuvoje, JAV, Izraelyje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Kalbino Lina Žukauskaitė

 
       

 

„Lėtai skubantis menininkas T. Knizelis – apie savo istoriją pasokojančius baldus“

Senų pastatų mediena, nukirstų medžių kelmai, atokiose lentpjūvėse rasti neišvaizdūs medžio gabalėliai – visa tai tampa svarbia medžiaga menininko, nestandartinių baldų gamintojo Tomo Knizelio kūrybai. Jau kurį laiką Funkcionaliojo meno studijoje, įsikūrusioje sostinės Užupio rajone, jis drauge su bendraminčiais dizaineriais, menininkais ir baldžiais kuria interjero sprendimus ir gamina baldus, objektus, kurie yra daugiau nei tik daiktai. „Baldas tampa namų dalimi, atsinešdamas savo energiją, savo istoriją. Tai nėra tik, sakykime, stalas. Tai – meno kūrinys, kuris turi daug grožio“, – neabejoja Tomas. Prisėdę jaukiu medienos kvapu persismelkusioje studijoje, mudu kalbamės apie priešpriešą masiniam vartojimui bei tikrumo ir natūralumo paieškas kūryboje.

Teksto autorė Eglė Kirkliauskaitė
Nuotraukos iš asmeninio albumo

 

 

 

„Butas „Pilies apartamentuose“

Šalia Neries, naujų butų kvartale, interjero dizainerė Anna Drutel suprojektavo nuomai skirto buto interjerą. Dideli langai, per kuriuos matyti nuostabus vaizdas, pastelinis koloritas, betoninės plokštės ir medžio tekstūra pabrėžia subtilų, jaukų ir įsimintiną 45 kv. m. erdvės dizainą.

Interjero autoriai dizaino studija „AD interjerai“ (Anna Drutel)
Nuotraukų autorė Viktorija Zelenkova
Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

 
 

 

„Mindaugo apartamentai“

Funkcionalumas, nuosaikumas ir kokybė. Šį trio realizavo architektūros ir interjero studijos TOOTA vadovė Justė Žibūdienė su kolege Dominyka Šulcaite. Pažvelgus į apartamentų dizainą, juntamas modernumas. Į jį įsilieja nesenstantys klasikiniai baldai ir šviestuvai. Šios detalės savitai papildo izainerių sukurtą interjerą.

Interjero autoriai architektūros ir interjero dizaino studija TOOTA

(Justė Žibūdienė, Dominyka Šulcaitė)
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

 
       

 

 

„Šiuolaikinio džentelmeno butas“

Santūrus ir skoningas – taip apibūdintume nedidelį butą Vilniaus centre, įrengtą šiuolaikiniam džentelmenui. Mažoje (54,08 kv. m.) erdvėje norėjosi lengvumo, todėl interjero dizainerė Simona Vilutė patalpas perprojektavo, siekdama kuo didesnio erdvumo ir komforto.

Dizaino autorė Simona Vilutė
Nuotraukų autorius Andrius Stepankevičius
Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

 

 

 

„Tegul sienos kalba! Tapetai“

Šiuolaikinės technologijos atveria beribes galimybes ir suteikia nežabotą kūrybinę laisvę netgi renkantis tapetus. Nebijokite eksperimentuoti ir rinktis drąsesnius sprendimus kurdami namų interjerą. Aukščiausios kokybės žymiausių Europos gamintojų tapetai ras vietą kiekvienuose namuose!

 
 

„Heimtextil 2019“. Savosios utopijos link“

Gruodį, kai visi laukia šv. Kalėdų ir Naujųjų metų, tekstilės dizaineriai, gamintojai ir visi, kas susiję su

tekstile, laukia „Heimtextil“ burtų, kai bus paskelbtos naujos interjero tekstilės tendencijos, inspiracijos

ir spalvų deriniai. Naujovės įkvėptos kultūrinių, meninių, socialinių ar net politinių aktualijų, mokslo bei technikos inovacijų, kurių svarbiausias tikslas – gera psichologinė ir fizinė žmogaus savijauta. Natūralu, nes tekstilė yra tai, kas supa mus visą gyvenimą nuo pat gimimo. „Heimtextil“ – pirmoji 2019 m. tarptautinė tekstilės paroda, tam tikras „dizaino tendencijų klimato barometras“, kartu svarbiausias tarptautinis pramonės pasaulio įvykis interjero tekstilės ir dizaino srityse.

Parengė VDA doc. dr. Rūta Būtėnaitė

 

 

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“