• „Istorijos paženklinta kūrybos šventė“
  • „Istorinio namo atgimimas“
  • „Kantri stiliaus namai Vilniaus centre“
  • „Iš Niujorko – į niujorkietiškus namus Vilniuje“
  • „Spalvotas kotedžas jaunai šeimai“
  • „Nematomos „Vituko durys“ – interjerui su charakteriu“
  • „IDN loft“: baldai – tarsi asmenybės pratęsimas“
  • „Kas laukia NT rinkos 2020-aisiais?“
  • „Galerija „Amres Art“: kiekvienas meno kūrinys yra impulsas asmenybei skleistis“
  • „AMBIENTE 2020: skirtingi ekologijos aspektai“
 
 

„Istorijos paženklinta kūrybos šventė“

Kauno Žaliakalnyje, buvusiame neturtingų žydų kvartale, kukliai įsispaudusi tarp sukrypusių medinių namukų ir naujai kylančių pastatų stovi buvusi Žaliakalnio sinagoga (Vaisių g. 30). Ten jau septintus metus veikia fotografo Igno Maldžiūno kūrybos studija – Lietuvoje unikalus pavyzdys, kaip nenaudojamas sakralinės architektūros pastatas gali būti prikeltas naujam gyvenimui.

Tekstą parengė Laura Udrienė
Nuotraukos Igno Maldžiūno

 
       

 

„Istorinio namo atgimimas“

Tarpukario Lietuva. Smetoniškasis Kaunas, besipuošiantis modernistinės architektūros pastatais. Inteligentijos ir bohemos būreliai, madas ir tendencijas diktuojantys parsivežtomis iš Paryžiaus patirtimis. Miesto aukštuomenės namų interjerai, besiskleidžiantys art deco stiliumi. Laikmetis, kai Kaunas išgyveno renesansinį atgimimą.

Kalbino Dovilė Patackienė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

 

 

„Kantri stiliaus namai Vilniaus centre“

Dauguma savo namuose siekia išlaikyti minimalizmą, o šio būsto šeimininkai pageidavo interjero detalėmis perkrauto buto. Tačiau jis turėjo būti unikalus ir ne itin eklektiškas. Taip pat buvo pareikštas noras nemaišyti kelių stilių, visus baldus, medžiagas, spalvas derinti išlaikant harmoniją... Taigi interjero dizainerė Monika Noreikienė su klientais nusprendė kurti kantri stiliaus namus.

Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 
 

„Iš Niujorko – į niujorkietiškus namus Vilniuje“

Dovilė Sakevičė – gausybę projektų įgyvendinusi interjero dizainerė. Vienas naujausių jos darbų – šis kv. metrų butas Vilniuje. Jame gausu urbanistinio stiliaus elementų, tamsių ir šviesių, pastelinių ir ryškių spalvų, taip pat detalių, atspindinčių lietuviškų interjerų tendencijas. Ypatingo dėmesio sulaukia ant sienų kabantys meno kūriniai. Miegamąjį kambarį puošia Miglės Kosinskaitės paveikslas.

Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Nuotraukos Beno Šileikos

 
       

 

„Spalvotas kotedžas jaunai šeimai“

Architektė Rūta Tutkutė Mikalauskienė – studijos In Planįkūrėja bei viena pirmųjų dizainerių, pradėjusių teikti interjero dizaino konsultacijas internetu Lietuvoje. Šįkart kalbamės apie 2019 m. įgyvendintą interjero projektą – itin spalvingą ir raštuotą kotedžą jaunai šeimai. Nors turi dešimt metų darbų patirties, architektė vis dar susiduria su iššūkiais, kurių, kaip pati sako, nėra neįmanoma įveikti, taip pat yra dėkinga savo ištikimai komandai.

Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė
Nuotraukos Eva Grin Photography

 

 

„Galerija „Amres Art“: kiekvienas meno kūrinys yra impulsas asmenybei skleistis“

Daugiau nei 5 tūkst. metų gyvuojanti audinio dažymo dažais ir vašku technika, kilusi iš Javos salos (Indonezija), yra vadinama batika. Ši unikali techinika saugoma UNESCO, nes ji buvo plačiai paplitusi ne tik Rytų Azijoje, bet ir senovės Afrikos, Pietų Amerikos civilizacijose. Tik XVII a., kai Indonezija tapo olandų kolonija, batika pateko ir į Europą.

 
 

„Nematomos „Vituko durys“ – interjerui su charakteriu“

„Vituko durys“ skelbia durų revoliuciją Lietuvoje ir kartu su italų partneriu SRL Eclisse pristato nematomas duris su Eclisse staktomis. Tai unikalus, estetiškas sprendimas moderniam minimalistiniam interjerui. Gamintojas pagalvojo apie viską net pačias menkiausias detales, kad jūsų namų interjeras būtų harmoningas ir vientisas, o durys natūraliai įsilietų į sieną ir tarsi dingtų joje, arba atvirkščiai taptų ryškiu stilių ir savitumą pabrėžiančiu akcentu.

 

 

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“