Norint sukurti stilingus namus, kuriuose atsispindi ir unikalios 2023-ųjų metų interjero tendencijos, nereikia didelio biudžeto ir kardinalių pokyčių. Užtenka atnaujinti vos keletą namų interjero dizaino detalių ir būstas kaip mat atrodys kitaip – įdomesnis, gyvesnis. Idealu, jei pokytis atneštų naujo ne tik stiliaus, bet ir funkcijų prasme. Toliau tekste – 3 lengvai įgyvendinamos, bet pokytį tikrai sukursiančios idėjos.

 

Nuotrauka „Magrės baldai“

1. Kurkite akcentus kontrastingais audiniais ir tekstūromis

Šį sezoną dizaineriai vėl primena – nebijokite derinti skirtingų medžiagų (spalvų ir tekstūrų) baldus bei aksesuarus viename kambaryje. Pavyzdžiui, jeigu jūsų svetainę puošia lietuviški odiniai baldai, galite dekoruoti juos ryškiomis švelnaus ar net megzto audinio pagalvėlėmis ir pledu.

 Žinoma, daugiau gyvybės erdvėms visada suteikia augalai. Pasirinkite ne vieną vazoninę gėlę, o kelias skirtingas. Sukurkite augalų „salelę“, įsigykite ryškesnius vazonus. Kontrastą galite kurti tiek spalvomis, tiek tekstūromis, tiek raštais. Svarbiausia čia – susieti spalvas ar tekstūras, kurios, atsikartodamos audiniuose, paveiksluose ar vazų ornamentuose, sujungs viską į harmoningą visumą.

2. Suteikite erdvėms daugiau gyvybės – investuokite į natūralias medžiagas

Šįmet, kaip ir praėjusius kelis metus, vis populiaresnės natūralios medžiagos. Jos priartina prie gamtos, suteikia būstui gyvybės, unikalumo. Puikus pavyzdys – medis. Turbūt nė nereikia minėti, kokia gausybė jo raštų ir panaudojimo būdų. Išsirinkite erdvės akcentą – talpią medinę komodą, kavos staliuką ar veidrodį su asimetrišku mediniu rėmu. Vienas baldas gali pakeisti viso kambario paveikslą.

3. Atnaujindami baldus, apsvarstykite netradicines jų formas

Dar vienas patarimas – atkreipkite dėmesį į netradicinių formų baldus. Tokios detalės ne tik atrodo originaliai – tam tikra jų forma kartais parenkama ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, lenktos formos sofa leidžia formuoti uždaresnę poilsio zoną, kuria bendrumo jausmą (sėdintys žiūri ne priešais save, o patogiai mato ir pašnekovą).

Apskritai, interjero dizaineriai siūlo nesivaikyti trumpalaikių madų, o investuoti į jums artimas tendencijas, jūsų stilių ir gyvenimo būdą atspindinčias detales. Vis dėlto, nepriklausomai nuo jūsų pasirinkto namų stiliaus, visuomet galima eksperimentuoti raštais, tekstūromis, formomis. Santykinai nedidelėmis investicijomis galima pakeisti ne tik namų stilistiką, bet ir pojūtį.