Interjero autorė: Lina Urban
Nuotraukos: Lina ADI photography
Tekstą parengė Gytautė Ivanauskaitė

Kai sutampa architektės ir užsakovų estetinis matymas, atsiranda pasitikėjimas – sukurti interjero dizaino vizualizaciją tampa išties lengva, nors žmones gali skirti ir tūkstančiai kilometrų. Šis projektas, pavadintas Avokadu, būtent toks. UrbanRoom interjerams būdingos sodrios, ryškios spalvos, tad pirminių per nuotolį vykusių susitikimų metu pasiūlytas žalsvas, natūralus vienetinio rašto kvarcito akmuo stalviršiams. Ši idėja iškart sulaukė palaiminimo, o dabar puošia virtuvės erdvę. Tiesa, dėl atstumo architektei teko didelė atsakomybė vienai suvaldyti visus projekto įgyvendinimo etapus ir išrinkti patogius baldus.

Interjere visa spalvų bazė gana žemiška ir rami, prislopinto gamtinio kolorito. Gana išraiškingas net ir stalviršių akmuo – gamtinės temos – tapybiškas ir primenantis lapų žalumą. Išsiskiria tik vaikų vonios kambarys – čia buvo suteikta laisvė pasitaškyti spalvomis ir originalesniais deriniais.

Architektė pastebi, kad kai virtuvė ir svetainė yra vienoje erdvėje, visada ypatingas dėmesys skiriamas virtuvės baldams ir jų išraiškai: juk tai vieta, kur praleidžiame kone visą laiką būdami namuose. Norisi išvengti buitiškumo, todėl svarbu apgalvoti visą sandėliavimą ir ergonomiką, kad neslėgtų vaizdas. Nenorėta derinti daug skirtingų medienos atspalvių, tad korpusiniams baldams ir sienų apdailai pasirinktas tamsesnis ąžuolo lukštas. Jis suteikia solidumo bei ramios prabangos įspūdį. Į baldus įterpti šlifuoto metalo profiliai pasižymi šiltu atspalviu ir grafiškumu. Minėtasis kvarcitas, puošiantis stalviršius, išsiskiria ne tik tapybiška išraiška, bet ir  maloniu liesti reljefu.

Svetainės erdvę puošia ekspresyvus Eglės Kurlianskaitės paveikslas. Šis meno kūrinys labai tiko ramiame kolorite, kartu jis pagauna žalius virtuvės stalviršių pustonius.

Projektas išsiskiria ir savo apšvietimų scenarijų gausa: jų tiek daug nebuvo planuota nė viename anksčiau įgyvendintame architektes projekte. Užsakovai labai mėgsta paslėptą LED apšvietimą, todėl namuose apšviestos visos užuolaidų nišos, lubų niša, einanti palei sienų skydus. Atidarant kiekvieną virtuvės, spintos bei drabužinės stalčiuką, pasitinka šviesa. Laiptuose įfrezuotos LED juostelės apšviečia kiekvieną pakopą. Karaliauja dekoratyvinis sieninis pašvietimas – ypač jaukiai šviečia alabasterio ir marmuro sieniniai šviestuvai. Virš virtuvės salos skirtingame aukštyje, tarsi ledo luitai, kaba rifliuoto pilko stiklo šviestuvai – taip susidaro erdvinė kompozicija, apibrėžianti salą. Architektei itin jaukus vakarinis apšvietimo scenarijus, atsirandantis įjungiant TV baldo indaują ir sieninius šviestuvėlius lėkštutes. Antrojo aukšto vonios kambariuose vyrauja stiprus bendrasis apšvietimas, o kai norisi labiau atpalaiduojančios nuotaikos – jungiami kabantys šviestuvėliai virš vonios arba bra.

Miegamasis yra erdvus, tad pavyko suprojektuoti baldą lovos galvūgalyje. Už frezuotų medienos fasadų suprojektuotos priežiūrai nereiklios lentynėlės tinka knygoms susidėti. Pasirinkta architektei itin patinkanti portugalų gamintojo DomKapa gana šviesios natūralios odos ir gobeleno derinio lova, tad norėjosi tamsesnio fono jai paryškinti. Dešinėje, šalia drabužinės, kaba aukštas veidrodis: atvėrus miegamojo duris, jis sukuria iliuziją, kad erdvė tęsiasi ir už jo. Tamsesnė patalynė suteikia kambariui subtilumo ir jaukumo, efektą sustiprina nepermatomos (blackout) užuolaidos. Drabužinė suprojektuota patogiai, stalčiai ir lentynos vos įžengus subtiliai apšviečiami, papildoma šviesa patenka pro langą, geresnei oro cirkuliacijai pasirinktos stumdomosios žaliuzinės durys.

Vonios kambarių dizainą padiktavo bendra namų stilistika ir koloritas. Pirmojo aukšto svečių sanitariniame mazge vyrauja tamsios akmens masės plytelės, tamsi riešuto LMDP baldinė plokštė. Paslėpta ir skalbyklė su džiovykle, suprojektuoti skyriai skalbinių krepšiui ir buitinei chemijai. Šviesus lietas akmens masės praustuvas su apšviesta dekoratyvine lentynėle kiek praskaidrina bendrą tamsesnę patalpą. Pagrindinėje vonioje panaudotos klasikinės akmens rašto plytelės, prabangos ir solidumo suteikia poliruotas jų paviršius bei lieto akmens masės praustuvas-stalviršis.

Vaikų vonios kambarys išsiskiria spalvingumu. Vaikai dar gana maži, todėl nuspręsta rinktis žaismingą dizainą. Karaliauja sienų bei grindų plytelės su mėlynais apvaliai stilizuotais teraco akmenukais. Architektė seniai jaučia meilę kobalto mėlynai spalvai, tad nuoširdžiai ir ilgai ieškojo tinkamo atspalvio pastatomų apvalių praustuvų. Kita santechnika tokios pat stiliaus kaip ir suapvalinti veidrodžiai. Specialiai suprojektuotas vonios baldas traukia akį originaliais sudvejintais fasadais, yra ir laisvai pastatoma vonia.

Virtuvė visų pirma turi būti funkcionali, idealu kai tai pavyksta suderinti su brangiai kainuojančia estetika. Šiuo metu jai labai patinka faneruoti sienų skydai, nes natūralus medis su savo rievėmis, spalva, puikiai atskiria, paryškina funkcines zonas, užpildo plokštumas. Baldai, dekoruoti natūraliu lukštu, yra gyvesni, organiškesni, solidžiau ir subtiliau atrodo. Virtuvės zona nebuvo labai didelė, dvejota dėl salos, tačiau užsakovai buvo užsiminę, kad visada jos norėjo, tad, kiek pakoregavus praktikoje pasitvirtinusius atstumus, ji buvo suprojektuota. „Čia sumontavome labai smagų Novy Panorama modelio gartraukį, kurio ištraukimo blokas iškyla keliais lygiais, priklausomai nuo poreikio. Virtuvės balduose sumontavome net kelis aukštus ištraukiamų cargo krepšių. Juos labai rekomenduoju, jei tik leidžia biudžetas ir virtuvės funkcinis zonavimas, nes labai patogu laikyti nedideles maisto atsargas: kruopas, miltus, skardines. Saloje yra ir nedidelis vyno šaldytuvas – jo troško užsakovai. Klientams visada patariu – jei reikėtų rinktis salą ar valgomojo stalą – rinktis pastarąjį, nes per ilgesnę vakarienę ar prisėdus padirbėti ant standartinės kėdės mažiau apkraunama nugara ir yra patogiau. Šiuo atveju tokios dilemos spręsti nereikėjo: turime erdvų stalą visai šeimai patogiai susėsti net ir su svečiais bei salą su pusbario kėdėmis greitam užkandžiui ar pusryčiams.

NOVY panorama integtuota virtuvės saloje

Kaip minėjau, virtuvė nėra didelė, todėl saloje turėjome nuspręsti – plautuvė ar kaitlentė? Kaitlentė visada eina su gartraukiu, tad pasirinkome pastarąjį funkcinį variantą. Šiame projekte turėjau didesnę biudžeto laisvę, tad rekomendavau NOVY Panorama, juk jis gartraukių „mersas“ (juokiasi): žinau, kad Belgijoje gaminami NOVY gartraukiai stebina net pačius išrankiausius vartotojus. Pamatę vaizdo įrašą, atlikę analizę ir sužinoję apie 5 metų garantiją, užsakovai panorėjo būtent šio gaminio. Man labai patinka trimis lygiais iškylanti garų surinkimo dalis (surenkami jų atsiradimo vietoje) ir tai, kad, nepaisant didelio galingumo, ji veikia itin tyliai. Tai labai gera funkcija, kai norima virtuvę jungti su svetaine.  Prietaisas platesnis, išskirtinio ir praktiško dizaino, susiliejantis su stalviršiu ir pastebimas tik gaminant, tad  užima salos stalviršio plotą, bet erdviškai neapkrauna. Dėl to galėjome pakabinti dekoratyvinius šviestuvus. Iš širdies stengiuosi, kad virtuvės balduose buitinė technika kuo mažiau kristų į akis. Jei yra sala, nusuktoje jos dalyje integruojame orkaitę (šiame būste tai yra vyno šaldytuvas), tuomet virtuvė atrodo mažiau buitiška, vizualiai tvarkinga.

NOVY Panorama turi recirkuliacinį bloką, todėl būtina jam numatyti vietą. Šiuo atveju sumažinome stalčius ir sumontavome jį arčiau cokolinės dalies. Taip gavome lengvą, minimalistinį estetinį vaizdą:  Novy prietaisas suteikia daug laisvės projektuojant interjerą, nereikia virš kaitlentės kabinti gartraukio ir spintelių, galima sukurti atviros erdvės įspūdį  Taip pat kaitlentė ir gartraukis yra tiesiogiai susiję ir itin paprastai valdymu – Auto funkcija leidžia vienu mygtuko paspaudimu įjungti kartu ir kaitlentę, ir gartraukį. Atskiras kaitlentės zonas galima sujungti į vieną didelę, nes yra integruota Bridge funkcija. Apskritai ši kaitlentė-gartraukis subtiliai ir funkciškai įsipynė bendroje virtuvės zonoje, o ilgesnį laiką NOVY Panorama panaudoję užsakovai taip pat patikino, kad  jis savo darbą atlieka puikiai“, – pastebi architektė Lina Urban.

Daugiau nuotraukų:

778